Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Adana ve Ceyhan'da Bayramlaşma

MHP Adana ve Ceyhan'da Bayramlaşma18 Ekim 2013 Cuma 23:32

MHP Adana İl ve İlçe Teşkilatlarında düzenlenen bayramlaşma törenlerindeki coşku ve kalabalıklar, Türk İslam Ülkücülerinin birlik ve beraberliğinin yerel seçim öncesindeki son dini bayramda iyice perçinleştiğini gösterdi.

 

MHP İl ve İlçe Teşkilatları ile Belediye Başkanı MHP’li olan Belediyelerde düzenlenen bayramlaşma törenleri, tarihinde görülmediği kadar kalabalıkların buluşmasına sahne oldu. Bayramlaşmalarda diğer partilerden, özellikle AKP'den MHP’ye yönelen vatandaşların yoğun katılım gösterdiği gözlemlendi.

 

MHP ADANA İL TEŞKİLATI BAYRAMLAŞMASI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Teşkilatı, Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen bayramlaşma töreninde, son yılların en kalabalık, en coşkulu etkinliğine sahne oldu. Partinin il binasında açık alanda düzenlenen bayramlaşmaya vatandaşlar erken saatlerde gelmeye başladı. Saat 10.00’da artmaya başlayan yoğun ilgi, saat 11.00’ı gösterdiğinde kalabalık da sokağa taştı, adeta izdihama dönüştü. Partili-partisiz vatandaşlar akın akın MHP Adana İl Başkanlığı’na aktı. Değişik siyasi partilerden önemli isimlerin de MHP’de düzenlenen bayramlaşma törenine katıldıkları görüldü. Saat 12.00'de bitirilmesi planlanan bayramlaşma töreni yoğun ilgi nedeniyle 14.00’e kadar devam etti.

 

PROTOKOL’DEN TEBRİK

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Tankut, Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Fatin Özdemir, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve ilçe başkanları vatandaşların bayramını tek tek tebrik ettiler. Belediye Başkan Aday Adayları, Ülkü Ocakları, Kadın kolları ve taş medreseliler bayramlaşmalarda hazır bulundular.

 

İZGİOĞLU’NUN MESAJI

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, yaptığı açıklamada Adanalı vatandaşların bayramını kutladı. İzgioğlu “Temennimiz, birliğimizin, varlığımızın ve geleceğimizin kurban edilmeden, her günümüzün bir bayram günü gibi geçmesi, her anımızın iyilik ve doğrulukla zenginleşmesidir. Bayramın, Türk-İslam alemine hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bütün hemşehrilerimizin bayramını en içten duygularla kutluyor, esenlikler diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

CEYHAN BELEDİYESİ’NDE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, belediye hizmet binasında düzenlenen bayramlaşma töreninde, meclis üyeleri ve belediye personeliyle bayramlaştı.

 

Bayramlaşma törenine katılanların bayramlarını kutlayan Sözlü, burada yaptığı konuşmasında “Ceyhan Belediye Başkanı olarak burada son bayram kutlamasını gerçekleştirdik. Görevde kaldığımız günden bu güne vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içinde bir bayram geçirmeleri için elimizden geleni yaptık. Seçildiğimiz günden itibaren geriye doğru baktığımızda Ceyhan’ın hızla değiştiğine şahit olduk. Bizlere bu görevi veren, bizlere güvenen tüm hemşerilerimizi hiç mahcup etmedik. Seçim döneminde hemşerilerimize vermiş olduğumuz tüm sözlerimizi görev süremizin son gününe kadar gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Sözlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Değerli halkımızın huzur ve güven ortamı içinde bayramlarını geçirebilmeleri için Ceyhan Belediyesi olarak gereken tüm tedbir ve önlemleri almış bulunmaktayız. Belediye ekiplerimiz, 24 saat görevi başında olacaktır.”

 

Törenine MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve 21 Dönem Adana Milletvekili A. Fatin Özdemir, MHP Ceyhan İlçe Başkanı Nurettin Çetiner, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, MHP Ceyhan Belediye Başkan aday Adayları Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluşları daire Amirleri ve çok sayıda Ceyhanlı vatandaş katıldı.

 

 

Her iki kutlamada da bulunarak törene katılanlarla bayramlaştık. Ayrıca mahalli idareler genel seçimleri başta olmak üzere diğer konularda sohbet etme imkânı bulduk. 2014 ve 2015 yıllarında yapılacak seçimlerin ülkemizin geleceği açısından hayatî önem taşıdığı konusunda ortak bir kanaatin oluştuğunu gözlemledik. Vatandaşımızın MHP'ye büyük bir teveccüh gösterdiği kesin. Adanalı hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bayramını kutlar, adaylığı kesinleşenler ile aday adayı olan ülküdaşlarıma başarılar dilerim. Ali TÜRKMEN 

 

Okunma Sayısı: 8426
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim