Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Adana'da Bayrak Mustafa İzgioğlu'nda

MHP Adana'da Bayrak Mustafa İzgioğlu'nda25 Nisan 2012 Çarşamba 14:09

21 Nisan’da gerçekleştirilen kongrede delegelerin büyük desteğiyle İl Başkanlığı görevine seçilen Mustafa İzgioğlu, Abdulkadir Üçkardeşler’den görevi devraldı.

 

           Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 21 Nisan’da gerçekleştirdiği Adana 10. Olağan Kongresinde delegelerin büyük desteğiyle İl Başkanı seçilen Mustafa İzgioğlu, selefi Abdulkadir Üçkardeşler’den görevi devraldı.

           ÜÇKARDEŞLER HELALLİK İSTEDİ

           Dün mazbatayı teslim alan Mustafa İzgioğlu, bugün de il binasında düzenlenen devir-teslim töreninde Üçkardeşler’in bıraktığı emaneti üstlendi. Törende ilk sözü alan Üçkardeşler, yaklaşık bir yıldır görev yaptığını, bu süre içerisinde Milliyetçi Hareket’in gönüllerde taht kurması ve başarısı için çaba gösterdiğini anlattı. Üçkardeşler “Bütün bunları yaparken birinizin kalbini kırdım, gönlünü dağıttıysam hepinizden özür diliyorum; hepiniz hakkınızı helal edin. Benim de hakkım geçti ise helal hoş olsun. Bundan sonra da Milliyetçi Hareket’in milletimizin gönlünde taht kurması için güvenilir kadrolarla yoluna devam edeceğine olan inancıyla koltuğumu yeni seçilen başkan Mustafa İzgioğlu’na devrediyorum” diye konuştu.

           İZGİOĞLU ŞEHİTLERİ HATIRLATTI

           Halef-Selefin el sıkışarak objektiflere fotoğraf verdiği devir-teslim töreninde MHP Adana’nın yeni İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da sözlerine, dün Bingöl’de üç şehit verildiğini, 9 yaralının bulunduğunu hatırlatarak başladı ve “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

           BİR YILI AŞKIN BİRLİKTE ÇALIŞTIK

           Üçkardeşler’le kendisinin de ilçe başkanı olarak birlikte çalıştıklarını vurgulayan İzgioğlu “Bir yılı aşkın görev yaptı kendileri. Ülkücü arkadaşlarımızla bütünlük içerisinde birleştirici bir vazife üstlenmiştir. Türkiye şartlarına göre Haziran 2011 seçimlerinde Adana başarılı bir kent olmuştur. Bunda da Kadir başkanımın ve çalışma arkadaşlarının büyük bir emeği vardır. Bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

           İZGİOĞLU’NUN HEDEFİ BÜYÜK!

           MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, MHP’nin Adana’da her zaman büyük bir potansiyeli ve gücü bulunduğunu belirterek  “Adana’da ne kadar ülkücü varsa, küskün, dargın varsa hepsini kucaklayıp MHP’nin çatısı altında buluşturmak suretiyle, devraldığımız bayrağı daha da yukarı taşımak, Milliyetçi Hareket Partisi’ni Adana’da birinci parti yapmak için yola çıktık. Bütün kadrolarımızla Allah’ın izni ile bunu başarmak istiyoruz.  Kadir başkanıma teşekkür ediyorum, hakkını helal etsin bize. 80’li yıllardan beri Milliyetçi Çalışma Partisi’nden bu güne kadar bütün yönetimlerin de hakkı vardır. Onlara da sizlerin huzurunda gönülden teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

           Büyük bir partili kalabalığın huzurunda yapılan devir-teslim töreninde merkez ilçe başkanları Yusuf Kanlı, Hüseyin Tumlukolcu, Mehmet Özcan, İbrahim Kara da hazır bulundu.

Okunma Sayısı: 5406
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim