Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Karataş’ta İlçe Başkanı Kadir Topak güven tazeledi...

MHP Karataş’ta İlçe Başkanı Kadir Topak güven tazeledi...05 Şubat 2012 Pazar 18:40

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karataş İlçe Başkanı Kadir Topak tek liste ile gidilen kongredeki seçim sonucunda güven tazeledi. Kadir Topak ve listesi, kullanılan ve geçerli sayılan 201 oyun tamamını aldı.

Divan Başkanlığını MYK Üyesi Metanet Çulhaoğlu’nun yaptığı, divan üyeliklerinin İlker Timur Alıç, Kutlu Sönmez, Mustafa Bozkurt’tan oluştuğu, Karataş Belediyesi düğün salonunda gerçekleştirilen kongrede İl Başkanı Abdülkadir Üçkardeşler, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Kanat, Ceyhan İlçe Başkanı Nurettin Çetiner, Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara ve partililer ile delegasyon hazır bulundu.

          MHP’YE NEDEN SALDIRIYORLAR

          Yapılan konuşmalarda, ülkenin götürüldüğü süreç ön plana çıktı. İl Başkanı Abdülkadir Üçkardeşler, ulus devletin korunması ve milli bütünlüğün devamı için mücadele veren tek partinin MHP olduğunu ve bu yüzden partisine yönelik saldırıların her dönem devam ettiğini kaydetti. Üçkardeşler, yeni Dünya düzeninde ulus devletlerin emperyalizmin önünde bir engel olarak görüldüğünü, bu yüzden Türkiye Cumhuriyeti gibi ulus devletlerin parçalanmasının hedeflendiğini belirtti.

          BU TEZADI GÖRMEK LAZIM

          Bu projenin başında ise ABD’nin bulunduğunu belirten Üçkardeşler “Değişik ırklardan, değişik halklardan 52 eyaletten oluşan ABD, kendi bütünlüğünü sağlamak için millet  ve  ulus devlet olmaya çalışırken, bizim bin yıldır üzerinde yaşadığımız vatan toprağındaki millet varlığımız parçalanmak isteniyor. Bu tezadı birilerinin görmesi, yine o birilerinin kirli sinsi, hain projelere alet olmaması lazım” dedi.

          EN BÜYÜK DİRENÇ MHP’DEN

          Milli bütünlüğün, ulus devlet kimliğinin yok edilmesi çabasına karşı en büyük direnci ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gösterdiğini söyleyen Üçkardeşler, “İşte bu yüzden sürekli bize saldırıyorlar. Saldırı türleri de zamana göre değişiyor. Son günlerde özellikle görüntüle medya yoğun olarak kullanılıyor. Gerek devlet televizyonlarında gerekse bazı özel televizyonlardaki dizi filmlerde eski komünistler ‘iyi’, Ülkücüler ise ‘kötü’ gösteriliyor. Yada ‘Kürşat’ gibi simge isimler en kötü karakterlerle toplumun karşısına çıkartılıp, bilinç altına mesajlar verilerek bizi itibarsızlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama ne yaparlarsa yapsınlar; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin bilge liderliğinde, Milliyetçi Hareket olarak bu kutlu vatanın bölünmezliğini, bu aziz milletin kardeşliğini, ulus devletimizin sonsuzluğunu her hal ve şartta sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz” dedi.

          VARLI: DİYANET’İ ATATÜRK KURDU

          MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, hemen her gün toplumun temellerini sarsacak tartışma konuları üretildiğini söyledi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Dindar gençlik” mesajının bunlardan biri olduğunu belirten Varlı, “Dindar nesilden kimse gocunmaz. Müslüman bir Türk olarak biz asla rahatsız değiliz. Ama bunu hiçbir zaman istismar etmedik. Aslında bunların derdi dindarlık değil. Dini değerleri kullanarak Atatürk ile Cumhuriyet ile hesaplaşmak. Diyanet’i kim kurdu; Atatürk. Bugün bütün imamları, müftüleri yetiştiren Atatürk’ün kurduğu Diyanet değil midir? Dolayısıyla bunların asıl sıkıntıları milli değerlerimizdir” diye konuştu. Varlı, her türlü yanlışına, her türlü ihanet projelerine rağmen AKP’ye verilen desteği sorguladığı konuşmasında, Türk milliyetçilerinin birlik içinde olması lazım geldiğini sözlerine ekledi.

          Kongrede Karataş İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Kadir TOPAK bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Ali TÜRKMEN

 

 

Okunma Sayısı: 5432
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim