Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Ceyhan Erdoğan Ekli İle Devam Dedi

MHP Ceyhan Erdoğan Ekli İle Devam Dedi23 Ağustos 2020 Pazar 18:21

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ceyhan İlçe Teşkilatının bugün (23 Ağustos 2020) yapılan 13'üncü olağan kongresinde, tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Erdoğan Ekli ilçe başkanı seçildi.

MHP Ceyhan İlçe Kongresi saat 10.00'da Ceyhan Devlet Bahçeli Spor Tesisleri’nde 400 delegenin katılımıyla yapıldı.

Kongreye Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ AK Parti İlçe Başkanı M.İslam Bünül, ilçe başkanları, Ocak başkanları katıldı.

Kongre Divan Başkanlığını Adana Millet vekili Ayşe Sibel Ersoy, Divan Üyeliklerini ise Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Mustafa Bayar, Yumurtalık İlçe Başkanı Halim Özyürek, Mehmet Fatih Gümüş yaptı.

Kongre, açılış-yoklama ve İstiklal Marşı ile başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı ayakta alkışlandı.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ'NİN MESAJI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP Yüreğir İlçe Kongresine gönderdiği mesaj katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Bahçeli, “Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hâkim kılmaktır. Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür. Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır. Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir.” ifadesini kullandı.

Bahçeli, şöyle devam etti:

“İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket öylesine müşfik ve muhterem bir gönüle haizdir ki, kazanan Türkiye ve Türklük olduktan sonra kaybetmek bile bizim için şerefli bir sonuçtur.”

BAŞKAN EKLİ: TUZAKLARI BOZMAK GÖREVİMİZDİR

İlçe Başkanı Erdoğan Ekli de bir konuşma yaptı. Başkan Ekli, “2023 hedefine kararlılıkla dimdik yürüyen lider ülke Türkiye’nin teminatı aziz dava arkadaşlarım 13. olağan kongremize hoş geldiniz şeref verdiniz hepinizi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” diye başladığı konuşmasını şöyle devam ettirdi:

“1969'un 8-9 Şubat'ında Adana'da yakılan Milliyetçi Türkiye meşalesi, memleketimizin dört bir yanını ışığıyla aydınlatarak ilkelerimizden taviz vermeden yoluna devam etmektedir. Ülkemizin düştüğü her dar boğazda ayağa kaldıran Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde 'İstikbal için birlik, İstiklal için dirlik, kazanan Türkiye olacak' diyerek ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zorlu ve sancılı süreçte bugün burada aramızda bulunan her dava arkadaşımız bu yoldaki dikenlere, çalılara ayaklarına takılacak taşlara talip olmuştur. Zora göğsünü siper etmeyi, imkansızlığa kol kanat germeyi, tuzakları bozmayı, kurulan oyunları yerle yeksan etmeyi kendilerine görev bilmişlerdir. Şeytanı kendine yol arkadaşı edinen fitneyi fesadı tek çözüm sayanlarla dün de işimiz yoktu bugünde yok yarında olmayacaktır. bu hareketin kuruluş felsefesinde hamurundaki en büyük kudret teslim olmuş bir inanmışlıktır. Bu inanmışlığa halel getirecek bu emanete leke sürecek kimselerin semtimizde ve gönlümüzde de yeri yoktur. Bu şuur ve bilinçle 13. olağan büyük kurultayımıza gittiğimiz bu süreçte gerçekleştirdiğimiz Ceyhan ilçe kongremiz hayırlara vesile olmasını temenni ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Siyasi konuşmalardan sonra seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimde geçerli oyların tamamını alan, mevcut başkan Erdoğan Ekli ilçe başkanı olarak seçildi.

 

Kongrede Ceyhan İlçe Başkanlığına seçilen Erdoğan Ekli bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 10191
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim