Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Kozan'da Nihat Atlı Güven Tazeledi

MHP Kozan'da Nihat Atlı Güven Tazeledi22 Ağustos 2020 Cumartesi 18:21

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kozan İlçe Teşkilatının bugün (22 Ağustos 2020) yapılan 13'üncü Olağan Kongresinde Nihat Atlı güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı seçildi.

İki dönem ilçe başkanlığı yapan Nihat Atlı, kongrede üçüncü kez ilçe başkanlığına aday oldu. Tek listeyle gidilen seçimde Nihat Atlı yeniden başkan seçildi.

KONGREYE YOĞUN KATILIM

MHP Kozan ilçe Başkanı Nihat Atlı'nın güven tazelediği İlçe kongresi, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, MHP MYK üyesi Uğur Öztürk, eski milletvekili Ali Halaman, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Korkut, MHP Adana Kadın Kolları Başkanı Alev Ataş, MHP Kozan Kadın Kolları Başkanı Gülcan Erol, MHP İlçe Başkanları, İl ve İlçe Yöneticileri, Ak Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili, Belediye Meclis üyeleri ve partililerin katılımıyla gerçekleşti.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ'NİN MESAJI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP Kozan İlçe Kongresine gönderdiği mesaj katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Bahçeli, “Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da; İlay-ı Kelimetullah’ı cihana hâkim kılmaktır. Kızılelma yeminimiz, Turan ülkümüzdür. Ulaşılacak hedefimiz Türkiye’yi süper güç mertebesine çıkarmaktır. Sahip olduğumuz vizyon, taşıdığımız misyon istikbalin ufkuna huzur, güvenlik, istikrar ve istiklal içinde vasıl olabilmektir. Milliyetçi Hareket Partisi ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyen cömert, cesur, duyarlı, ahlaklı, milli ve ilkeli bir iradenin marka değeri çok yüksek bir millet eseridir.” ifadesini kullandı.

KAZANAN TÜRKİYE OLDUKTAN SONRA KAYBETMEK BİZİM İÇİN ŞEREFLİ BİR SONUÇTUR

Bahçeli, şöyle devam etti:

“İnancım odur ki, bugünkü kongreden çıkacak sonuç ne olursa olsun kazanan davamızdır, kazanan dava arkadaşlarımızdır, kazanan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu kapsamda, istiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan da Türkiye olacaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket öylesine müşfik ve muhterem bir gönüle haizdir ki, kazanan Türkiye ve Türklük olduktan sonra kaybetmek bile bizim için şerefli bir sonuçtur.”

NİHAT ATLI BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ

Başkanı Nihat Atlı, ''MHP 1969 yılında Adana'da kuruldu. Adana'dan Milletvekili seçilen Başbuğumuz Alparslan Türkeş, TBMM konuşmalarında Kozan Milletvekili olduğunu söylerdi. Bu bağlamda, Türk Milliyetçilerinin kalesi olan Kozan'ın partimiz açısından ayrı bir yeri vardır. Olağanüstü bir süreçten geçen Türkiye'de, sağlam temeller üzerine kurulan Cumhur İttifakı şahsi çıkar kaygısı güdülmeden Ülkemizin menfaatleri için birlik ve beraberliğini sürdürmeye devam edecektir. Üçüncü kez aday olduğum İlçe Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.'' dedi.

HÜSEYİN SÖZLÜ'DEN DOĞALGAZ BULUŞUNU HAZMEDEMEYENLERE SERT TEPKİ

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, MHP Kozan İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, ''Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Karadeniz'de bulunan 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi, Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığını azaltacak bir hamledir. Türkiye'nin bütçe açığını kapatmaya yarayacak büyük bir gelişmedir. Bu gelişmeleri hazmedemeyip eleştirenleri Allah ıslah etsin. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sevmeyebilirler. Bu onların demokratik haklarıdır. Ancak, Türkiye'nin kazanımları noktasında bu kadar hazımsız olunması, gaflet ve dalaletten öte bir duruştur.'' dedi.

 

Kongrede Kozan İlçe Başkanlığına seçilen Nihat Atlı bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 9538
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim