Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gümürdülü ve Sarımazı Ziyaretlerim

Gümürdülü ve Sarımazı Ziyaretlerim10 Nisan 2011 Pazar 23:45

Seçim çalışmaları kapsamında hısım ve akrabalarımın yoğun olarak yaşadıkları köyler olan Ceyhan’ın Gümürdülü köyü ve Sarımazı beldesini ziyaret ettim.

 

            Seçim çalışmaları kapsamında 09 Nisan 2011 Cumartesi günü saat 16.00’da Gümürdülü köyünü, 10 Nisan 2011 Pazar günü saat 10.30’da ise Sarımazı beldesini ziyaret ederek köy ve belde sakinleri ile sohbet etme imkânı buldum.

            Ziyaretlerimde 12 Haziran seçimleri ile aday adaylığımız ile köy ve beldemizin sorunları ile çözüm yolları konularında görüş alışverişlerinde bulunulmuştur.

            Bu kapsamda; son yıllarda tarım ve hayvancılıkta girdi fiyatlarının önemli ölçüde artmasına rağmen ürün fiyatlarının neredeyse hiç artmadığı, bu nedenle tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiği çiftçilerin açlık sınırının altında bir hayat mücadelesine mahkûm olduğu dile getirildi.

            Ziyaretlerimde yaptığım konuşmalarda;

            “Yaklaşık dokuz yıllık iktidarında AKP ülkemizin iç ve dış borç toplamını ikiye katlamış, özelleştirmeden elde edilen 45 milyar dolarlık gelir de ilave edildiğinde 80 yıllık Cumhuriyet döneminde olmadığı kadar borçlanılmış, işsizlik 2002’deki %10,2 oranın üzerine çıkmış, insanlarımız asgari ücrete mahkûm edilmiş ama asgari ücretle bile olsa iş bulamaz hale getirilmiştir.”

            “Milliyetçi Hareket Partisinin iktidarında tarım ve hayvancılıkla ilgili destekler iki kat artırılacaktır. Gübre ve diğer tarımsal girdilerden alınan KDV ve ÖTV yarı yarıya düşürülecek, köylümüzün refah seviyesi yükseltilerek kırdan kente göç önlenecektir.”

            “Başbakan 80 yılda yapılan iki katı olarak 13.000 kilometre duble yol yaptıklarını ifade etmektedir Bu 13.000 kilometre yoldan Adana nasibini almamış, daha yeni Adana Kozan arası duble yol yapımına başlanmıştır. Sekiz yıldır neredeydiniz? Seçimlere kısa bir süre kala yol yapımına başlanması oldukça manidardır.”

            “Bu iktidar yandaş basın yayın organları aracılığıyla insanımıza güçlü olduklarını, kendilerinden başka partilerin iktidara gelemeyeceğini, muhalefet partilerinin vatandaşa bir şey vaat edemediği, alternatiflerinin olmadığı düşüncesini yerleştirmeye çalışmaktadır. Bu yandaş basın yayın organlarının söyledikleri, sizlere dikte etmeye çalıştıkları doğru değildir. Bu iktidarın alternatife vardır ve bu Milliyetçi Hareket Partisidir. Seçim Beyannamemizi ilk önce ve erken bir dönemde biz açıkladık. Burada iktidarımızda yapacaklarımız tek tek yazmaktadır. Örneğin; ihtiyaç sahibi ailelere verilecek Hilal Kart. Bu kart ile ihtiyaç sahipleri teşhir edilmeden, incitilmeden, kendi isteğine göre kendisine en yakın bakkaldan, kasaptan, manavdan alışverişini yapacak. Hem kendisi ihtiyacı kadar alacak hem de mahallesinin, köyünün esnafı kazanacak.”

            şeklinde sorunları ve çözüm önerilerimizi dile getirdim.

            Ziyaretlerim esnasında ilgi göstererek bizleri yalnız bırakmayan MHP belde teşkilatı başkan ve yöneticilerine, eski belediye başkanımıza, belediye meclisi üyelerine, köy ve mahalle muhtarlarımıza ve diğer köy/belde sakinlerine şükranlarımı sunuyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

MHP Adana Milletvekili Aday Adayı Ali TÜRKMEN

Fotoğraflar için tıklayınız

Okunma Sayısı: 12169
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim