Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Adana Milletvekili Aday Adayları

MHP Adana Milletvekili Aday Adayları09 Nisan 2011 Cumartesi 00:45

MHP Adana Milletvekili Aday Adayları tanıtım toplantısı 9 Nisan 2011 Cumartesi günü saat 11.00’de Seyhan Otelinde yapıldı.

          12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan 24'ncü Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Adana'dan Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayı olabilmek için müracaat eden 60 aday adayı Seyhan Otelinde 09 Nisan 2011 Cumartesi günü yapılan toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı. 

          MHP Adana İl Başkanlığınca düzenlenen ve Seyhan Otelinde gerçekleştirilin tanıtım töreninde, 60 kişilik listeden zorunlu olarak Adana dışında bulunan bir kaçı hariç aday adaylarının tamamı hazır bulundu. İzdihamı andıran kalabalık eşliğinde oldukça coşkulu bir havanın hakim olduğu törene, ilçe başkanları, Ocak başkanları, partili belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri de katıldı. İl yönetim kurulu üyesi Ayla Emrahoğlu’nun sunum yaptığı, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlatılan törende, aday adayları tek tek tanıtıldı.

          Programda konuşan MHP İl Başkanı A. Kadir Üçkardeşler, Türkiye’nin içinde bulunduğu çok sıkıntılı sürece işaret ederek, ülkenin gerçek gündemi hiç konuşmadığını, yönlendirme sonucu konuşturulmadığını belirterek “Değerli dava arkadaşlarım; bizler bugün burada yalnızca aday adaylarımızın tanıtımı için toplanmadık. Bizler bugün bu salonda tarihi bir vazifeyi de ifa etmekteyiz. Bu salonda bir araya gelen gerek aday adaylarımız, gerekse çok değerli misafirlerimiz, bugünden itibaren Türk insanına, bu ülkenin gerçek gündemini izah etmek için seferber olacaklardır” dedi.

          Yolsuzluktan, hukuksuzluğa, ayrıştırma, kutuplaştırma, bölücülere yol açma, açlık ve yoksulluğa değin öne çıkan sorunları sıralayan Üçkardeşler, bu gerçeklerin hiç konuşturulmadığını belirtti ve “Yazılı ve Görsel medyada her türlü medya okur yazarlığı, toplum mühendisliği hilelerini kullanarak, toplumu uyutma ve istenileni yapma çabalarını, her geçen gün, yeni atraksiyonlar yaparak her olay, durum ve seçimi, lehlerine çevirmek için, akıllara durgunluk veren, beyin yıkama ve ikna metotları ile toplum hafızası dumura uğratılmaktadır” ifadesini kullandı.

          Üçkardeşler “Şimdi; Türk milleti olarak ya ‘bundan iyisi Şam’da kayısı’ deyip, tüm bu olanlara kayıtsız kalacağız, ya da, milli vicdanın sesine kulak veren Milliyetçi Hareket Partisi’ne sahip çıkıp iktidar yolunu açacağız. Bu millet, sadaka ekonomisi ve yoksulluk kültürü oluşturan yönetime karşı yoksul ve yoksullaşma riski altında bulunanlara sosyal destek ödeme vaatlerinde bulunan MHP’ye sahip çıkmalıdır. Bu millet, sosyal koruma bilgi sistemiyle, gerçek yoksulların tespit edilip, mahcup ve ezik duruma geçmeden kendilerine verilecek olan hilal kart ile, ikamet ettikleri semtten alışveriş etmek şartıyla, ihtiyaçlarını kendileri alarak, tükenmekte ve batmakta olan, mahalle esnafının da bu kartla alışverişleri sayesinde ayakta tutmak istiyorsa MHP’ye sahip çıkmalıdır. Ve bu millet, temiz toplum temiz siyaset anlayışının hâkim kılınmasını istiyorsa, MHP’ye sahip çıkmalıdır. 
 

          MHP’ye teveccühlerinden dolayı aday adaylarına teşekkür eden İl Başkanı A. Kadir Üçkerdeşler konuşmasını şöyle tamamladı: “Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, bu salonda bulunan bütün arkadaşlarım, tarihi bir vazifeye tanıklık etmektedir. Önümüzdeki günler, ülkemizi yirmi birinci asırda lider ülke yapacak, ülkücü hareketin duyuş ve hissedişine, ideal ve hedeflerine, siyaset arenasında vücut verecek olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurmay kadroları arasında, içinizden on dört arkadaşımız yer alacaktır. Ama, şunu iyi biliyor ve inanıyorum ki hepiniz, daha önce, yüksek sesle ifade ettiğiniz gibi, aday listelerinde yer alsanız da almasanız da, listedeymiş gibi davranacağınıza dair sözünüzü şimdi burada daha yüksek sesle teyit etmek için sabırsızlanıyorsunuz. Sayın Genel Başkanımızın, Ankara’da ‘ses ver Türkiye, ses ver Adana’ talebine şimdi buradan hep birlikte ses veriyoruz, hepimiz adayız, çalışacağız, çabalayacağız ve başaracağız. Allah, yar ve yardımcımız olsun!”

          Çeşitli meslek gruplarına mensup halkın geniş bir kesimini temsil eden 13'ü bayan 47'si bay olmak üzere toplam 60 kişiden oluşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana milletvekili aday adaylarının isim listesi aşağıya çıkarılmıştır.

Fotoğraflar içn tıklayınız

MHP Adana Milletvekili Aday Adayları 2011

 

Sıra Nu.

        Adı Soyadı

Mesleği

  1.

Abdulkadir DİKENCİK

Emekli Subay

  2.

Abdullah Refik ÜSTÜN

Ülk.İşç.Sen.Bşk.

  3.

Abdullah TAŞDELEN

Doktor

  4.

Adnan Fatin ÖZDEMİR

Çiftçi

  5.

Ahmet TANRIVERDİ

Mali Müşavir

  6.

Ali HALAMAN

Esnaf

  7.

Ali TÜRKMEN

Emekli Subay

  8.

Ayça KATLAV

Mimar / Kuyumcu

  9.

Aynur SARAN

Emekli Öğretmen

10.

Ayşe Berrin ŞAHANALAN

Öğretmen

11.

Ayşe Tankut DELİKURT

Memur

12.

Cahit ÖZTOK

İşadamı

13.

Cengiz ÇETİNÖZ

Yönetici

14.

Demet ÇARDAK

Doktor

15.

Demir Bülent TEKİK

Teknisyen

16.

Ekrem AVAN

Yönetici

17.

Ekrem PAZARCI

Yönetici

18.

Fahrettin Cem CEREN

Esnaf

19.

Fatih Mehmet ZORBA

Ziraat Mühendisi

20.

Fikriye DURU

Maliyeci / Yazar

21.

Gamze Selin GÖZGENÇ

Öğretmen

22.

Gökay SARILI

Avukat

23.

Günfer ERKULOĞLU

Avukat

24.

Hacı Osman ALAŞHAN

Çiftçi

25.

Hamit YILMAZ

İşadamı

26.

Hamza GÜLTEKİN

Avukat

27.

Hatice YÜCE

Mali Müşavir

28.

Hidayet AVŞAR

Harita Mühendisi

29.

Hüseyin YILDIRIM

Müteahhit

30.

İbrahim GAZİOĞLU

Avukat

31.

İsmail AK

Kamu Görevlisi

32.

Kutbettin ASLAN

Öğretmen

33.

Kürşat ATILGAN

Emekli Subay

34.

Mahal EMRAHLI

İktisat Uzmanı

35.

Mehmet Ali ÜN

Doktor

36.

Mehmet Atay ÇAKIR

Makine Mühendisi

37.

Mehmet KÜLAHLIOĞLU

Bürokrat

38.

Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU

Diş Hekimi

39.

Mehmet YASA

Öğretmen

40.

Muharrem VARLI

MV./ Eğitimci / Çiftçi

41.

Mustafa AĞCA

Doktor

42.

Mustafa DOĞAN

Emekli Genel Müdür

43.

Mustafa KORKMAZ

İdareci

44.

Mustafa YILMAZ

Yönetici

45.

Neslihan UZUN

Fizyoterapist

46.

Nimet DEMİREL

Dış Ticaret Uzmanı

47.

Nuriye TANRIKULU

Eczacı

48.

Orhan Abdullah KÖYMEN

Sanayici / İşadamı

49.

Orhan ÖZ

İşadamı / Müteahhit

50.

Ömer Faruk GÜRZ

Yönetici

51.

Ramazan Dündar TANRIVERDİ

Öğretmen

52.

Recai YILDIRIM

Çiftçi

53.

Salih GÖKÇE

Çiftçi / Makine Mühendisi

54.

Seyfettin YILMAZ

Orman Mühendisi

55.

Süleyman ŞİMŞİR

İnşaat Mühendisi

56.

Şehmus UÇAR

İşletmeci

57.

Türkan Cengiz YILMAZ

Doktor

58.

Ufuk SÜSLÜ

Emekli Astsubay

59.

Yalçın GÜRGEN

Jeoloji Mühendisi

60.

Yılmaz TANKUT

Yüksek Ziraat Mühendisi

 

Okunma Sayısı: 8179
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim