Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş Yeniden MHP Adayı

Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş Yeniden MHP Adayı20 Haziran 2013 Perşembe 22:52

MHP’li Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş, MHP Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen törende, yeniden MHP Aladağ Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

 

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’dan sonra Adana’da ikinci Belediye Başkan Adayı olarak, Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş’ın belirlendiğini açıkladı. Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş, tebrikleri kabul ettikten sonra partililere karanfil dağıttı ve ilçesinin ürünü olan kiraz ikram etti.

 

            MHP Adana İl Başkanlığında düzenlenen törende, MYK Üyesi Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, MHP Yüreğir İlçe Başkanı Hüseyin Tumlukolçu, MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Özcan, MHP Aladağ İlçe Başkanı Ali Demir, MHP Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan, MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu İlçelerin Belediye Başkan Aday Adayları ve partililer hazır bulundu.

 

            MHP ADANA İL BAŞKANI MUSTAFA İZGİOĞLU’NUN KONUŞMASI

            “İlçe Başkanlarımıza, Belediye Başkanlarımıza ve Aday Adaylarımıza, basın mensubu arkadaşlarımıza ve dava arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum.

 

            Bugün Aladağ Belediye Başkan Adayımızı açıklamak için burada toplandık. Adana’da ilk olarak Pozantı’da mevcut Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çay’ın adayımız olduğunu açıklamıştık. Şimdi de ikinci olarak Aladağ Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Baş’ın tekrar adayımız olduğunu kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

 

            2009’da yapılan Yerel Seçimlerde adayımız olan Yusuf Baş, başarılı bir çalışma gösterip Belediye Başkanlığını kazanmıştı. 2009 yılından beri Aladağ ilçemize onurla hizmet eden Sayın Yusuf Baş, başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken, takdir edilen bir isim olmuştur. Hizmet dönemi içerisinde halkla kucaklaşan, hizmet sevdası eksilmeyen, teşkilatlarımızla uyum içinde çalışan Yusuf Baş, inanıyorum ki yeni dönemde de tekrar Aladağlı hemşehrilerimize hizmet etme şerefine nail olacaktır.

 

            Önümüzdeki Yerel Seçimler ülkemizin içerisinde durumu da göz önüne aldığımızda Türk Milliyetçileri açısından önemli bir seçim olacaktır. Türk Milletimizin, evlatları olan Türk Milliyetçilerine sahip çıkacağına inanıyoruz. Türk Milliyetçileri de aday olan dava arkadaşlarına sahip çıkıp canla başla çalışacaktır.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle, Adana’da Belediyelerin alayına talip olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Belediye Başkan Adaylarımıza başarılar diliyorum.”

 

            MHP MYK ÜYESİ MEHMET METANET ÇULHAOĞLU’NUN KONUŞMASI

            “AKP lideri Erdoğan balkon konuşmasında partisini muhafazakâr demokrat olarak tanımlamıştı. O günden bu yana AKP’nin hiç de muhafazakâr demokrat olmadığı görüldü ve bunu artık bütün dünya biliyor. En iyi de Adana biliyor. MHP’den 240 bine yakın oy ile seçilmiş belediye başkanımız Aytaç Durak, 38 aydır görevine döndürülmüyor. Görevden alınan PKK’lı Belediye Başkanları hapisten çıkıp görevine geri oturdular. Ancak Aytaç Durak görevine döndürülmüyor.

 

            Ey AKP, muhafazakâr demokratlığınız buysa, yaptıklarınız demokratlık değil adaletsizliktir, zalimliktir. Esasen MHP’li Belediye Başkanlarımızın uygulamalarına bakıldığında muhafazakâr demokratlığı herkese gösterdiklerini görebilirsiniz. Bundan sonra da muhafazakâr demokrat olmaya devam edeceklerdir.”

 

            ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANI YUSUF BAŞ’IN KONUŞMASI

            “İl Başkanım, İlçe Başkanlarım, Basın mensubu arkadaşlarım ve dava arkadaşlarım, yeniden Belediye Başkan Adayı olduğumdan dolayı yapılan bu törene katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Hoş geldiniz.

 

            Yusuf Hoca olarak çıktığımız yolda Aladağlı seçmenlerim de bilirler ki, hiç değişmedik, duruşumuzdan taviz vermedik ve tevazuyu elden bırakmadık. Bizim ilkemiz hiçbir ayrım ve kayırma olmaksızın partili-partisiz tüm hemşerilerimize eşit hizmet götürmektir. Bizim ilkemiz samimiyet, hizmet ve gayrettir.

 

            Düşüncelere daldığımızda bu davaya hizmet etme emeğimizi hatırladığımız olur. Ancak Türk İslam Sancaktarlığı Davamızın Şehitleri aklıma gelir. Bizim Şehitlerimizden daha mı çok emeğimiz var? Elbette ki hayır. O yüzden gerideki emekleri bir yana koyup daha çok emek vererek başarılı olmaya çalışmalıyız. Allah’ın izni, hemşehrilerimizin ve teşkilatlarımızın desteğiyle Aladağ’da yine açık arayla kazanıp, hizmet kervanını koşturacağız.

 

            Bu duygu ve düşüncelerle, başta Saygıdeğer Genel Başkanımız olmak üzere, İl ve İlçe Başkanıma tekrar aday gösterilmemden dolayı teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum. Sizlere ve Aladağlı seçmenlerime bundan sonra da layık olmaya çalışacağım. Allah’a emanet olunuz.”

 

            Yusuf Baş  beyi yeniden belediye başkanlığına aday gösterilmesinden dolayı tebrik ediyor, bu güne kadar yaptığı başarılı hizmetlerinİ göz önüne alarak Aladağlı hemşehrilerimizin kendisini yeniden Belediye Başkanı olarak seçeceklerine dair inancımla birlikte kendisine başarılar diliyorum. Ali TÜRKMEN

 

Okunma Sayısı: 6494
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim