Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP İmamoğlu Başkan Savaş Ağca İle Devam Dedi

MHP İmamoğlu Başkan Savaş Ağca İle Devam Dedi05 Eylül 2020 Cumartesi 14:31

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İmamoğlu İlçe Teşkilatının bugün (05 Eylül 2020) yapılan olağan kongresinde mevcut başkan Savaş Ağca yeniden ilçe başkanı seçildi.

İmamoğlu Salı Pazarı'nda yapılan MHP İmamoğlu 13. Olağan Kongresi mevcut İlçe Başkanı Savaş Ağca, güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Kongre, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, MHP Adana İl Yöneticileri, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, eski İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ, MHP Seyhan İlçe Başkanı Baha Bener, İmamoğlu Ülkü Ocakları Başkanı Eren Avcılı, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve partililerin katılımıyla gerçekleşti.

MHP İMAMOĞLU İLÇE BAŞKANI SAVAŞ AĞCA'NIN KONUŞMASI

MHP İmamoğlu İlçe Başkanı Savaş Ağca, Kongrede yaptığı konuşmada, ''Sayın Divan, Kongremizin yönetiminden sorumlu değerli Dava Arkadaşlarım, Kıymetli Delegasyon, Milliyetçi Hareket’i yükseltme idealinden asla taviz vermeyen Fedakâr Ülküdaşlarım, Millet, Milliyet ve Milliyetçilik fikriyatının fedakâr ve azimkâr neferleri; Muhterem Ülküdaşlarım, Vatan sevgisinin, ülkü, ülke ve ilke mücadelesinin eşsiz Temsilcileri; Yiğit Bozkurtlar, Asaletin, zarafetin ve nezaketin siması olan Sevgili Asenalar, ve Basınımızın kıymetli temsilcileri. Aziz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anarken, bizleri şereflendiren bütün gönül dostlarına saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. 13. Olağan Kongremize hoş geldiniz, Şeref verdiniz. Kongremizin İlçemize, Adana’mıza ve Milliyetçi-Ülkücü Harekete hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.'' dedi.

TÜRKİYE ASİMETRİK BİR SALDIRININ HEDEFİNDEDİR

Başkan Ağca, ''Türkiye asimetrik bir saldırının, barbar bir akının, vicdansız bir operasyonun odağı ve hedefindedir. Büyük Türk Milleti tarihte eşine az rastlanır bir husumet kapanındadır. Ne olmuştur da, ülkemiz ateş çemberine düşmüş veya düşürülmüştür? Yanlış nerede, ihmal ve iradesizliğin failleri kimlerdir? Aziz vatana teröristler nasıl yuvalanmış, hangi kaynak ve ilişki ağlarından beslenmiş, arkalarına kim ya da kimleri almışlardır? Geçireceğimiz bir saniyemiz bile kalmamıştır. Ne yazık ki, huzurumuza darbe üstüne darbe vurulmaktadır. Güvenliğimiz budanmakta, geleceğimiz buharlaşmaktadır. Milli bekamız kirli ve karanlık ellerce boğulmaktadır. Milletçe dayanacak hal ve takatimiz kalmamıştır. Sabrımız sınıra dayanmıştır. Hedef; Milli birlik ve kardeşliğimizdir. Büyük Türk Milletinin varlığından rahatsız olan çevreler; FETÖ’yü, IŞID’İ, PKK’yı, PYD-YPG’yi ve DHKP-C’yi infaz ve yıkım adına taşeron olarak kullanmaktadır.'' dedi.

GELİN CANLAR BAYRAK VATAN VE MİLLET ORTAK PAYDASINDA BULUŞALIM

Ağca, ''Bu hain maşalara, şer odaklarına ve ihanet şebekesinin içerisinde yer alan Ebû Cehil’in torunlarına mesajımız açık ve nettir. Gözü dönmüş caniler, Asker, Polis ve sivil vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdikleri saldırılarda ayrım yapmadan katletmektedir.
Gelin bugün zehir yudumlasak da, kızılcık şerbeti içtik diyelim. Türk milletinin müşterek geçmişi ve nurlu geleceği için; Ebû Cehil’in ve Amerika’nın gayrı meşru çocuklarına karşı Elif gibi dimdik duralım.
Ayrım yapmadan Bayrak, Vatan ve Millet ortak paydasında buluşmanın zamanı gelmiştir. Hareketimizin Lideri Türkmen beyimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyin bir konuşmasında 'Bütün samimiyetimizle ve muhabbetle ortak paydamız olan, Bayrak, Vatan ve Millet'e saygı gösteren herkese elimizi uzatıyoruz.' ifadesinden yola çıkarak; Gelin Canlar, Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım. Ne Mutlu Türk'üm Diyene.'' dedi.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ'NİN MESAJI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP Feke İlçe Kongresine gönderdiği mesaj katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. MHP Lideri Bahçeli, mesajında, ''Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hâkim kılmaktır. Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür. Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır. Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir. İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket öylesine müşfik ve muhterem bir gönüle haizdir ki, kazanan Türkiye ve Türklük olduktan sonra kaybetmek bile bizim için şerefli bir sonuçtur.'' dedi.

Konuşmaların ve geçmiş dönemin faaliyetlerinin ibrasından sonra oy kullanımına geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimde geçerli oyların tamamını alan, mevcut başkan Savaş Ağca yeniden MHP İmamoğlu İlçe Başkanı seçildi.

 

Kongrede İmamoğlu İlçe Başkanlığına seçilen Savaş Ağca bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 9534
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim