Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Pozantı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çay

MHP Pozantı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çay28 Şubat 2013 Perşembe 23:32

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu’nun ”Şubat ayında İlçe Belediye Başkan Adaylarımızdan bir tanesini açıklayacağız” beyanatından sonra, hangi adayın açıklanacağı merak ediliyordu.

 

            Adana İl Teşkilatındaki aday açıklama törenine, MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel, MHP İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları Başkanları ve partili üyeler katıldı. Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Söğüt Belediye Başkan Adayı olarak Halil Aydoğdu beyi açıklamasının ardından Türkiye genelinde ikinci olarak Pozantı Belediye Başkan Adayı açıklandı.

 

            MHP ADANA MİLLETVEKİLİ SEYFETTİN YILMAZ’IN KONUŞMASI

            AKP iktidar olduğundan bu yana ülke ekonomisi kötü yönetilmektedir. İktidara yakın olanların işleri iyi gidiyor olabilir ama vatandaşlarımızın durumu her geçen gün kötüye gitmektedir.

 

            Yolsuzluğun arttığı bir dönemde haksız kazanç sağlayanların sayısı arttı. İşsizliğin artışından dolayı, insanlar açlığa mahkum edildi. Fuhuşun arttığı görülüyor. Vesikalı kadınların sayısında artış olduğu görülüyor. Memur ve işçiler kredi kartı borcu batağında, çiftçiler tefecilerin tuzağındadır.

 

            İslami değerleri savunduğunu söyleyen iktidar mensupları halkımızı bilinçli olarak fakirleştiriyor. Muhafazakar olduğunu söyleyen iktidar sahipleri artan fuhuş ve tefeciliği muhafazakarlığın hangi değeriyle örtüştürüyor?

 

            Ülkemizdeki borsanın % 75′i yabancıların elindedir. Bankaların yarıdan fazlası yabancıların elindedir. Ülkemizin toprakları, 2B arazileri, tesisleri yabancılara satılıyor. Ne yazık ki, toplumu bu satışlar alıştırdılar.

 

            Ülkemizde tuhaf şeyler oluyor. Enik bölücülük arttı. Başbakan, Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını söylüyor. Türk Milliyetçiliği Allah, Peygamber, vatan ve millet uğruna şehadeti göze alanların davasıdır. Başbakan da olsanız Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alamazsınız.

 

            Bebek katili PKK lideri ile İmralı’da pazarlığa oturan AKP, neyin pazarlığını yapıyor? Türkiye Cumhuriyeti ve PKK tutsak değişimi yapacakmış. Sanki ülkemizde iki devlet varmışcasına pazarlık yapılıyor. Bu ortamı sağlamak kimsenin haddi değildir.

 

            Başbakan Kayseri’deki konuşmasında, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile şeref ve alçaklık tartışması yapmaya başlamıştı. Herşey ortaya çıktı. Genel Başkanımızın söylediği herşey doğru çıktı. Ne oldu şeref tartışması?

 

            Başbakan İmralı görüşmelerini normal kabul ediyor. PKK açlık grevine girdi. Apo açlık grevini sona erdirdi diye, alçak bir katil olan Apo’yu AKP ve BDP barış elçisi olarak sundu.

 

            Türk Milletimize karşı sinsi bir oyun oynanıyor. ABD, AB, AKP, PKK, yandaşlar, STK’lar bir tarafta, MHP diğer taraftadır. Önümüzdeki Yerel Seçimler bu küresel oyunu bozmak için bir fırsattır.

 

            Adana’da MHP’li belediyelerin başarılı olduğunu herkes görüyor.Bütün baskılara ve engellemelere rağmen MHP’li Belediye Başkanlarımız hizmet ediyor. Önümüzdeki Yerel Seçimlerde Adana’nın 16 belediyesini de kazanmaya talibiz. MHP’nin iktidarını yerelden başlatacağız.

 

            Pozantı Belediye Başkanımız Mustafa Çay, imkansızlıklar içerisinde nasıl belediye başkanlığı yapıldığını herkese gösterdi. Tam bir başarı öyküsünü Pozantı’ya gidenler duyabilir. Önümüzdeki dönemde tekrar adayımız olan Mustafa Çay’ı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

 

            MEHMET METANET ÇULHAOĞLU’NUN KONUŞMASI

            Bu ülke Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk Milletimizin Milli Mücadele vermesiyle kuruldu. Cumhuriyetimizde insanlarımız kardeşçe eşitçe yaşarken AKP iktidarıyla kardeşlik ve eşitlik bozuldu. Halkların kendi kaderini kendisi tayin etmesi hikayesiyle 36 etnik kökenden bahseden AKP bölücülüğü körüklemektedir.

 

            AKP’ye oy veren mütedeyyin ve muhafazakar vatandaşlar, ülkenin bu halinden memnun mu? Bu vatandaşlarımız bölücülüğe oy vermedi. Bu vatandaşlarımızın oy verdiği AKP’ye tepkileri, gün geçtikçe daha da artıyor. Bu vatandaşlarımız AKP’yi nasıl iktidara getirdiyse iktidardan indirmesini de bilir.

 

            Hallacı Mansur hikayesinde, ”Allah ayağımın altında” deyince taşlandığını bilirsiniz. Uzaktan gelen birisi de gül atar. Mansur, taşların değmediğini ama atılan gülün kalbini yaraladığını söyler. Hikayede olduğu gibi AKP’li vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bu halleri görünce ne yapacaksınız? Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alan Başbakan’a gül atacak mısınız?

 

            Başkanlık sistemini ortaya atan Başbakan hırsına yenik düşerek BDP’yi de bırakıp PKK ile Anayasa müzakeresi yapıyor. Dolayısıyla, Yerel Seçimlerde AKP’nin bu yaptıklarını halka anlatmamız gerekiyor. Bugünden itibaren Teşkilatlarımız sahada olacaktır. Dokuz İlimizde yapılacak olan MHP mitinglerine fazlaca katılım sağlayarak, Türk Milletimizin AKP iktidarına tepkisini göstermeliyiz.

 

            Adaylığı açıklanan Pozantı Belediye Başkanımız Mustafa Çay’a başarılar diliyorum.

 

            MHP MYK ÜYESİ YILMAZ TANKUT’UN KONUŞMASI

            Milli Mücadelenin kalesi olan Pozantı’nın adaylığını açıklamamızın bir manası vardır. Genel Başkanımız ilk adayımızı Söğüt’te açıkladı. Osmanlı burdan filizlenip devletleşti. İkinci Belediye Başkan adayımız Pozantı oldu. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

            Ülkemizin AKP iktidarıyla geçen on yılının heba olduğunu görüyoruz. Türk Milletimiz bu yükü kaldıramaz olmuştur. Tehlikeli ve badireli bir süreçten geçiyoruz. Bıçağın kemiğe dayandığı yerdeyiz.

 

            Türk Milletimizin geleceğini karartan adeta kene gibi yapışan AKP artık sökülüp atılmalıdır. Bunu yapabilecek tek siyasi irade ise MHP’dedir.

 

            Milli bütünlük için çaba sarfetmeyen AKP,yokluk yoksulluk ve adaletsizlikle halkı karşı karşıya bıraktı. Milletimiz gereken nasihatini aldı. Aldatan, istismarcı ruhsuz AKP’ye Türk Milletimiz gereken dersi verecektir.

 

           Mücadelemiz sadece MHP’nin siyasi mücadelesi değildir. Türkiye en sıkıntılı döneminden geçiyor. Türk Milliyetçiliği tekrar devlete hakim olmalıdır. Hepimizin kendi sorumluluğu var. Sloganla nefsimizle değil bilinçli bir şekilde mücadele etmeliyiz.

 

            Başbakan, gencecik fidanlarımızı şehit eden PKK’ya devleti diz çöktürmüştür. Bu bizim kanımıza dokunuyor. Hep birlikte Türk Milletimizin öfke selini sandığa yansıtmalıyız. Bu adaylık açıklaması km taşımız olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene…

 

            MHP ADANA İL BAŞKANI MUSTAFA İZGİOĞLU’NUN KONUŞMASI

            MHP Adana’da kurulmuştur. Adana, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i TBMM’ye taşıyan bir ildir. Adana bağrından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi çıkartan ildir.

 

            Önümüzdeki iki önemli seçim var. Yerel seçimler Türk Milletimizin var olma mücadelesidir. Yerel seçimlerin neticesi Cumhurbaşkanlığını dolayısıyla ülkemizin kaderini tayin edecektir.

 

            Bu bağlamda, önce büyükşehir olmak üzere belediyelerin alayına talibiz. Şubat ayında bir adayımızı açıklayacağımızı söylemiştim. Önceki Yerel seçimlerde en son aday olarak açıklanan Pozantı adayımızı, ilk olarak açıklamanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu kadar hizmeti olan başarılı olan Mustafa Çay ile yola devam edeceğiz.

 

            POZANTI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇAY’IN KONUŞMASI

            Adaylığımı 13 ay öncesinden açıklayan MYK Üyelerimize, Milletvekillerimize, İl Teşkilatımıza ve İlçe Teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

 

            Milli Mücadelenin başlangıcında önemli bir yeri olan ve Milli Mücadele Sancağı taşıyan Pozantı’da Sancağı taşımaya devam edeceğiz. 18 yıl boyunca terörle mücadele eden kardeşiniz olarak söylüyorum. Mustafa Kemal’in adından rahatsız olunduğu bir iktidar döneminde Türk Milliyetçiliği daha önemli hale geldi.

 

            Son hızla bölünmeye sürüklenen ülkemizde birlik beraberliğimizi koruyarak köy köy mahalle mahalle gezerek davamızı anlatacağız. Hizmet etmekten şeref duyduğum Pozantı’da Belediye Başkanlığını tekrar kazanacağız.

 

Okunma Sayısı: 6842
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim