Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (9-12 Temmuz 2022)

KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (9-12 Temmuz 2022)09 Temmuz 2022 Cumartesi 06:01

Genelde İslam âlemi, özelde Türk milleti olarak önemli sıkıntılar ve ağır problemler altında bulunduğumuz bir ortamda Kurban Bayramını idrak etmekteyiz.

Bu bayramın tüm insanlık için sağlık, afiyet, barış getirmesini ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bayram öncesine baktığımızda; gönül coğrafyamızda bulunan ve ekonomik sıkıntılar altında fukaralıktan aç biilaç Müslümanlar, başta Suriye olmak üzere sınır ve yakın komşularımızda devam eden iç karışıklıklar İslam dünyası önde gelen ve acilen çözülmesi gereken meseleleri olarak önümüzde durmaktadır. Kanaatimiz ve temennimiz bir veya iki bayram sonrasına kadar Suriye’de bir çözüme ulaşılacağıdır.

İnsanlık iki yıldan fazla süren bir salgın çıkmak üzere iken Rusya Ukrayna savaşı hem bölgesel hem de küresel anlamda önemli yeni sıkıntılar ortaya çıkarmıştır. 

Devletimizin pkk ve fetö olmak üzere terörle mücadelesi etkin bir şekilde devam etmektedir, güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Terörle mücadele eden kahraman asker, polis ve korucularımızdan bazıları şehit veya gazi olmaktadırlar. Bu vesile ile aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, onların ailelerine, gazilerimize ve milletimize sabır ve metanet diliyorum.

Ülkemiz ve İslâm coğrafyası bahsedilenlerin yanı sıra bugün ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel daha birçok problemle karşı karşıyadır. Dileğimiz odur ki; her bir vatandaşımız, Türk dünyası ve Müslümanlar sıkıntı ve dertlerini aşacak fikir, ilim ve irfana en kısa zamanda ve bu bayram vesilesiyle ulaşmalarıdır.

Bu bayramın; yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularımızın en güzel örneklerini sergilememize, kırgınlıklarımızın unutularak gönüllerimizde sevgi, hoşgörü, dostluk ve kardeşlik duygularının gelişmesine, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Kutsal Topraklarda bulunan ve hacı adaylarının ibadetlerinin kabul olmasını, salimen evlerine dönerek sevdiklerine kavuşmalarını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın Türk-İslâm âlemine huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini, Ülkemiz ve yakın coğrafyalardaki kargaşanın bitmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Ali TÜRKMEN

 

Okunma Sayısı: 1800
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim