Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Karaisalı'da Sezai Yılmaz dönemi...

MHP Karaisalı'da Sezai Yılmaz dönemi...25 Şubat 2012 Cumartesi 13:31

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaisalı İlçe 10. Olağan Kongrede Sezai Yılmaz ve listesi seçildi.

 

          Divan başkanlığını MYK Üyesi Metanet Çulhaoğlu’nun yaptığı kongrede, Belediye Başkanı Babacan Durak, Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, Yüreğir İlçe Başkanı Hüseyin Tumlukolcu, İl Sekreteri İlker Timur Alıç, bazı il genel ve belediye meclis üyeleri, delegasyon ve partililer hazır bulundu.

          MHP Adana İl Başkanı Abdulkadir Üçkardeşler, kongrede yaptığı konuşmada, Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada dini ve milli refleksin sıfırlanması, tepkisiz bir toplum oluşturulması için büyük gayret verildiğini söyledi. Üçkardeşler, dini ve milli şuuru köreltilmiş toplumların dışarıdan gelecek yıkımları durdurma gücünün kalmayacağı gerçeğine rağmen  iç ve dış kaynaklı bu gayrete Türkiye’de ve bölgemizde bilerek yada bilmeyerek destek verilmesinin oldukça düşündürücü olduğunu kaydetti.

          TESLİMİYETE HAYIR DİYEN TEK HAREKET

          Üçkardeşler devamla “Sevindirici olan şu ki, hala dini ve milli refleks gösterebilecek yeterlilikte önemli sayıda insanımız bulunmaktadır. Biz  Türk milliyetçileri ise bu sinsi tuzağa asla düşmedik, düşmeyeceğiz. İçeriden ve dışarıdan gelen her türlü hain, sinsi saldırılara karşı yılmadık, yılmayacağız. Ülkemizin, milletimizin düşürülmek istendiği duruma her zaman hayır dedik, demeye devam edeceğiz. İşte bu süreçte siyaseten bu savaşı verecek kadrolar oluşturacak kongreleri yapıyoruz. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, ülkemizin uçuruma sürüklenmesine, teslimiyete hayır diyecek tek harekettir.” şeklinde konuştu.

          VARLI: BOP'UN NİHAİ HEDEFİ TÜRKİYE

          MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı ise, Büyük Ortadoğu Projesi'nin nihai hedefinin Türkiye olduğunu söyledi. 22 İslam ülkesinde sınırların değiştirilmesini, büyük İsrail'in kurulmasını öngören projeyle kaos ve  karmaşa çıkartarak ABD ve İsrail'in menfaatlerine uygun yeni yapılar inşa edileceğine dikkat çeken varlı, "Bu proje merhale merhale sonuçlanmaya gidiyor. Mısır, Cezayir, Tunus, Libya derken şimdi Suriye, yarın İran var sırada. Nihai hedef ise Türkiye! Ne yazık ki bu projenin eşbaşkanı da bizim coğrafyamızdan çıkmıştır. Halkımızın artık bu gerçeği bilmesi, görmesi lazım; yoksa yarın bunları bile tartışma imkanımız kalmayacak" ifadesini kullandı.

          YILMAZ, RESMİ RAKAMLARLA KONUŞTU

          MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz da, iktidarın Adana'ya negatif ayrımcılık yaptığını kamu yatırımlarına dair resmi rakamlarla ortaya koydu.  Yılmaz, en büyük illerden biri olan Adana'nın, nüfusu Seyhan'dan, hatta Sarıçam'dan bile az olan diğer illere sağlanan kamu yatırımından daha az pay aldığını örneklerle anlattı. Yılmaz’ın açıkladığı bilgilere göre 2011 yılında Adana ve diğer illere yapılan kamu yatırım miktarları şöyle:

          2011’DE İLLERİN ALDIĞI YATIRIMLAR

          Adana; 198.5 milyon, Adıyaman; 302.1 milyon, Ağrı; 280 milyon, Artvin; 664.2 milyon, Bingöl; 273.4 milyon, Diyarbakır; 776.6 milyon, Mardin; 536.1 milyon, Trapzon; 607.9 milyon, Şanlıurfa; 680.6 milyon, Konya; 426 milyon, İzmir; 609.4 milyon, Bursa; 604, Ankara; 1 miyar 700.4, İstanbul; 2 milyar 820 milyon lira.

          Seyfettin Yılmaz "Adana işsizlikte, yoksullukta ilk sırada ama kamu yatırımlarında son sırada. 39 fabrikanın kapandığı, 40 bin kişinin işsiz kaldığı Adana’da işte resmi rakamlar, işte AKP'nin Adana'ya verdiği değer. Adanalı bunun hesabını soracak" dedi.

          MHP İl Başkanı Abdulkadir Üçkardeşler, yeni dönemde aday olmayan İlçe Başkanı Ahmet Cevdet Yeğenağa'ya hizmetlerinden ötürü teşekkür ederken, Sezai Yılmaz başkanlığındaki yeni yönetime de başarılar diledi.

         Kongrede Karaisalı İlçe Başkanlığına seçilen Sezai Yılmaz bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Başkanlık görevini yürütürken aday olmayan Ahmet Cevdet Yeğenağa beye bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonra alacağı görevlerde başarılar, özel hayatında da sağlık ve esenlikler dilerim. Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 5261
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim