Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Adana il başkanını seçti: Bünyamin Avcı ile devam

MHP Adana il başkanını seçti: Bünyamin Avcı ile devam26 Eylül 2020 Cumartesi 17:21

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Teşkilatının 13'üncü Olağan Kongresi, iki adayın yarışı ile bugün (26 Eylül 2020) Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bünyamin Avcı 362 delegenin oyunu alarak il başkanı seçildi.

DİVAN BAŞKANI EDİP SEMİH YALÇIN

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın’ın Divan Başkanlığı’nda yapılan MHP Adana 13. Olağan İl Kongresi’ne delegeler rekor bir katılım gösterdi. 600 delegenin kayıtlı olduğu kongrede 588 delege oy kullanırken, geçerli oy sayısı 582 oldu. Bünyamin Avcı 362, Mustafa İzgioğlu 220 oy aldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra divan kurulu oluşturuldu. Yönetim kurulu faaliyet raporu ve mali rapor okunarak ibrası gerçekleştirildi.

BAHÇELİ’NİN MESAJI AYAKTA ALKIŞLANDI

Karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesinde icra edilen kongrede, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesajı Genel Başkan Yardımcısı Divan Başkanı Edip Semih Yalçın okurken, delegeler ve misafirler mesajı uzun süre ayakta alkışladı. MHP Adana Milletvekilleri MYK Üyesi Uğur Öztürk, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Fırat Gözüyeşil, MHP Akdeniz-Güneydoğu Anadolu Bölge Müfettişi Sertan Duran, eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Salih Gökçe, eski milletvekilleri Yılmaz Tankut, Ali Halaman, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Korkut’un yanı sıra kongreye çevre illerden MHP İl Başkanları, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tümer, Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun, Adalet ve Kalkınma Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Milletvekili Ahmet Zenbilci de iştirak ettiler.

EDİP SEMİH YALÇIN: 800 İL VE İLÇEDE KONGRE YAPTIK

Edip Semih Yalçın konuşmasında, MHP'nin 13. Olağan Kongresi'nin 14 Mart 2021'de Ankara'da düzenleneceğini hatırlattı. 1,5 aydır devam eden kongrelerde 800'ü aşkın il ve ilçe kongresini olgunluk, vakar ve hareketin muhabbetine yakışır bir şekilde düzenlediklerini belirten Yalçın, "Dolayısıyla arta kalan ve az sayıdaki ilçelerimizi en kısa zamanda tamamlayıp il kongresini gerçekleştirerek, 14 Mart Büyük kurultayına hazır hale geleceğiz.” dedi.

BÜNYAMİN AVCI:

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Kongrede yaptığı konuşmada, üç yıllık görev yaptığı süre zarfında MHP'ye ve Adana'ya hizmet etme gayretinde olduklarını belirterek, ihanet ve husumet kuşatmasına karşı Türkiye'nin yeniden Milli Mücadele verdiği bir dönemde Üç Hilal'i yeniden Adana'nın burçlarına dikeceklerini söyledi.

RECAİ YILDIRIM AĞABEYİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

13. Olağan İl Kongremize katılan Muhterem hazirunu ve Delegelerimizi saygı ile selamlıyorum. Hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Sözlerime başlarken, hatırlanacağı üzere bugün, hareketimizin Çukurova’da büyümesi için büyük mücadeleler vermiş olan, kıymetli büyüğümüz merhum Recai YILDIRIM’ın vefatının 6. yıl dönümü. Kendisini çok sevdik. O da bizleri çok severdi. Bu vesileyle 6 yıl önce aramızdan ayrılmış olan Recai Yıldırım Ağabeyimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun diyorum. Bugün ayrıca Türk Dil Bayramı’nı idrak ediyoruz. Türkçe, aziz milletimizin sözü, dili, ifadesidir. Türkçe, Türk Milleti’nin nefesidir. Türk Dil Bayramımız kutlu olsun.

ÜÇ YILLIK GÖREV SÜREMİZDE PARTİMİZE VE ŞEHRİMİZE HİZMET GAYRETİNDE OLDUK

Hoşgörünüze sığınarak kısa bir zamanınızı almak istiyorum. Yaklaşık üç yıl önce Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin onayları ile İl Başkanlığı görevini üstlendim. Bu üç yıllık zamanda yönetici arkadaşlarımla, ilçe başkanlarımla, partimize, mensuplarımıza, şehrimize hizmet için gayret ettim. Genelde günün yarısını dışarıda, geri kalan yarısını ise il teşkilatımızda bulunarak çalıştım.  Esnaf, sanayici, ticaret erbabı, Odalar, sivil toplum örgütleri. Kısaca, mal ve hizmet üreten kesime ziyaretlerde bulunduk. Çiftçi, berber, bakkal, tamirci, işçi, çaycı, simitçi. Toplum hayatımızı ayakta tutan her kesimle iletişim kurmanın çabasını verdik. Cenaze sahipleriyle üzüldük, düğünlerde mutlulukları paylaştık.

ÜÇ HİLAL'İ ADANA'NIN BURÇLARINA YENİDEN DİKECEĞİZ

Diğer taraftan, Cumhur İttifakı’nı Adana’da gayet uyumlu bir şekilde birlik ve beraberlik ruhuyla ayakta tutuyoruz. Şehrimizin, bölgemizin sorunlarını biliyoruz. 1.5 yıl önce devrettiğimiz büyük şehirde vatandaşlarımız büyük bir hayal kırıklığı içindeler. Radikal sola mensup basın mensuplarının bile şikayet ettiğini, 1.5 yıl önce yaptıkları tercihten dolayı pişman olduklarını görüyoruz. Tabi her şeyde bir hayır vardır. Düşen kalemizi mutlaka geri alacağız ve üç hilali burçlara yeniden dikeceğiz. Cumhur İttifakı olarak Adana’mız için yapılacak her olumlu işe destek veriyoruz. Olumsuz gördüğümüz konularda gerekeni yapıyoruz. Bu vesileyle Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sayın Mehmet Ay’a teşekkür ediyorum.

TEŞKİLATIMIZIN HER MENSUBUNA KARŞI HEP SAMİMİ OLDUM

Teşkilatımızın her mensubuna karşı hep samimi oldum. Herkese kapımı, gönlümü ve telefonumu hep açık tuttum. Görev süresince Saygıdeğer Genel Başkanımızı, sizleri, vefakâr mensuplarımızı en iyi şekilde temsil etmek için gayret ettim. Sizlerin başınızı yere eğdirecek her işten ve her sözden uzak durdum. Elbette hatalarımız, eksiklerimiz olmuştur. Bunlar için de hoşgörünüze sığındım.

BU DAVA KUTLUDUR DUALIDIR

Cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş ile özdeşleşen Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in misyonu, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin liderliğinde şanla şerefle temsil edilmektedir. Bu dava kutludur, dualıdır. Bu dava üzerinde aziz şehitlerimizin, ömürlerini zindanlarda geçiren, işkence gören, gelecek umutları bitirilen ağabeylerimizin, yetimlerin, dul eşlerin, evlatsız kalan ana babaların hakkı vardır. Ülkü uğruna canlarını feda eden, yardan, candan geçen yiğitleri unutmamız mümkün değildir. ‘Önce ülkem ve milletim’ ilkesini fani bedenlerinin her zerresinde taşıyan ve yaşayan iman erleri için ne desek azdır, ne söylesek kifayet etmez. Başbuğumuzun, aziz şehitlerimizin muhterem ve muhteşem hatıralarını, kutlu mücadelelerini hasretle, hürmetle, hayranlıkla yad ediyoruz. Başbuğumuza ve tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Aramızda olmalarından ötürü ayrı bir övünç duyduğumuz, moral bulduğumuz ağabeylerimize esenlikler diliyorum. 

TÜRKİYE İHANET KUŞATMASINA KARŞI YENİ BİR MİLLİ MÜCADELE YÜRÜTÜYOR

Ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu zor zaman diliminde yöneltilen tehdit ve saldırılara karşı birlikte olma mecburiyetindeyiz. Türkiye ihanet ve husumet kuşatmasına yönelik tarihe altın harflerle yazılacak adeta yeni bir milli mücadele yürütüyor. Karada, havada, denizde her yerde; diplomaside, ekonomide, askeri sahada ve her alanda bizi sıkıştırma, ezme, yok etme hesapları yapılıyor. Zalimler güruhu küffar; kalleşliğin, kahpeliğin, namertliğin, zulmün kitabını, Türkiye ise hakkaniyetin, yiğitliğin, iyiliğin, mertliğin, erdemin destanını yazıyor. Nerede bir kan akıyorsa tek dişi kalmış canavar orada. Nerede bir mazlum varsa gözleri hep Türkiye’de.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ'NİN LİDERLİKLERİNDE VERİLEN MÜCADELEYE DESTEK OLMAK HERKESİN MİLLİ GÖREVİ

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Genel Başkanımızın liderliklerinde verilen bu mücadeleye hepimizin katkı sunması insani, vicdani olmakla birlikte milli bir görevdir. Bunu ancak ve ancak, aramıza sokulmak istenen fitne fesat tuzağına düşmeyerek, birlikte omuz omuza yürüyerek yapabiliriz. Biz Ülkücüler, Türk milliyetçileri olarak, Bilge Liderimizin gözünün içine bakıyoruz. İsterse ucunda ölüm olsun, sormadan, sorgulamadan Liderimizin her sözünü emir telakki ediyoruz. O diyorsa doğrudur, diyoruz. O emrederse, başüstüne diyoruz. Bizlere düşen, Başbuğumuza, Şehitlerimize, Liderimize, Davamıza layık olmaktır.

BİZLERE ADAM GİBİ ADAM OLMAK YAKIŞIR

Biz Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in mensuplarına Sevgi, saygı yakışır, doğruluk, dürüstlük yakışır. Yalan dolan değil. Bizlere, Lider’in arkasında ölümüne durabilmek Güzel ahlak, tevazu, ahde vefa yakışır. Bizlere adam gibi adam olmak yakışır! Ne mutlu bu erdemlere sahip olana,ne mutlu Türk’üm diyene! Kıymetli delegasyon, çoğunuz beni bu üç yıllık zamanda tanıdınız. Ben sizleri seviyorum Allah sizlerden razı olsun. Yeni dönemde tekrar bu kutsal görevin devamı ve sizlere hizmet için oylarınıza talibim. Sizleri gönlünüzle başbaşa bırakıyor, Allah’a emanet ediyorum.

Daha sonra yapılan seçimde Mustafa İzgioğlu 220 oy, Bünyamin Avcı ise 362 oy aldı ve il başkanı seçildi.

AVCI VE İZGİOĞLU PARTİLİLERİ SELAMLADILAR

MHP MYK Üyesi Av. Uğur Öztürk’ün seçim sonucunu açıklamasıyla birlikte kongre merkezinde büyük coşku yaşandı, “Bozkurt Bünyamin” sloganları atıldı. Sonra iki aday Mustafa İzgioğlu ve Bünyamin Avcı platforma çıkarak birlikte delegasyonu selamladılar. İzgioğlu, Avcı’yı tebrik etti.

BÜNYAMİN AVCI: KAYBEDEN YOK

16 Aralık 2017’den beri görevde olan Bünyamin Avcı, kısa konuşmasında “Daha önce yaptığım açıklamada ‘Bizim kongremizde kaybeden olmayacak’ demiştim. Kaybeden yok, Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettikleri gibi ‘Kazanan Milliyetçi Hareket’tir’. Sayın İzgioğlu, abimizdir, arkadaşımızdır. Bizde dargınlıklar, kırgınlıklar en fazla üç gün sürer. Oysa burada bir saat bile sürmedi. Hepimiz ülküdaşız, hepimiz kardeşiz. Yolumuza birlikte devam edeceğiz. Bize güvenen, oy veren-vermeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

MHP Adana İl Yönetimi ve Üst Kurul Delegeleri şu isimlerden oluştu:

Adana İl Başkanı: Bünyamin AVCI

Yönetim Kurulu ASIL Üyeleri

Yönetim Kurulu YEDEK Üyeleri

  1.  Ahmet Kurtgöz
  2.  Ali Çetinkaya
  3.  Bilal Erkoç
  4.  Burhan Kızıl
  5.  Fuak Toygar
  6.  Hacı Uçar
  7.  Hacı Yılmaz
  8.  Halil Erkan Yazdıçutan
  9.  Hasan Tuğberk Kurdaş
10.  Hüseyin Yurdusevimli
11.  Hüseyin Zorba
12.  İlhan Pehlivan
13.  İlyas Kaya
14.  Mahir Şafak
15.  Mahmut Çakıcı
16.  Melih Sarıkodal
17.  Muhammet Çetin
18.  Mustafa Avcı
19.  Mürkemin Kara
20.  Oğuz Memiş
21.  Sebahattin Sazan
22.  Sayım Azmaz
23.  Şener Kaya
24.  Şevki Kaya
25.  Taner Ülgür
26.  Tolga Tülü
27.  Turgut Bağdağı
28.  Umut Polat
29.  Veysel Kokaçya
30.  Yeşim Akkaş
31.  Yılmaz Oğuz
32.  Ziya Yamaç

  1.  Ali İlyas Gürel
  2.  Cengiz Ünaldı
  3.  Mehmet Yılmaz
  4.  Felemez Yılmaz
  5.  Oğuzhan Başaran
  6.  Derya Kılıç
  7.  Ahmet Alageyik
  8.  Murtaza Küçük
  9.  Turgut Tuluk
10.  Cemal Altındağ
11.  Şahin Çetin
12.  Ayhan Doğru
13.  Mehmet Kop
14.  Doğukan Sadak
15.  Emine Aybarcan
16.  Murat Atlı
17.  Erdal Türkmenoğlu
18.  Ayşe Tolay
19.  Arife Kaytancı
20.  Gürsel Kızılaslan
21.  Fatih Taytaş
22.  Yusuf Özçelik
23.  Selim Aslan
24.  Murat Ay
25.  Ayhan Yıldız
26.  Mustafa Rahmi Emir
27.  Yaşar Şakar
28.  Fadime Soysal
29.  Hacer Kar
30.  Adnan Sal
31.  Mehmet Çelik
32.  Ali Develi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kongrede Adana İl Başkanlığına seçilen Bünyamin Avcı bey ve yönetim kurulu üyeleri ile üst kurul delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim.        Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 10385
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim