Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Adana Milletvekili Aday Adaylığımı Açıkladım

MHP Adana Milletvekili Aday Adaylığımı Açıkladım07 Mayıs 2018 Pazartesi 18:30

7 Mayıs 2018 Pazartesi günü Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanlığında düzenlediğim basın toplantısı ile 27'nci Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde MHP Adana Milletvekili Aday Adaylığımı kamuoyuna duyurdum.

Basın toplantısında yapmış olduğum konuşma:

Kıymetli hemşehrilerim, Aziz Türk milleti,

Hepimizin bildiği gibi 24 Haziran 2018 Pazar günü milletvekili genel seçimleri ile cumhurbaşkanı seçimi yapılacaktır.

Hemşehrimiz, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin öngörü, teşhis ve tespitleriyle; Türkiye üzerine oynanan her türlü oyunun, siyasi ve ekonomik operasyonların etkisiz kılınması, Ülkemizin bir an evvel belirsizliklerden kurtularak, yeni hükümet sistemine çok seri şekilde geçmesi, taşların yerine oturması ve sığ tartışmaların kesilmesi maksadıyla 3 Kasım 2019'u beklemek yerine seçimler öne alınmıştır.

Ülkemiz, halen travması devam eden bir 15 Temmuz FETÖ kalkışması yaşadı.

15 Temmuz'a nasıl gelindi, bu hem herkesin bildiği, hem de üzerinde oldukça uzun konuşulması gereken bir konu.

16 Nisan Referandumu ile geçilen yeni hükümet sistemini anlayamayan, o günün "hayır"cıları bugün de insanlarımızın kafasını karıştırarak, bilerek ya da bilmeyerek, dış güçlerin ekmeğine yağ sürüyorlar.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili Anayasal düzenlemelerin yapılmasıyla birlikte, siyaset, ekonomi, güvenlik başta olmak üzere hayatın her alanına yeni bir gözle ve bu güne kadar bakılanın dışında ve başka açılardan bakmak ve yeni değerlendirmeler yapak durumundayız.

Ülkemizde ikiden fazla siyasî parti olduğuna göre Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemi, partilerin seçim öncesinde ittifak etmelerini bir ihtiyaç, hatta bir mecburiyet haline getirmiştir. Bunu idrak edemeyenler açıklandığı ilk günden itibaren Cumhur İttifakı'na karşı çıkmışlar, Millet aklı'nın bunu ortaya çıkardığını anlayamamışlardır. 25 Haziran'dan itibaren konu hakkında düşünmeleri için bol bol zamanları olacağını düşünüyorum.

Ülkemiz, Liderimiz Devlet Bahçeli'nin defalarca söylediği şekliyle, bir kuşatma altındadır ve beka meselemiz vardır. Partimize ve liderimize çamur atmak isteyen birtakım odaklar bunun bir vehimden ibaret olduğu söyleyerek iftira atıyorlar.

Bize en çok sorulan soruların başında beka meselesi gelmektedir. Şimdi beka konusunda birkaç şey söylemek istiyorum.

Evet, Ülkemiz bir beka sorunuyla karşı karşıyadır. Bu meselenin alt başlıkları ekonomik, sosyal, iç güvenlik, sınır ötesi oluşumlar, göçmen ve mülteci problemleri olarak sıralanabilir.

Tetikçi dış aktörler Türkiye'nin uluslararası kredi notunu düşürerek, ülkemizin pahalı, yani yüksek faizle borçlanmasını istiyorlar. Ayrıca yatırım yapılan ve çeken ülke konumundan çıkmamızı, yabancı sermayenin ülkemize girişini engellemek suretiyle yatırım ve istihdamı düşürmeye çalışıyorlar.

Ülkemizde bir ekonomik kriz çıkması ve krizden kurtuluş yolu olarak da tekrar IMF'den borç almamızı ve IMF kontrolünde bir ekonomi arzu ediyorlar.

Ekonomik kriz ile aynı zamanda sosyal bir patlama ve sokak olayları, sokak çatışmaları çıkması için gayret gösteriyorlar. Batı bölgelerindeki şehirlerimizde çıkacak çatışmalar ile Doğu ve Güneydoğu'da beli kırılan bölücü teröre tekrar bir can suyu verip, artarak devamını sağlamaya çalışıyorlar.

Güvenliğimizi sınırlarımızın ötesinde sağlama politikasının bir sonucu ve aynı zamanda toprak bütünlüğünü savunduğumuz Suriye'den çıkmamızı istiyorlar. Neden? Çünkü biz orada bulunduğumuz sürece onların Suriye'yi bölme amaçları ile teröristlerin sınırlarımızdan kolayca girip çıkmaları engellenmiş oluyor. Ayrıca biz Fırat'ın batısından, yani Membiç'ten PKK/PYD'nin çıkmasını istiyoruz, onlar bizim Irak'taki askeri güçlerimizi çekmemizi istiyorlar. Kısaca bizim bölücü terörle mücadelemizi sekteye uğratmaya çalışıyorlar.

Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi üzerinden de Akdeniz ve Ege'dekiler başta olmak üzere çıkarlarımıza saldırı halindedirler.

Bir başka konu da mülteciler konusu. Son zamanlarda İran'da yaşanan ekonomik kriz sebebiyle orada bulunan mültecilerin ülkemize gelmesi, ülkemizde bulunan diğer mültecilerle birlikte "hak arama temelli" olarak ayaklanmaları ile Ülkemizin bir kaos ortamına sürüklenmesini sağlamaya çalışıyorlar.

Evet biraz geniş bir açıda baktığımızda başta bu saydıklarımız olmak üzere bekamız üzerine oynanan oyunları görmemiz mümkün. Burada sıraladığımız ve kısaca bahsettiğimiz konuların her biri üzerinde uzun uzun konuşmamızı ve düşünmemizi gerektiren konulardır. Biz geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatandaşlarımızı doğru olarak bilgilendirmeye, önce Ülkem ve Milletim, sonra Partim ve ben demeye devam edeceğiz.

Tabii Ülkemizin oldu kadar Adana'mızın da çözüme muhtaç birçok problemi var. İller arası ekonomik göstergelerde Adana her geçen yıl biraz daha gerilemektedir. İşsizlik, tarım ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin yüksekliği, sanayicilerimizin komşu illere göre teşviklerden yeterince yararlanamaması gibi ekonomik problemlerin yanı sıra Suriyeli sığınmacıların sebep olduğu sosyal sıkıntılar da giderek artmaktadır.

Biz siyasetimizi Milletimizin refah ve mutluluğunu temel alarak, hayal ettiğimiz ve hazırladığımız projeler üzerinden yapmaya çalışıyoruz. Yukarıda belirttiğimiz her problemin çözümü için mutlaka en az bir projemiz vardır.

Sonuç olarak yaptığımız istişareler neticesinde; Milliyetçi Hareket Partisinin her üyesi gibi, Ülkemizin geçmekte olduğu bu zor süreçte elimizi taşın altına koyup, çözümün ve geleceğimizin bir parçası olmak amacıyla, Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Aday Adayı olmaya karar vermiş bulunmaktayız.

Adanalı hemşehrilerimiz başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın desteğini bekliyor, şahsım, ailem, Adana'mız, Partimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum.

Seçimleri ile ilgili olarak, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin ifadeleri ile; Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. TBMM'de çok güçlü ve tarihi bir temsil ile yerine alması gereken parti ise Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Bu iki hedefe de ulaşmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya, geceleri uyumadan gündüzleri yorulmadan çalışmaya, milletimize Cumhur İttifakını anlatmaya devam edeceğiz. Cumhur ittifakı, Millet aklı.

Gerek Adana'mızda gerekse ülke genelinde aday adayı olan bütün ülküdaşlarımıza hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum.

Hz. Mevlana'nın deyimiyle; düne ait ne varsa dünle birlikte gitti cancağızım. Bu gün yeni şeyler söylemek lazım.

"Türkiye'ye yeni sistem, Adana'ya yeni yüz" parolası ile çıktığımız bu yolda hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

                                                                                              Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 31681
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim