Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Pozantı'da Durmuş Taşpınar dönemi...

MHP Pozantı'da Durmuş Taşpınar dönemi...04 Mart 2012 Pazar 20:22

4 Mart 2012 Pazar günü yapılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pozantı İlçe Kongresinde Durmuş Taşpınar İlçe Başkanlığına seçildi.

 

          YOĞUN İLGİ VE COŞKU

          Pozantı’da yapılan ve MHP MYK Üyesi Metanet Çulhaoğlu’nun divan başkanlığında gerçekleştirilen kongrede partililerin yoğun ilgisi ve coşkusu hakimdi. Kongrede MHP İl Başkanı Abdulkadir Üçkardeşler, milletvekilleri Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz, ilçe başkanları Hüseyin Tumlukolcu, İbrahim Kara, Mehmet Özcan, Bekir Yavuz, belediye başkanları Hüseyin Sözlü, Mustafa Çay, Mehmet Kılınçkaya, delegasyon ile partililer hazır bulundu.

          15. KONGRE TAMAMLANDI

          Adana İl Başkanı Üçkardeşler, ilçe kongrelerinin ilk olarak Ceyhan’da başladığını ve nihayet 15. ilçe kongresinin Pozantı ile tamamlandığı bildirdi. Bugüne kadar gerçekleştirilen kongrelerde hiçbir olumsuzluğun yaşanmadığını, partilileri birlik ve beraberlik içinde Milliyetçi Hareket’in tek başına iktidar hedefine inanmış, azmetmiş daha da kenetlenmiş şekilde gördüklerini, bundan son derece memnun olduklarını ifade etti.

          MHP UMUT OLMUŞTUR

          Üçkardeşler “İlçe kongreleri sürecinde şunu net olarak gördük ki, Milliyetçi Hareket bugün dünden daha iri, daha diri. Bunu sadece partililerimizin yüksek heyecanından, coşkusundan değil aynı zamanda gezip gördüğümüz yerlerdeki vatandaşlarımızın da Milliyetçi Hareket Partisi’ne olan yoğun ilgilerinden anlıyoruz. Ülkemizin 10 yıldır yaşadığı ve her geçen gün telafisi mümkün olmayacak siyasi iktidardan kaynaklı yanlışlıklar silsilesi, açlık, yokluk, terör, huzursuzluk, adaletsizlik, güvensizlik, gelecek kaygısı halkımızı bir arayışa itmiş ve dolayısıyla Milliyetçi Hareket bir umut olarak görülmeye başlanmıştır.” dedi.

          HEDEF CİHANŞÜMUL TÜRKİYE

          Üçkardeşler “İşte bugün, milli mücadele tarihimizde unutulmaz destanların yazıldığı Pozantı’da son ilçe kongremizi yaparken, Türk milletinin refahını, huzur ve bekasını temin için yemin etmiş kadrolarıyla Milliyetçi Hareket, genel başkanımız, hemşehrimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde tek başına iktidar hedefinin meşalesini yakmış bulunmaktadır. Hedefimiz, Milliyetçi Hareket Partisi’ni Türkiye’de tek başına iktidar yapmak, Türkiye’yi müreffeh bir ülke ve cihanşümul bir devlet olarak inşa etmektir. Bu kutlu hedefte sayın genel başkanımızı asla yalnız bırakmayacağız. Yolumuz, bahtımız açık, Allah yar ve yardımcımız olsun.” diye konuştu.

          BDP-AKP İFTİRALARINA TEPKİ

          MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, BDP ve AKP’den MHP’ye yönelik işbirliği halinde iftiralara değindi. Varlı “Bunlar birbirleriyle kavga eder gibi görünüp birbirlerinin değirmenine su taşımaya devam ediyorlar. İkisinin de gizli gündemleri var. Önce Hasip Kaplan, ‘MHP de Öcalan ile görüştü’ yalanını ortaya attı. AKP’ye cansuyu vermek istedi. Oysa kendileri de biliyor ki, bu ülkede bebek katilleri ile pazarlık yapmayacak, onun gırtlağını sıkacak bir tek parti var; o da Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Dolayısıyla insan biraz sıkılır, haya eder. Ama aziz milletimiz de bu tür yalanlara, alçakça iftiralar prim vermiyor, vermeyecek.” dedi.

          POZANTI KÜÇÜK DÜŞÜRÜLMEK İSTENİYOR

          MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ise, Pozantı Cezaevi’nde meydana geldiği öne sürülen iddialara değindi. Bu tür kirli iddialarla Pozantı’nın adının küçük düşürüldüğünü belirten Yılmaz, şunları söyledi:

          “Burada, terör örgütü yandaşlarını bir araya toplayıp onları PKK’ya birer militan olarak kazandırmak isteyen zihniyetin ortalığı velveleye vermesini görüyoruz. İlk olarak PKK’nın yayın organları gündeme bunu getirdi. Adalet Bakanı’na sesleniyorum. Önce olayları incelerseniz hata yapanlar varsa gerekli düzenlemeleri yaparsınız. Ama birilerinin arzu ettiği şeyi, daha gerekli nihai bilgiye erişmeden iddialar doğru imiş gibi uygulama yapılmasını doğru bulmuyoruz. Pozantı’nın ismini de hiç kimsenin bu şekilde küçültmeye çalışmasına müsaade etmeyeceğimizi bildirmek istiyorum.”

          ÇAY: 3 YILA 50 YILI SIĞDIRDIK

          Belediye Başkanı Mustafa Çay ise, kongrede Pozantı’ya üç yılda yapılan hizmetleri ve bundan sonraki projelerini anlattı. Çay “İlçenin tarihinde bugüne kadar yapılanlardan daha fazlasını üç yılda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bundan sonra heyecanımızı kaybetmeden Pozantılı hemşehrilerimizin hak ettiği bütün hizmetleri aynı hızla aynı heyecan ve coşkuyla yerine getirmenin çabası içinde olacağız.” ifadesini kulandı.

          Tek liste ile gidilen kongrede Durmuş Taşpınar yeni ilçe başkanı olarak seçildi. İl Başkanı Üçkardeşler, yeni dönemde aday olmayan Aziz Şen’e ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, Taşpınar başkanlığındaki yeni yönetimi de tebrik ederek başarılar diledi.

         Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

          Aziz Şen,

          Hasan Altunsu,

          Çetin Boz,

          Şeref Dinç,

          Mehmet Kılıçlı,

          Yunus Taytaş,

          Cengiz Çakmakçı,

          İbrahim Pelit,

          Mehmet Doğan,

          Erdal Aybar,

          Fatih Atila,

          Mevlüt Çelik,

          Kadir Gül ve

          İdris Taytaş.

          Kongrede Pozantı İlçe Başkanlığına seçilen Durmuş Taşpınar bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Başkanlık görevini yürütürken aday olmayan Aziz Şen beye bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonra alacağı görevlerde başarılar, özel hayatında da sağlık ve esenlikler dilerim. Ali TÜRKMEN

 

Okunma Sayısı: 6303
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim