Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursalılar MHP Demeye, Kadir Koçdemir Demeye Var mısınız?

Bursalılar MHP Demeye, Kadir Koçdemir Demeye Var mısınız?22 Mart 2014 Cumartesi 23:44

Adım adım yerel seçimlere yaklaşıyoruz. Bir hafta sonra, 30 Mart 2014 Pazar günü oylarımızı kullanacağız.

 

2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için resmi olarak ilk aday açıklamasını Milliyetçi Hareket Partisi yaptı. 24 Ocak 2013 tarihinde Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli; daha önce iki dönem belediye başkanlığı yapmış sevgili dostum, Halil Aydoğdu beyi Kuruluşun Beşiği Söğüt Belediye Başkanı Adayı olarak açıkladı.

 

O günden bu güne adaylığı açıklananlar seçim takvimine göre çalışmalarını sürdürüyor. 30 Mart Pazar akşamı sonuçlar belli olacak, şimdiden hayırlı olsun.

 

Hepsi birbirinden değerli, bilgili, yetkin MHP’li belediye başkanı adaylarından bizimle kan bağı olanların yanı sıra dostlarımız, arkadaşlarımız ve çeşitli vesilelerle tanıdığımız şahsiyetler mevcuttur. Esas itibarıyla her biri hakkında oldukça uzun yazılar yazılabilecek bu adaylarımızdan bazıları hakkındaki kalbî duygularımı kamuoyu paylaşmak istedim fakat seçim çalışmalarının yoğunluğundan dolayı buna fırsatım olmadı.

 

Fiili çalışmalarımızı Adana’mızda sürdürdüğümüzden ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ve onun nezdinde ilçe belediye başkan adaylarımızın tamamı hakkındaki fikir ve düşüncelerimizi hemşehrilerimizle zaten paylaşıyoruz. Bu sebeple Adana dışından bir dostumuzla ilgili düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

 

MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Kadir Koçdemir:

Kadir bey ile tanışalı yaklaşık 20 yıl oldu. Devlet kapısını “kapı-duvar” olmaktan çıkartıp vatandaşımıza sürekli olarak açık tutan bir neslin ilk temsilcilerinden birisi olarak gördüm kendisini ve belki de bu yüzden resmî ilişkinin dışında dost olduk kendisiyle.

 

Çalıştığı yerlerde mülkî idarenin genel hizmetlerinin yanı sıra edebiyat, sanat ve spor gibi konularla da yakinen ve içtenlikle ilgilenmesi eskimeyen dostluklarının oluşmasında en büyük etkendir diye düşünüyorum.

 

Devlet ve diğer resmî işlerdeki başarısını, kıymetli eşi ile birlikte, sevgili evlatlarını yetiştirmede de göstermiştir. Ayrıca bunca yoğunluğun arasında kendini geliştirme konusunu da ihmal etmemiş ve “Bilim Doktoru” unvanını alarak bu konudaki başarısını da göstermiştir. Yayınlanmış bilimsel kitapları ve çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.

 

Özellikle günümüzde devlet hizmetlerinde özlenen bir nitelik haline gelen dürüstlük konusunda da örnek gösterilecek birisidir. Boğazından helal olmayan bir lokmanın bile geçmediğinin garantisini veririm. Bazı valilerin veya çocuklarının Boğaz’a nazır yalılarının/köşklerinin olduğu, bunu satınca da parasını koyacak yer bulamadıklarından yatak odalarında sakladıklarını göz önünde bulunduracak olursak, Kadir Vali’mizin mal varlığı yok mertebesindedir, olanı da anasının ak sütü gibi helaldir.

 

Alanında yetkin, alanı dışındaki birçok konuda da bilgili olan, çeşitli ülkelerde bulunmak suretiyle şehircilik ve yönetim konusundaki bilgi ve görgüsünü en üst seviyelere çıkaran aziz dostum Kadir Koçdemir, lise yıllarımın geçtiği Bursa’mız için çok büyük bir şanstır. Kendisinin Bursa için gerçekleştirecek hayalleri vardır, seçildiğinde Bursa şehri çok şey kazanacaktır.

 

Başta Bursa’da bulunan akraba, dost ve arkadaşlarım olmak üzere aziz Bursalı vatandaşlarımın Kadir beye gerekli desteklerini vermelerini bekliyorum. Kadir bey Cenab-ı Allah’ın takdiri ve sizlerin teveccühüyle seçildiğinde, kaymakamlık ve valilik tecrübesiyle, bütüncül bir yaklaşımla ilin tamamını kavrayıp Bursa’yı bir dünya kenti haline getireceğine inancım tamdır. Bursa’yı ayırmadan, kayırmadan, buyurmadan, içinizden biri, Kadir Koçdemir’in sizinle beraber yönetmesine var mısınız?

 

Havaya, suya ve toprağa düşen Cemre’nin 30 Mart’ta da Bursa’ya düşmesi dileğiyle…

 

Not: MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ve Adana’mızın 15 ilçesindeki MHP adayları ile MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Kadir Koçdemir, MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Tahir Akgemci, MHP Söğüt Belediye Başkan Adayı Halil Aydoğdu, MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, MHP Hadim Belediye Başkan Adayı Murat Yaman beyler başta olmak üzere Türkiye genelindeki 1.394 seçim çevresindeki MHP’li tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah hepsinin yardımcısı olsun.

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 29579
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim