Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Karataş'ta Yeni Başkan İsmail Arıcı

MHP Karataş'ta Yeni Başkan İsmail Arıcı07 Eylül 2020 Pazartesi 13:01

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karataş İlçe Teşkilatının bugün (07 Eylül 2020) yapılan olağan kongresinde İsmail Arıcı ilçe başkanı seçildi.

Karataş Belediyesi Açık Hava Düğün Salonunda yapılan MHP Karataş İlçe Teşkilatı'nın 13. Olağan Kongresinde, tek liste ile girilen seçimde 31 Mart Yerel Seçimlerinde Karataş Belediye Başkan Aday Adayı olan İsmail Arıcı, MHP Karataş İlçe Başkanı seçildi.

Divan Başkanlığını MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk'ün yaptığı MHP Karataş İlçe Kongreye, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Adana İl Başkan Yardımcılarından Hüseyin Yurdusevimli, Şevki Kaya, Sedat Özer, İlyas Kaya, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Korkut, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, MHP İl ve İlçe yöneticileri, eski MHP Karataş İlçe Başkanı Mete Başçı, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve partililer katıldılar.

ADANA'DA YENİ BİR DÖNEMİ İNŞA EDİYORUZ

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, Karataş İlçe Kongresi ile Adana'da İlçe Kongresi sürecini tamamlayacaklarını belirterek, ''Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in temelini attığı yarım asrı geçen şanlı mazimizin onuruyla, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in nakış gibi işlediği istikbalimize duyduğumuz sarsılmaz güven ve gururla, emin adımlarla geleceğe yürüyoruz. Birlik ve beraberlik içinde tek ses, tek yürek olup, tek liste çıkardığımız kongrelerimizden daha da güçlenmiş olarak Adana’da tüm kadrolarımızın fırtına gibi eseceği yeni bir dönemi inşa ediyoruz.'' dedi.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ'NİN MESAJI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP Karataş İlçe Kongresine gönderdiği mesaj katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. MHP Lideri Bahçeli, mesajında, ''Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hâkim kılmaktır. Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür. Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır. Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir. İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket öylesine müşfik ve muhterem bir gönüle haizdir ki, kazanan Türkiye ve Türklük olduktan sonra kaybetmek bile bizim için şerefli bir sonuçtur.'' dedi.

Faaliyet raporu ve mali raporların okunması ve siyasi konuşmalardan sonra seçimlere geçildi.

Önceki başkan Mete Başçı'nın aday olmadığı ve tek liste halinde gidilen seçimde İsmail Arıcı geçerli oyların tamamını alarak ilçe başkanı olarak seçildi.

 

Kongrede Karataş İlçe Başkanlığına seçilen İsmail Arıcı bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Başkanlık görevini yürütürken aday olmayan Mete Başçı beye bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonra alacağı görevlerde başarılar, özel hayatında da sağlık ve esenlikler dilerim. Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 9525
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim