Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Ceyhan'da Semih Aksoy Güven Tazeledi

MHP Ceyhan'da Semih Aksoy Güven Tazeledi13 Aralık 2014 Cumartesi 19:23

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ceyhan İlçe Teşkilatının bugün (13 Aralık 2014) yapılan olağan kongresinde Semih Aksoy güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçildi.

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kongrenin, açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Seyfettin Yılmaz, 2015 seçimlerinin MHP için tünelin son çıkış kapısı olduğununun altını çizdi ve "Bu seçimlere yeni kadrolarımızla güçlü bir şekilde gireceğiz" dedi.

Daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı salonda bulunanların ayakta alkışları arasında okundu.

Faaliyet ve mali raporun okunarak oylanmasından sonra İlçe Başkanı Semih Aksoy, yaklaşık beş ay önce göreve geldiklerini ve bu kısa süre içerisinde Ceyhan'da birçok yeniliğe imza attıklarını belirterek,"Merhum Liderimiz Alpaslan Türkeş'in belirttiği gibi gençliğimiz büyük bir savaş beklemektedir. Bu bakımdan yükümüz çok ağırdır. Yanlış yolda olanlar yanlışlarına yanlışlar ekleyerek, Çözüm Süreci diyerek bir çözülme süreci başlatmışlardır. İran'dan getirdikleri adamlarla cari açık kapatmaya çalışmışlardır. 12 yıldan bu yana iktidarda olanlar yanlış üzerine yanlış yapmaya devam etmektedirler. Çalışacağız, çalışacağız sokak sokak, köy köy, ev ev her bir vatandaşımıza gerçekleri anlatacağız. Gönüller kazanarak Başbakanlık koltuğuna, önce milletim ve vatanım sonra partim ve ben diyen Türkiye'nin gerçek lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'yi ve Milliyetçi Hareket iktidarını getireceğiz"dedi.

BAŞKAN SÖZLÜ'DEN BÜTÜNLEŞTİRİCİ KONUŞMA

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarihi bir konuşma yaparak salonda bulunanlardan yoğun alkış aldı.

MHP'nin kongrelerle parti için en önemli seçim olan 2015 seçimleri için hazırlık sürecini başlattığını belirten Başkan Sözlü,"Kongreleri bir hazırlık süreci olarak görmeliyiz. Kongrelerde listelerde kim, nerede, nasıl, ne o diyerek onu öne çekersek kongreler anlamını ve gerçek değerini bulamaz. Kongreleri kazandığımızda her şeyi kazandığımızı düşünürsek bir yanılgı içerisine girmiş oluruz. Şahsen üç dönem Ceyhan Belediye Başkanlığı yaptım, sonra da 4. dönemde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldum. Ülkü Ocağı başkanlığı yaptığım dönemde Temur Ünlü ilçe başkanıydı. Onu hep destekledim. 1999 Yılında Muharrem Bey İlçe Başkan Adayıydı. O zaman Muharrem beyi desteklediğimizde bir kongre kazandığımızı hatırlıyorum. Ondan sonra Ceyhan'da bütün kongreleri kaybettim, O zamandan bu yana kaybetsem de hep içimdeki sese kulak verdim. Bunu neticesinde de doğru yerde olduğuma inanıyorum"dedi.

BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI SÜRECİNDE ÖNÜMÜ KESMEYE ÇALIŞTILAR

Hüseyin Sözlü konuşmasını şöyle tamamladı: "Nihayetinde 4. dönemde Adana Büyükşehir Belediyesini kazanmak çok büyük bir hedefti. Yola çıktığımda, aday olduğumda Allah şahittir ki Ceyhan İlçe Teşkilatındaki arkadaşlarımız aday olamamam için büyük çaba sarfettiler. Bunun için kongrelere gerektiğinden fazla görev yüklenmemelidir. Çıktığınızda istenmeyen adam ilan edilebilirsiniz, olmasın derler, çeşitli entrikalarla karşılaşırsınız. Ama Devlet Bahçeli diye bir lider çıkar 19 Eylül'de adınızı ilan eder. Ardından da Adana'da zafer gelir. Her zaman için ülkücü hareket çok şey öğrendik, hareket bize çok şey bahşetti. MHP geniş bir aile ve biz bunu öz ana, baba, kardeş gibi öne alırsak Ülkücü Hareket iktidar olacaktır. Milliyetçi Hareket büyük bir ailedir, bu ailenin saadeti camianın bütününü düşünmeyi gerektirir. Rahmetli Başbuğ'umuzun işaret ettiği gibi yıldızlara nişan alarak hareketi yükseklere taşırsak, Bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'yi de Başbakanlığa taşırız."

MİLLETVEKİLİ VARLI'DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Ardından Kürsüye gelen Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Üç dönem ilçe başkanlığı ve iki dönemdir de Milletvekilliği yaptığını belirterek,"Bizim için her arkadaşımız değerli ve önemlidir, bizimle beraber yürüyen tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Sizlerin de basından takip ettiği gibi ülkemiz içerisinden çıkılmaz bir duruma getirilmiştir. 2015 genel seçimlerinde MHP tek başına iktidar olamalıdır. Bölücü terör konusunu demokratik yollarla sandıkta bitirmeliyiz. Eğer ki bunu sandıkta halledemezsek, Allah muhafaza ülkemizi kardeş kavgası doğru götürecekler. Allah'ın izniyle Ülkücü hareket var oldukça ülkenin sırtı yere gelmez. Onun için birlikte hareket etmeliyiz. Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Vatan hainlerine dur demek için MHP'yi iktidara taşımamız gerekir" dedi.

İZGİOĞLU: "CEYHAN MHP’Yİ KALKINDIRDI"

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da Ceyhan’ın MHP açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, "Ceyhanlı Belediye Başkanımız ve Milletvekilimiz var. Şimdiye kadar Ceyhan MHP’yi kalkındırmıştır. Dış güçler ülkeyi bölemiyorsa bunun tek sebebi MHP’dir. Biz de MHP’yi iktidara getireceğiz’’ şeklinde konuştu.

YENİ DÖNEMDE YENİ HEYECANLA…

Yönetim için yapılan seçimde tek liste çıkarıldı. Mevcut İlçe Başkanı Semih Aksoy'un aynı göreve talip olduğu seçimde oyların tamamını alan Aksoy ve kısmen değişen yönetim kurulu güven tazeledi. MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Milletvekilleri Halaman, Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü yeni yönetimi tebrik ederek başarılar diledi.

Yeniden aynı göreve seçilen MHP İlçe Başkanı Semih Aksoy,"Kongremizde yönetimimize gösterilen güvene şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olmak için çalışacağız. Yeni bir dönemde yeni bir heyecan ve artan sevdamızla Ceyhan'da halkımıza ve davamıza daha çok hizmet etmenin gayretini vereceğiz” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, MHP Adana Milletvekili Maharrem Varlı, MHP Adana Milletvekili Ali Halaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, İlçe başkanları, Ülkü Ocakları Başkanları ve partililer hazır bulundu.

 

Kongrede Ceyhan İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Semih Aksoy bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Ali TÜRKMEN

 

Okunma Sayısı: 5056
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim