Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adana Ülkü Ocakları Başkanlığına Cem Tutsoy Atandı

Adana Ülkü Ocakları Başkanlığına Cem Tutsoy Atandı25 Şubat 2022 Cuma 20:23

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın görevlendirmesiyle Adana Ülkü Ocakları Başkanlığına Cem Tutsoy atandı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini yürüten Çağrı Korkut'un yerine, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Cem Tutsoy'un atandığını açıkladı.

Yıldırım, Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı'nda yapılan Bayrak değişimiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığına Cem Tutsoy atanmıştır. Yeni görevinde başarılar diler, görevini devreden Çağrı Korkut'a ve geçmiş dönemlerde Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı yapan tüm ülküdaşlarımıza teşekkür ederim." dedi.

Adana Ülkü Ocakları Başkanlığında yapılan devir teslim törenine MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcıları Emre Yüksel, Lütfi Nebioğlu ve Mehmet Demircioğlu'nun yanı sıra birçok misafir katıldı.

YENİ BAŞKAN CEM TUTSOY'UN AÇIKLAMASI

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken Adana Ülkü Ocakları Başkanlığına atanan Cem Tutsoy, göreve getirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin izni ve müsadesiyle, genel başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım beyin takdirleriyle Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığına atanmış bulunmaktayım. Görevi devraldığım başkanımız Çağrı Korkut beye bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Allah'ın izniyle bizler de ülkücü iradeyi Adanamızda en iyi şekilde temsil etmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret göstereceğiz. Rabbim utandırmasın. Ülkücü camiamıza ve Adanamıza hayırlı olsun." dedi.

GÖREVİ DEVREDEN ÇAĞRI KORKUT'UN AÇIKLAMASI

Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini devreden Çağrı Korkut, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; "İki yıldır şanla, şerefle yürütmekte olduğum bir ömür boyunca şeref nişanesi olarak taşıyacağım Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı görevimi Sayın Cem Tutsoy'a devretmiş bulunuyorum. Cem Tutsoy Başkanıma başarılar dilerim. Cenab-ı Allah kılıcını keskin eylesin.

Ocağımıza her zaman destek veren tüm hemşehrilerime ayrı ayrı teşekkür ederim. Cenab-ı Allah hepsinden razı olsun. Evden uğurlarken dualarını hiçbir zaman eksik etmeyen hacı anam ve hacı babama, varlığıyla beni yücelten çok kıymetli eşime, canlarım, kızlarım Gökçen ve Göksu’ya, ismini saymakla bitiremeyeceğim aileme teşekkür ederim. Cenab-ı Allah hepsinden razı olsun.

7 Mart 2020 tarihinde teşkilatımızın şahsıma görevi tevdi ettiği günden bu yana başarı var ise Teşkilatımıza, başarısızlık var ise şahsıma aittir. Çocukluğumuzdan bu yana büyüdüğümüz, şahsiyetimizi kazandığımız dünyanın en büyük gençlik hareketi olan Ülkü Ocaklarımızın ilelebet emrinde olmaktan şeref duyacağım. Herkes emin olsun ki 25 Şubat 2022 tarihinden öncesinde olduğu gibi sonrasında da 'Adana’nın Eski Ocak Başkanı' sıfatına uygun bir Ülkücü olarak Bilge Liderimizin izinde Ülkü Ocaklarımızın emrinde olacağım. Allah’a emanet olunuz." dedi.

 

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığına atanan Cem Tutsoy beyi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Başkanlık görevini devreden Çağrı Korkut beye bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonra alacağı görevlerde başarılar, özel hayatında da sağlık ve esenlikler dilerim.   Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 6687
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim