Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP İmamoğlu'nda Başkanlığa Bekir Yavuz seçildi

MHP İmamoğlu'nda Başkanlığa Bekir Yavuz seçildi20 Şubat 2012 Pazartesi 15:26

MHP İmamoğlu ilçe kongresi 19 Şubat 2012 Pazar günü yapıldı.

 

          İMAMOĞLU’NDA YOĞUN İLGİ VAR

          MHP İmamoğlu İlçe 10. Olağan Kongresi, yoğun ilgi ve coşkuya sahne oldu. Bekir Yavuz ve Serdar Gülten’in iki ayrı listesinin yarıştığı kongrede İl Başkanı Abdulkadir Üçkardeşler, Milletvekili Muharrem Varlı, ilçe başkanları Mehmet Özcan, Ender Çulhacı, Nurettin Çetiner, Yusuf Kanlı, Hüseyin Tumlukolcu, İbrahim Kara, ve delegasyon hazır bulundu. Kongreye partililerin yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti.

          ADALET, GÜVENLİK VE REFAH

          Divan Başkanlığını MYK Üyesi Metanet Çulhaoğlu’nun yaptığı kongrede konuşan MHP Adana İl Başkanı Abdulkadir Üçkardeşler, devletleri idare eden siyaset kurumunun en başta üç şey üretmesi lazım geldiğini ifade ederek “Bunlar adalet, güvenlik ve refahtır. Bunları üretemeyen siyasetin tarihten silinmesi mukadderdir. Bugün Türkiye, en çok da bu üç temel ihtiyaç noktasında sıkıntı, hatta kaos yaşamaktadır. Dolayısıyla AKP hükümetinin de sonu yakın görünmektedir” dedi.

          BAŞKA ADRES ARAMAK ZAMAN KAYBI

          Üçkardeşler “Bugün adalet kavramının ziyadesiyle zedelendiği, bölücü terörün güvenli ortamı  ve huzuru tehdit ettiği, yeni  zenginler türetilirken halkın açlıkla imtihan edildiği bir süreçte, aziz milletimiz adaletle, güvenlik ve huzurla, yüksek refahla tanışmaya hasret bırakılmıştır. İşte bu hasreti ortadan kaldıracak olan tek siyaset kurumu görünmektedir; Başka adreslerin aranması beyhude zaman kaybıdır. Adres; Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Milletimizin kaybetmeye tahammülü kalmamıştır. İmamoğlu’nda gördüğümüz bu ilgi, coşku ve heyecan MHP’nin tek başına iktidarını işaret etmektedir.” diye konuştu.

          DIŞ POLİTİKAYI ABD Mİ BELİRLİYOR

          MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, AKP hükümetinin 2002 yılından beri izlediği gayri milli politikalara tepki gösterdi. Özellikle dış politikadaki anlık sapmaların Türkiye’nin milli menfaatleriyle ilgili olmadığını, ABD’nin ve İsrail’in menfaatlerine dönük olarak değişiklik gösterdiğini söyleyen Varlı “İşte Suriye en yeni, en yakın örnek olarak önümüzde. Dün ortak bakanlar kurulu yapacak kadar dost idik, şimdi düşman. Şayet Suriye’de demokratik bir ortam hazırlanmak isteniyor ise, ABD’nin kuklası Suudi Arabistan daha mı demokratik?” şeklinde göndermede bulundu. 

          KADDAFİ TÜRKİYE’YE YARDIM ETMİŞTİ

          Varlı “Dün, Kıbrıs Barış Harekatı sırasında ABD ambargosu varken Libya Devlet Başkanı Kaddafi’nin bize sağladığı benzinlerle uçaklarımızı uçurduk. Ama aynı Kaddafi, AKP hükümetinin 300 milyon dolar para yardımında bulunduğu Batı yanlısı isyancılar tarafından katledildi. Irak’ta Müslüman kızların namuslarını kirletenlere, aynı ülkede Türkmenlerin katledilmesine, 1.5 milyon insanın öldürülmesine ses çıkartmayanlar, ABD istedi diye Türkiye’yi başka bir komşu ülkeyle savaş noktasına getirdi. Böyle bir hükümet, başka bir ülkede olsa bir saniye görevde kalamaz ama Türkiye’de 3 dönemdir var. Bu durumu nasıl izah etmek gerekiyor; aziz milletimizin taktirlerine bırakıyoruz” ifadesini kullandı.

          MHP İMAMOĞLU’NDA YENİ YÖNETİM

          Kongrede yapılan seçimlerin ardından Bekir Yavuz geçerli oyların 287’sini alırken, diğer aday Serdar Gülten’e 93 oy çıktı. Yavuz’la birlikte seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri şunlar:

İsmail Erganiş,

Mustafa Yılmaz,

Hayri Toklu,

Atilla Göktaş,

Rüstem Süle,

Mustafa Eriş,

Çağlar Toka,

Abdurrahman Ünal,

Cemil Yıldızlı,

İsmail Yüce,

Kadir Çiçek,

Altan Obuz,

Veli Gök, 

İsmet Kaya.

          Kongrede İmamoğlu İlçe Başkanlığına seçilen Bekir Yavuz bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Başkanlık görevini yürütürken aday olmayan Savaş Ağca beye bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonra alacağı görevlerde başarılar, özel hayatında da sağlık ve esenlikler dilerim. Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 5713
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim