Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (21-24 Ağustos 2018)

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (21-24 Ağustos 2018)21 Ağustos 2018 Salı 08:01

İslam âlemi ve Türk milleti olarak önemli sıkıntılar ile ağır problemler altında bulunduğumuz bir ortamda Kurban Bayramını idrak etmekteyiz. Bu bayramın tüm insanlık için sağlık, afiyet, barış getirmesini ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Gönül coğrafyamız ve ilgi alanımızdaki sıkıntılar altında, zor şartlarda, yaşamaya çalışan Müslümanlar; Suriye ve Irak'taki iç karışıklıklar, Doğu Türkistan, Myanmar (Arakan) ve Filistin'de devam eden zulümler İslam dünyasının önde gelen ve acilen çözülmesi gereken meseleleri olarak önümüzde durmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet teşkilatımızın terörle mücadelesi devam etmektedir, onlara başarılar diliyorum. Terörle mücadelede asker, polis ve korucularımız şehit veya yaralanmak suretiyle gazi olmaktadırlar. Bu vesile ile aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, onların ailelerine, kahraman gazilerimize ve milletimize sabır ve metanet diliyorum.

Ülkemiz ve İslâm coğrafyası bahsedilenlerin yanı sıra bugün ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel daha birçok problemle karşı karşıyadır. Dileğimiz odur ki; her bir vatandaşımız, Türk dünyası ve Müslümanlar sıkıntı ve dertlerini aşacak fikir, ilim ve irfana en kısa zamanda ve bu bayram vesilesiyle ulaşmalarıdır.

Bu bayramın; yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularımızın en güzel örneklerini sergilememize, kırgınlıklarımızın unutularak gönüllerimizde sevgi, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularının gelişmesine, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Mübarek Kurban Bayramını idrak ettiğimiz bu günlerde birlik, beraberlik ve hoşgörü ikliminin yayılması, her vatandaşımızın ayrı ayrı bu iklimden faydalanması en büyük temennimiz olmalıdır.

Kutsal Topraklarda bulunan hacı adaylarının ibadetlerinin kabul olmasını, salimen evlerine dönerek sevdiklerine kavuşmalarını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın Türk-İslâm âlemine huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini, Ülkemiz ve yakın coğrafyalardaki kargaşanın bitmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

                                                                                                                              Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 1805
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim