Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (20-23 Temmuz 2021)

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (20-23 Temmuz 2021)20 Temmuz 2021 Salı 00:10

İnsanlık olarak yaklaşık bir buçuk yıldır devam eden bir salgının pençesinde, ayrıca İslam âlemi ve Türk milleti olarak siyasî ve ekonomik sıkıntılar ile ağır problemler altında bulunduğumuz bir ortamda Kurban Bayramını idrak etmekteyiz. 

Bu bayramın tüm insanlık için sağlık, afiyet, barış getirmesini diliyorum.

Türk milletinin gönül coğrafyası ve ilgi alanında sıkıntılar altında, zor şartlarda, yaşamaya çalışan Müslümanlardan, Suriye, Doğu Türkistan, Myanmar (Arakan) ve Filistin'dekiler başta olmak üzere hemen hemen İslam dünyasının tamamında sefalet ve zulüm devam etmektedir. Asıl üzerinde durulması ve çözüme kavuşturulması gereken mesele budur.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet güçlerimizin pkk ve fetö olmak üzere terörle mücadelesi etkin bir şekilde devam etmektedir, onlara başarılar diliyorum. Terörle mücadele eden kahraman asker, polis ve korucularımızdan bazıları şehit veya gazi olmaktadırlar. Bu vesile ile aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, onların ailelerine, gazilerimize ve milletimize sabır ve metanet diliyorum.

Ülkemiz ve İslâm coğrafyası bahsedilenlerin yanı sıra bugün ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel daha birçok problemle karşı karşıyadır. Dileğimiz odur ki; her bir vatandaşımız, Türk dünyası ve Müslümanlar sıkıntı ve dertlerini aşacak fikir, ilim ve irfana en kısa zamanda ve bu bayram vesilesiyle ulaşmalarıdır.

Bu bayramın; yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularımızın en güzel örneklerini sergilememize, kırgınlıklarımızın unutularak gönüllerimizde sevgi, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularının gelişmesine, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın Türk-İslâm âlemine huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini, Ülkemiz ve yakın coğrafyalardaki kargaşanın bitmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

                                                                                              Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 3033
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim