Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Adana İl Başkanlığına Mustafa İzgioğlu Seçildi

MHP Adana İl Başkanlığına Mustafa İzgioğlu Seçildi20 Nisan 2012 Cuma 23:29

Bugün (21 Nisan 2012, Cumartesi) yapılan MHP Adana İl Kongresinde Mustafa İZGİOĞLU İl Başkanı seçildi.

 

           Milliyetçi Hareket Partisi’nin Adana 10'uncu Olağan İl Kongresi Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.  Ülkücü camianın yoğun ilgisi ve katılımıyla başlayan Kongreye partililerin heyecan ve coşkusu hâkim oldu.

          KONGREDE DÖRT BAŞKAN ADAYI YARIŞTI

          Mevcut başkan Abdulkadir ÜÇKARDEŞLER’in aday olmadığı Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Kongresinde Başkanlığa dört isim aday oldu. Birlik ve beraberlik mesajları verilen kongrede hedef tek başına MHP iktidarı olarak gösterildi. Mustafa İZGİOĞLU, Salih GÖKÇE, Sait KIRMACI ve Sertan DURAN’ın hazırlamış olduğu 4 ayrı listeyle gidilen kongrede Divan Başkanlığı görevini MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih YALÇIN yürüttü.

          SEMİH YALÇIN’DAN KONGRE SÜRECİ HAKKINDA BİLGİ

          Divan Başkanı Edip Semih YALÇIN, açılış konuşmasında, Ülke genelinde devam eden kongre süreci hakkında kısa bir bilgi verdi. Ceyhan ile başlayan ilçe kongrelerinin 830’unun tamamlandığını, Erzurum iye başlayan il kongrelerinde ise Adana’nın 26’ncı il kongresi olduğu ifade edildi.

          ÜÇKARDEŞLERİN VEDA KONUŞMASI

          Mevcut İl Başkanı Abdulkadir ÜÇKARDEŞLER, 12 Haziran 2011 seçimleri öncesinde il başkanının istifası üzerine görev aldığı il başkanlığı süresince yapılan hizmetleri anlattı. Üçkardeşler “Bu süre içerisinde önce bir seçim atmosferi yaşadık. Genel seçimlerde partimizin Adana’da en iyi sonucu alması için bütün teşkilatlarımızla ve mensuplarımızla omuz omuza çalışıp yoğun bir gayret verdik. 2011 genel seçim sonuçları beklediğimiz, istediğimiz, arzu ettiğimiz, bir açıdan bakıldığında hak ettiğimiz bir netice olmamakla beraber, bel altı siyaset tarzını uygulayıp MHP’siz bir Meclis teşkil etme sevdasını güdenlerin de heveslerini de kursaklarında bırakan çok anlamlı bir sonuç olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi ve partililerini itibarsızlaştırma çaba ve gayretlerinin karşısında Sayın Genel Başkanımıza ve Partimize güvenerek, 2011 seçimlerinde partimize oy vererek teveccüh gösteren tüm seçmenlerimizden Allah razı olsun. Bize hakları geçti, helal etsinler. Seçim akabinde partimizin Adana’da daha da derlenip toparlanması için çalışırken bu arada 10. Olağan il ve ilçe kongre sürecimizi hiçbir olumsuzluğa yer vermeden coşkulu, inançlı, demokratik bir ortamda yürüttük; 15 İlçemizin kongrelerini gerçekleştirdik." dedi.

          Başkan adaylarına başarılar dileyen Üçkardeşler duygusal konuşmasını şöyle tamamladı “Büyük bir onurla yaklaşık bir yıldır üstlendiğim görev süresi içinde çalışma arkadaşlarımla, mensuplarımızla, gönüldaşlarımızla, Adanalı hemşehrilerimizle acı-tatlı anılarımız oldu. Yine bu süre içerisinde yaratılanı sevdik Yaradan’dan ötürü; kimseyi hor görmeyip, kibir yapmamaya, herkesi bir değer olarak kabul edip, kendi nefsimizin üstünde bildik. Ama beşeriz, şaşarız; ola ki istemeden de olsa kimin kalbini kırdım, gönlünü üzdü isem hakkını helal etsin. Varsa benim hakkımı da helal ediyorum. Bu vesile ile, göreve geldiğim günden bu tarafa birlikte mesai yaptığımız, kıymeti hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar büyük olan yol arkadaşlarıma, çalışmalarımıza destek veren, emek veren değerli gönüldaşlarıma, ülküdaşlarıma, ilçe başkanlarına, il ve ilçe yöneticisi arkadaşlarıma, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il genel meclisi ve belediye meclis üyelerimize, kadın kolları mensuplarımıza, Ocak başkanlarımıza, sivil toplum örgütlerinin değerli temsilci ve üyelerine, basın mensubu arkadaşlarıma, bütün partililerimize ve Adanalı hemşehrilerime teşekkür ediyor, daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir Adana dileklerimle her şeyin gönüllerince olmasını niyaz ediyorum.”

          BAHÇELİ’NİN MESAJI

          Antalya Milletvekili Mehmet GÜNAY tarafından okunan ve uzun süre ayakta alkışlanan Bahçeli’nin mesajı kongre salonunda bulunan partililere hitaben “Türkiye sevdalısı aziz kardeşlerime üstün başarılar diliyorum” cümlesiyle sona erdi.

          BAŞKAN ADAYLARI KONUŞTU

          Daha sonra kürsüye gelen başkan adayları Mustafa İzgioğlu, Salih Gökçe, Sait Kırmacı ve Sertan Duran neden aday oldukları konusunda ve yapmayı planladıkları hizmetler hakkında salonda bulunanlara hitaben birer konuşma yaptılar.

          Divan Başkanının konuşma talepleri olup olmadığı sorusuna olumlu cevap vermeyen MHP Adana milletvekillerinin, böylesine yoğun ülke gündeminin olduğu bir ortamda ve Adana gibi Ülkücü hareketin önemli bir merkezinde konuşma yapmamaları dikkat çekti.

          GENEL BAŞKAN YARDIMCISI EDİP SEMİH YALÇIN’IN KONUŞMASI

          Başkan adaylarından sonra kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, "Türkiye'yi içeride ve dışarıda sorunlar yumağına dolayan AKP iktidarının yegane alternatifi MHP'dir. Bu gerçeği iyi bilen ve MHP'siz bir siyaset hayatı hayal eden AKP, vaktiyle aramızda bulunan, bugün şuur ve idrak bulanıklığı içindeki birkaç menfaatperesti kullanarak aramıza nifak sokma çabalarını sürdürmektedir. MHP; sahip olduğu Milliyetçi-Ülkücü dünya görüşünün gereği olarak Türk dünyasıyla ilgili gelişmelere öteden beri büyük önem vermiştir ve vermektedir. Dünya Türklüğünün sorunlarını yakından takip eden MHP, her platformda bunları dile getirmiştir " dedi.

          Yalçın, şöyle devam etti: "Partimiz; Türk dünyasına yönelik içeriden ve dışarıdan gelen saldırı ve suçlamalara hangi hal ve şart altında bulunursa bulunsun, daima gereken karşılığı vermiş, onun hak ve hukukunu var gücüyle savunmuştur. Son olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin, Türk Federasyon toplantısına katıldığı Fransa'da Fransız kamuoyuna ve Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye seslenerek sözde soykırım iddiaları konusundaki ikiyüzlü ve çıkarcı tutumunu yüzüne vurması, partimizin bu tutarlı ve yürekli duruşunun yeni bir göstergesi olmuştur. Devlet adamlığı sorumluluğunun gereğini yerine getiren Bahçeli, Türkiye'nin soykırım diye bir ayıbının olmadığını da Batı ve dünya kamuoyuna açık ve net bir dille haykırmıştır.”

          Hatırlanacağı üzere Başbakan Erdoğan, geçenlerde gerçekleştirdiği Çin gezisi sırasında Uygur Özerk Bölgesi diye bilinen Doğu Türkistan'ı ziyaret etmiştir. Erdoğan, Urumçi'de Uygur Türkleriyle sohbet ederek Doğu Türkistan'la ilgilenir görüntüsü vermeye çalışmıştır. Konuştuğu zaman mangalda kül bırakmayan, demokrasi şampiyonluğunu kimseye vermeyen Başbakan Erdoğan'ın ağzından, hürriyetleri elinden alınmış Uygur Türklerinin haklı davasını destekleyen tek cümle çıkmamıştır. Oysa Suriye ve Irak konusunda kanatları göğe sığmayan Başbakan'ın Urumçi'den vereceği kısa mesajın, Doğu Türkistan Türklüğü için büyük önemi vardır. Ancak Başbakan, böyle bir davanın varlığına bile inanmayan zihniyetten gelmektedir. AKP hükümeti, dışarıda Türk dünyasını, içeride de vatandaşı unutmuştur. Çalışanlar hâlâ maaş zamlarını alamamıştır. Türkiye hala dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanmaktadır. Bir vergi cehennemi olan ülkemizde AKP hükümeti bütçeyi doğrultmanın yolunu vergi salmakla ve eskiden vatandaşın cebine giren devlet elini fakir fukaranın midesine kadar uzatmakta bulmuştur.

          Emekli, çiftçi, köylü perişandır. Halk yarınından, çocuklarının geleceğinden endişelidir. İşsizlik kaygı verici boyutlardadır. Geçim derdindeki ücretli, borcunu borçla kapatarak diken üstünde yaşamaktadır. Vatandaşı faiz ve borç sarmalına düşüren bankaların milyonları bulan takip ve haciz listesine her geçen gün yenileri eklenmektedir. PKK terörü doludizgin sürmekte, şehit cenazelerine her hafta yenileri ilave olmaktadır.

          Bu ürkütücü tabloya rağmen Başbakan Erdoğan, iktidar sarhoşluğunun verdiği keyif ve rahatlıkla bol keseden atmayı sürdürmektedir. 28 Şubat süreciyle ilgili global güçlerden gelen " Düğmeye basın " talimatı sonrasında başlayan soruşturma, tutuklama ve aramalar, Türkiye gerçeklerini kamuoyundan saklamak için Başbakan'a iyi bir malzeme oluşturmuştur. Bölgede savaş tehlikesi taşıyan olağan dışı gelişmeler de Başbakan'ın kamuoyu önünde sahnelediği çok perdeli oyuna en uygun dekoru vermektedir.

          Türkiye'de ağdalı gündem maddelerini kullanarak sıvadığı siyaset duvarıyla ülke gerçeklerini halktan saklayan AKP hükümeti bunu daha ne kadar sürdürebilecektir? AKP liderinin ve hükümetin hem içeride, hem de dışarıda sergilediği şovlar, artık bıkkınlık vermeye başlamıştır. MHP olarak; aziz milletimizin de sabrının, tahammülünün bir sonu olduğunu biliyor, AKP'nin aldatmaya ve kandırmaya yönelik siyasetinin çok uzun ömürlü olmayacağını görüyoruz.

          Türkiye'yi içeride ve dışarıda sorunlar yumağına dolayan AKP iktidarının yegâne alternatifi MHP'dir. Bu gerçeği iyi bilen ve MHP'siz bir siyaset hayatı hayal eden AKP, vaktiyle aramızda bulunan, bugün şuur ve idrak bulanıklığı içindeki birkaç menfaatperesti kullanarak aramıza nifak sokma çabalarını sürdürmektedir.

          MHP'yi sanal ve yapay süreçlerle meşgul etmek, bünyesinde hizipler ihdas ederek gözden düşürmek ve bölünme sürecine mukavemet eden Türk toplumunun millî direncini kırmak için kapalı kapılar ardında hesaplar yapan AKP'ye Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in doğduğu mekândan, Adana'dan sesleniyoruz. MHP ile ilgili manipülatif çaba ve tezgahlar beyhudedir. Bugün il kongrelerimiz sürecinde 26. olarak idrak ettiğimiz Adana kongresinde sergilenen birlik ve bütünlük, kamuoyu önünde siyasi rakiplerimize en güzel, en çarpıcı cevaptır."

          YENİ İL BAŞKANI MUSTAFA İZGİOĞLU

          Siyasî konuşmalardan sonra yapılan oylama sonucunda; Mustafa İzgioğlu’nun listesi 378 oy aldı. Buna göre Mustafa İzgioğlu yeni dönemde MHP Adana İl Başkanı olarak belirlenmiş oldu.

          Mustafa İZGİOĞLU, sonucun açıklanmasından sonra yaptığı kısa açıklamada “Burada kaybeden yoktur, burada tek bir kazanan vardır o da Milliyetçi Hareket’tir” dedi. İZGİOĞLU, “İnşallah Pazartesi’nden sonra birlik ve beraberliğimizin pekişmesi için çalışacağız ve Milliyetçi Hareket’i Adana’da bir yıldız gibi parlatmak için bütün gücümüzle, bütün arkadaşlarımızla gayret edeceğiz. Dışarıda kalmış, küsmüş, darılmış, başka partilere gitmiş hangi arkadaşımız olursa olsun Milliyetçi Hareket Partisi’nin çatısı altında buluşturmak için çalışacağız” diye konuştu.

          Salonda bulunan kalabalık yoğun alkışlarla seçim sonucunu destekledi. Salonda hazır bulunan diğer adaylar Salih Gökçe, Sertan Duran ve Sait Kırmacı ile partililer İzgioğlu’nu tebrik ettiler. Yönetim kuruluna şu isimler seçildi:

 

 

MHP ADANA İl Başkanı :  Mustafa İZGİOĞLU

 

Yönetim Kurulu ASIL Üyeleri

Yönetim Kurulu YEDEK Üyeleri

1.

  Adem GÜL

1.

  Ahmet KURTGÖZ

2.

  Ahmet Aydın ÇÖLKESEN

2.

  Ahmet UÇAR

3.

  Ali KUŞÇU

3.

  Ata POLAT

4.

  Ali ÜNÜVAR

4.

  Atilla KIRIM

5.

  Ayhan BULAN

5.

  Ayça KATLAV

6.

  Burkay DİKİCİ

6.

  Çetin YÜKSEL

7.

  Bünyamin AVCI

7.

  Derya GÖKSUÇUKUR

8.

  Bünyamin KAYA

8.

  Elif GÜZEL

9.

  Cabbar KÖSE

9.

  Erol ATLI

10.

  Cafer ULUIŞIK

10.

  Firdevs Dönmez CİNGÖZ

11.

  E.Işık KILIÇARSLAN

11.

  Hakan KARAHASANOĞLU

12.

  Erol İŞLER

12.

  Hikmet ÖYLÜ

13.

  Haluk İNCECİK

13.

  İbrahim ŞAHİN

14.

  Hamit YILMAZ

14.

  Kenan KAHRAMAN

15.

  Hasan DURU (Hamit oğlu)

15.

  Mehmet KESKİN

16.

  Hasan DURU

16.

  Mehmet ÇINAR

17.

  Hüseyin KANAT

17.

  Mehmet KOKAÇYA

18.

  İlhan PEHLİVAN

18.

  Melih TURUN

19.

  İsmail Hakkı GÖZÜBATIK

19.

  Mustafa KEKLİK

20.

  M.Sami BAYSAL

20.

  Mustafa OKUR

21.

  Mehmet DEMİRCİ

21.

  Necmiye PEKKILIÇ

22.

  Muhammed YAŞAR

22.

  Nihal DOĞRU

23.

  Murat ÇARDAK

23.

  Onur SAĞDAŞ

24.

  Murat ÇOMU

24.

  Öner HASANEFENDİOĞLU

25.

  Mustafa KARABÖRKLÜ

25.

  Rıfat YILMAZ

26.

  Mustafa KARSANDIK

26.

  Sadi ÇETİN

27.

  Nadir SERT

27.

  Salih SANSAR

28.

  Serkan ŞİMŞİR

28.

  Seyfettin GÜNDOĞDU

29.

  Sıtkı POLAT

29.

  Sinan KÖYMEN

30.

  Taylan ATAR

30.

  Veysel ULAŞ

31.

  Yeşim AKKAŞ

31.

  Yunus SEÇER

32.

  Zeki ÜZÜMCÜ

32.

  Zeynep ŞİMŞEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Disiplin Kurulu ASIL Üyeler

İl Disiplin Kurulu YEDEK Üyeler

1.

  Ahmet Nuri KARABAŞ

1.

  Ahmet KOPKİ

2.

  Ali DÖNMEZ

2.

  Cumhur AKDEMİRBEY

3.

  Cebrail AKKAN

3.

  Eray YILMAZ

4.

  Hakan VARAT

4.

  Fatih MUŞLU

5.

  Kerim TOPRAK

5.

  Mustafa YEŞİL

6.

  Oğuz MEMİŞ

6.

  Özdemir ÖZVEREN

7.

  Temel ARIKAN

7.

  Savaş UKA

 

 

 

 

 

 

 

 

Üst Kurul ASIL Delegeleri

Üst Kurul YEDEK Delegeleri

1.

  Adnan HATİPOĞLU

1.

  Ahmet KOPKİ 

2.

  Ahmet KURTULUŞ

2.

  Ahmet YILMAZ

3.

  Ahmet Sezai YILMAZ

3.

  Cenk IŞIK

4.

  Ali DEMİR

4.

  Cumali ÇELİK

5.

  Aytan KÖYLÜ

5.

  Cumali YILDIZ

6.

  Bekir YAVUZ

6.

  Durdu GÖKDOĞAN

7.

  Bilal ULUDAĞ

7.

  Eray YILMAZ

8.

  Bünyamin KAYA

8.

  Erkan TABAK

9.

  Cahit ÖZTOK

9.

  Fatih MUŞTU

10.

  Durmuş TAŞPINAR

10.

  Gökhan TUPA

11.

  Ekrem İNALTEKİN

11.

  Gürhan KÜTÜK

12.

  Ender ÇULHACI

12.

  Haluk Nijat ÖY

13.

  Erol ARIOĞLU

13.

  Kerim TOPRAK

14.

  Ertuğrul KOCA

14.

  Kerim ÜNAL

15.

  Fikret DOĞAN

15.

  Mesut ÖZEN

16.

  Halim ÖZYÜREK

16.

  Murat AŞKIN

17.

  Halim SÖYLEMEZ

17.

  Mustafa SAYDAN

18.

  Hamza AYDIN

18.

  Mustafa USLU

19.

  Hüseyin SÖZLÜ

19.

  Oğuz MEMİŞ

20.

  Hüseyin TUMLUKOLÇU

20.

  Özdemir ÖZVENEN

21.

  İbrahim KARA

21.

  Savaş UKA

22.

  İbrahim ODABAŞI

22.

  Serkan AYNA

23.

  Kadir TOPAK

23.

  Yusuf ÜNAL

24.

  Kamil SARI

24.

  Zafer GİZLENCİ

25.

  Kubilay GÖNEN

 

 

26.

  Mahmut DOĞRU

 

 

27.

  M.Fatih ZORBA

 

 

28.

  M.Sami BAYSAL

 

 

29.

  Mehmet ÇİLİNGİR

 

 

30.

  Mehmet KOCA

 

 

31.

  Mehmet Mustafa DURU

 

 

32.

  Mehmet ÖZCAN

 

 

33.

  Muhammet YAZAN

 

 

34.

  Murat ÇARDAK

 

 

35.

  Murat ÇOMU

 

 

36.

  Mustafa İZGİOĞLU

 

 

37.

  Mustafa KARSANDIK

 

 

38.

  Mustafa TANRIVERDİ

 

 

39.

  Nurettin ÇETİNER

 

 

40.

  Nurettin ÖZLÜ

 

 

41.

  Nuri POLAT

 

 

42.

  Rahmi BENLİ

 

 

43.

  Ramazan AKYÜREK

 

 

44.

  Serhat KANAT

 

 

45.

  Yılmaz TANKUT

 

 

46.

  Yusuf KANLI

 

 

47.

  Zeki ÜZÜMCÜ

 

 

 

          Kongrede Adana İl Başkanlığına seçilen Mustafa İZGİOĞLU bey ile yönetim ve disiplin kurulu üyesi ve üst kurul delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize, kendilerine ve memleketimize hayırlı olması temennisiyle çalışmalarında başarılar dilerim. Ali TÜRKMEN

 

         

Okunma Sayısı: 15197
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim