Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Feke'de Fikret Çilingir Yeniden Başkan

MHP Feke'de Fikret Çilingir Yeniden Başkan04 Eylül 2020 Cuma 16:01

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Feke İlçe Teşkilatının bugün (04 Eylül 2020) yapılan 13. Olağan Kongresinde Fikret Çilingir yeniden ilçe başkanı seçildi.

Karacaoğlan Kültür Merkezi'nde yapılan Kongreye, mevcut başkan Fikret Çilingir başkanlığında hazırlanan tek liste delegelerin güvenine sunuldu.

Kongreye MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, İl yöneticileri, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Korkut, MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ, MHP Saimbeyli İlçe Başkanı Abdullah Esentürk, diğer siyasi partilerden ve bazı STK temsilcileri, muhtarlar ve partililerin katıldı.

BİR ÜLKÜCÜ OLARAK MHP'DE GÖREVİMİZE DEVAM EDİYORUZ

MHP Feke İlçe Başkanı Fikret Çilingir, kongrede yaptığı konuşmada, ''Yürütmekte olduğum bu şerefli görevi tekrar baş koymanın gururunu ve şuurunu yaşıyorum. Türkiye'nin tarihinde, 48 yıllık bir sürecin her zaman diliminde MHP'nin önemli çabası vardır. Bugünlere gelene kadar Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ortaya koyduğu öneriler ve tarihe mal olmuş muazzam fikirleri hep ışığımız oldu. Elbette Liderimiz Devlet Bahçeli Beyin Türk siyasi hayatındaki cesareti, feraseti, güvenilirliği ve önerileri; 5 bin yıllık Türklüğün kalesi aziz vatanımızda harmanlanmış; böylece risklerin, ihanetlerin ve tuzakların içinden Türkiye'yi güvenli ortama çıkmıştır. İhanetlere, çalkantılara ve sıkıntılara karşı duran Milliyetçi Hareket, milletimizin yegane umudu olmuştur. Bu süreçte Bilge Liderimiz gerektiğinde gövdesini taşın altına sokmakta tereddüt göstermemiştir. Bu nedenle Milliyetçi Ülkücü Hareketin her bir neferinin gönlü rahat, ve de müsterihtir. Unutulmasın ki, Türkiye'nin bugünkü karanlık ve zorluklardan kurtuluşu yolunda ilerlerken alınan her bir kararda liderimizin tecrübesinin imzası vardır. MHP'nin kutlu hedefine ulaşmasına kimsenin köstek olmaya hakkı yoktur. Bizler Ülkücüyüz ve MHP'de aziz milletimize hizmet yolunda görevimize devam ediyoruz.'' dedi.

MHP'NİN YERELDE VE GENELDE İKTİDAR OLMASI İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

MHP Feke İlçe Başkanı Fikret Çilingir, ''Bugün Feke’de Türk milletinin toyu vardır, aynı inanç ve kararlılık içinde hareketimizin lideri Devlet Bahçeli’nin yolundayız, emrindeyiz emrinde olmaya devam edeceğiz. Milliyetçi Hareket'in davası millet olma davasıdır. Sizler var oldukça, son nefesimize kadar bayrak inmeyecek, ezan susmayacak ve vatan bölünmeyecektir. Milliyetçi Ülkücü Hareket, aziz vatanımızın bölünmemesinin teminatıdır. Bizim davamız yılmadan yıkılmadan mücadelesini sürdüren Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in davasıdır. Feke İlçe Teşkilatı olarak her zaman çok çalıştık ama asla ihanet etmedik. Her daim Kürşad'ın 40 çerisi gibi savaştık, savaşmaya da devam edeceğiz. Bir nefer gibi davamızın sahibi olacağız. Bizler önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen Türkmen Beyimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin evlatlarıyız. Hep liderimizin sözlerini düstur edindik. MHP'nin yerelde ve genelde iktidar olması için çok çalışacağız.'' dedi.

CENAB-I ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN

MHP Feke İlçe Başkanı Fikret Çilingir, ''Bildiğiniz üzere dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle kıymetli bilim kurulunun görüşleri, tedbir önerileri ve Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyin emir ve talimatları doğrultusunda kongrelerimiz sosyal mesafe, temizlik ve maske kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilecektir. Bugünkü İlçe Olağan Kongremizde bu salonu şereflendiren sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesileyle kongremizin ilçemize, Adana'mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Allahın izniyle niyetimiz hayır, akıbetimizde hayır olacaktır. Sizleri en iyi dileklerimle selamlıyor muhabbetlerimi sunuyorum. Cenabı Allah birlik beraberliğimizi bozmasın.'' dedi.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ'NİN MESAJI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP Feke İlçe Kongresine gönderdiği mesaj katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. MHP Lideri Bahçeli, mesajında, ''Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hâkim kılmaktır. Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür. Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır. Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir. İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket öylesine müşfik ve muhterem bir gönüle haizdir ki, kazanan Türkiye ve Türklük olduktan sonra kaybetmek bile bizim için şerefli bir sonuçtur.'' dedi.

Konuşmaların ve geçmiş dönemin faaliyetlerinin ibrasından sonra oy kullanımına geçildi. Geçerli oyların tamamını alan Fikret Çilingir yeni MHP Feke İlçe Başkanı oldu.

MHP Feke İlçe Yönetimi ve İl Delegeleri şu isimlerden oluştu:

MHP Feke İlçe Başkanı: Fikret Çilingir

Yönetim Kurulu ASIL Üyeleri:

  1.  Ahmet Şener,

  2.  Hacı Şahin,

  3.  Mesut Ünal,

  4.  Cuma Yastı,

  5.   Hilmi Çatalkaya,

  6.  Murat Duru,

  7.  Süleyman Kızıltan,

  8.  Ali Koştur,

  9.  Gökan Özkan,

10.  Hasbi Aygören,

11.  Serdar Duran,

12.  Hacı Hüseyin Ata,

13.  Nebi Bayındır,

14.  Alper Yalavuç.

 

Kongrede Feke İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Fikret Çilingir bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 11267
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim