Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Adana İl Başkanlığına Yusuf Kanlı Atandı

MHP Adana İl Başkanlığına Yusuf Kanlı Atandı26 Aralık 2022 Pazartesi 20:23

2023 yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olacağını beyan ederek görevinden ayrılan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'nın yerine Yusuf Kanlı atandı.

2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olmak için görevinden ayrılan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'nın yerine, MHP Genel Merkezince eski MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı atandı.

MHP ADANA İL BAŞKANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI

İl Başkanlığına atama yapılmasıyla ilgili MHP Adana İl Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından 25 Aralık 2022 Pazar günü yapılan açıklamada, ''İl Başkanımız Bünyamin Avcı'nın milletvekilliği aday adayı olmak için tüzük gereği istifasıyla boşalan göreve, Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli Beyefendinin onayları ile Seyhan eski İlçe Başkanımız Yusuf Kanlı atanmıştır. Görev devri yarın 17.00'da yapılacaktır.'' denildi.

YUSUF KANLI'DAN AÇIKLAMA

MHP Adana İl Başkanlığı görevine atanan Yusuf Kanlı, göreve atanmasıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanlığı görevine şahsımı uygun bulan ve bizleri onurlandıran, Türk Dünyasının Bilge Lideri, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendiye minnettarlığımı ve bağlılığımı saygılarımla arz ederim. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah. Başbuğun İzinde, Liderin Emrinde. Ülküm Uğruna, Ülkem Hayrına, Lider Ülke Türkiye İçin.'' dedi.

MHP Adana İl Teşkilatında bugün (26.12.2022) düzenlenen devir teslim töreninde, MHP Adana İl Başkanlığı görevini yaklaşık altı yıldır sürdüren Bünyamin Avcı, görevini Yusuf Kanlı’ya devretti.

TÖRENDE BAŞKANLAR BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ

MHP Adana İl Başkanlığı’nda yapılan törende Bünyamin Avcı ve Yusuf Kanlı salona birlikte girdiler. MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK Üyesi Uğur Öztürk, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İmamoğlu eski Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Belediye Meclis Üyeleri, Türkiye Kamu-Sen Temsilcileri, TÜRKAV Adana Temsilcileri ile çok sayıda teşkilat yöneticilerinin de bulunduğu törende Bünyamin Avcı ve halefi Yusuf Kanlı birlik beraberlik mesajı verdiler, “Her şartta omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” dediler.

İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE ATANAN YUSUF KANLI'NIN SİYASİ ÖZGEÇMİŞİ

Bünyamin Avcı’nın milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak için tüzük gereği istifasıyla boşalan MHP Adana İl Başkanlığı görevine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tensip ve takdirleri ile atanan Yusuf Kanlı, daha önce farklı dönemlerde MHP Adana İl Muhasipliği, İl Başkan Yardımcılığı, Seyhan İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan Yusuf Kanlı, 2015 seçimlerinde de Adana Milletvekili Aday Adayı olmuştu. Mali Müşavir olan Yusuf Kanlı, evli ve iki çocuk babasıdır.

BÜNYAMİN AVCI'DAN TEŞEKKÜR VE VEDA MESAJI

MHP Adana İl Başkanlığı görevinden ayrılan Bünyamin Avcı, sosyal medya hesabından veda ve teşekkür mesajı yayınladı. Avcı'nın mesajı şu şekilde:

Çok Değerli Dava Arkadaşlarım, Çok kıymetli Yol Arkadaşlarım… Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin tensipleri ve takdirleri ile 15 Aralık 2017 tarihinde devraldığım MHP Adana İl Başkanlığı görevimi, 26 Eylül 2020’de yapılan 13. Olağan İl Kongresinde kıymetli delegelerimizin teveccühleriyle seçilerek devam ettirdim. Görevimi, 2023’te yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Aday Adayı olmak için Parti tüzüğümüzün 94. maddesi gereğince istifa etmek suretiyle ve bugün itibarıyla devretmiş bulunuyorum. Yaklaşık altı yıl süresince birlikte çalıştığım teşkilatlarımızın tüm kademelerine samimi teşekkürlerimi paylaşıyorum.

Ülkemizin ve milletimizin geleceğini şekillendirecek olan 2023 yılında yapılacak seçimler, sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin, sadece 85 milyon insanımızın değil, bütün Türk-İslam Dünyasının, bütün gönül coğrafyamızın da kaderini etkileyecek.

Böylesine önemli ‘Kader anı’nın ‘Keder anı’mız olmaması için 2023 seçimlerinin mutlaka kazanılması gerektiği açıktır ve hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu bakımdan, Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in tüm hedeflerine ulaşması için büyük bir özveriyle çalışacağız. Başarının sırrı: Bir olmak, iri olmak, diri olmaktır. Başarının sırrı: Lider’in gözünün içine bakmak, Lider’e kulak vermek, Lider’in örse vurduğu yere vurmaktır.

Verilecek görev ne olursa olsun, tüm şartlarda daima ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde bıkmadan, usanmadan çalışmaya devam edeceğimi bu vesileyle belirtmek isterim.

Yine bu vesileyle; bana bu kutlu davaya hizmet etme imkânı sunan, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’ye, Teşkilatlardan Sorumlu Sayın Semih Yalçın Bey’e, Genel Merkezimizin Değerli Divan Üyelerine sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.

Görev sürecinde birlikte çalıştığım değerli İl Divan Üyelerime, İl Yöneticilerime, İlçe Başkanlarıma, İlçe Yöneticilerime, Belediye Başkanlarıma, Ülkü Ocakları Başkanlarıma, Belediye Meclis Üyelerime, Türkiye Kamu-Sen Başkanlarıma ve Yöneticilerimize, TÜRKAV Başkanlarıma ve Yöneticilerimize, KAÇEP Başkanlarıma ve Yöneticilerimize, tüm dava arkadaşlarıma, kıymetli hemşehrilerime içten teşekkürlerimi sunuyor, yeni yıllarını kutluyor, esenlikler temenni ediyorum.

Adana İl Başkanlığına görevine getirilen Yusuf Kanlı beyi ve yönetim kurulunu tebrik eder, partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Başkanlık görevinden ayrılan Bünyamin Avcı beye bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonra alacağı görevlerde başarılar, özel hayatında da sağlık ve esenlikler dilerim. Ali TÜRKMEN

 mhp-adana-yusuf-kanli-24.12.22.jpg

Okunma Sayısı: 2387
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim