Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Sarıçam'da Başkan Mehmet Özcan ile bir dönem daha...

MHP Sarıçam'da Başkan Mehmet Özcan ile bir dönem daha...12 Şubat 2012 Pazar 19:03

Milliyetçi Hareket Partisi Sarıçam İlçe Kongresi 12 Şubat 2012 Pazar günü yapıldı.

 

 

          Milliyetçi Hareket Partisi’nin 43’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günlerde Partinin doğup büyüdüğü Adana’daki ilçe kongreleri, ülkücü camianın birlik ve beraberliğinin yeniden perçinlendiği bir süreçle devam ediyor. Bugün (12 Şubat 2012 Pazar) gerçekleştirilen Sarıçam İlçe 2’nci Olağan Kongresine, demokratik olgunluk, birlik ve beraberlik, coşku ve heyecan hâkim oldu.

          DUALARLA BAŞLADI

          Yüreğir’de Kozan yolu üzerindeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen, Divan Başkanlığını MYK Üyesi M.Metanet Çulhaoğlu’nun yaptığı ve Kozan yolu üzerindeki bir alış veriş merkezinin salonunda yapılan kongre Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan kongrenin hayırlara vesile olması niyetiyle, ayrıca ülkenin, milletin birliği, dirliği için dualar edildi. Başta Gazi Mustafa KemalATATÜRK olmak üzere, merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ, şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirilirken İstiklal Marşı coşku ile okundu, vatanın, milletin huzur ve bekası için dualar edildi. Genel Başkan Devlet BAHÇELİ’nin mesajını Divan Başkanı M.Metanet Çulhaoğlu okudu.

          ÜÇKARDEŞLER’DEN DİL VE DİN VURGUSU

          Divan Başkanı Metanet Çulhaoğlu, açılış konuşmasında, AKP hükümetinin son hedeflerinden biri olan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu ve yoğun alkış aldı. İlk konuşmayı yapan İl Başkanı Abdülkadir Üçkardeşler ise, din ve dil birliğinin önemine değindi, toplumları ayakta tutan bu iki yapının ikbal ve istikbal için vazgeçilmez olduğunu anlatarak, iktidarın bu alanlardaki istismar, söylem ve tavizlerinin tehlikelerine işaret etti. Siyasi, iktisadi, içtimai, dini, milli ve diğer alanlarda yaşanan bütün sıkıntıların aşılması için Türk milliyetçilerinin çaresiz olmadığının altını çizen Üçkardeşler şunları söyledi:

          KÜRŞAT’TAN TÜRKEŞ’E…

          “Ergenekon’dan çıkan Türklerin, Çin sarayını basan Kürşad’ın, 1071’de Malazgirt’te 30 bin kişilik ordusu ile 100 bin kişiye karşı savaşan Alparslan’ın, 1299’da Söğüt’te dört yüz çadırdan bir cihan devleti kuran Osman Gazi’nin, 1453’te İstanbul surlarını topa tutan Sultan Mehmet’in, Viyana kapılarını zorlayan Kanuni’nin, 1919’da bir taka ile Samsun’a çıkan Mustafa Kemal’in, 1944’te işkenceye maruz kalanların, 1969’da Adana’da Milliyetçi Hareket Partisi’ni kuran cennet-mekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in, 1997’de ülkü bayrağını devralan genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin bir hayali vardı.”

          HEPİMİZİN HAYALLERİ AYNI

          Üçkardeşler devamla “Bugün bu salonda olan herkesin onlar gibi hayali var. Hepimizin hayalleri aynı. Hayallerinizi öldürmeyin. Onlara sahip çıkın. Tarihte her olay birilerinin ayağa kalkmasıyla başlamıştır. Şimdi bu salonda, ülkemizde olan ve olmasını katiyen istemediğimiz şeylerin bir daha olmaması için ayağa kalktık. Ülkesini ve milletini seven insanlar olarak hayır diyoruz. Olmaz diyoruz. Bıkmayacağız, usanmayacağız, yılmayacağız. Dimdik ayaktayız. Allah yar ve yardımcısız olsun”. ifadesini kullandı.

          VARLI: BU MUDUR ADALET?

          Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, AKP iktidarının tek adam, tek parti diktatörlüğünü kurma peşinde olduğunu söyledi. Bunun somut örneklerinin bizzat yaşanmaya devam ettiğini kaydeden Varlı “Dün terörle mücadele eden paşalar tutuklanırken ve halen içeride yatarken ‘Yargı bağımsız’ diyenler, bugün MİT-PKK-KCK ilişkilerine yönelik hazırlanan soruşturmayı açan savcıları görevden alıyorlar. Bu durumu Deniz Feneri davalarında da gördük. Bu mudur adalet, bu mudur demokrasi?” diye sordu.

          Varlı, MİT-PKK görüşmelerine ilişkin konuşmasında “Dün ‘PKK ile görüşmedik. Bunu ispat etmezlerse şerefsizdir’ diyorlardı. Ama ortaya çıktı ki Başbakanın özel temsilcisi sıfatıyla bugün MİT Başkanı olan kişi Oslo’da görüşmüştür. Ve o görüşmede PKK’nın talepleri ile onlara vaat edilenlerin yüzde 95 örtüştüğü de ortaya çıkmıştır. Şimdi kim şerefsizdir, yüce Türk milletinin takdirlerine bırakıyoruz” dedi.

          YILMAZ’DAN ÖMER ÇELİK’E CEVAP

Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz da, MHP ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Suriye politikasına geçtiğimiz günlerde tepki gösteren AKP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Ömer Çelik’e göndermede bulundu. Yılmaz şöyle konuştu:

          “Habur’da teröristlere şov yaptıran, onlara çadır mahkemeler kurdurup, sözde yargılayıp sonra serbest bıraktıran siz değil misiniz? Bu rezaletin fikir babası siz değil misiniz? Dün Suriye ile kardeş olan, Esat ile yatlarda gezen, ortak bakanlar kurulu toplantısı düzenleyen, Fenerbahçe’ye orada maç yaptıran sonra ABD’nin emri ile yüz seksen derece dönen siz değil misiniz? Bizi kendinizle karıştırmayın. Biz, ‘kardeşim’ dediklerini sırtından vuran gelenekten gelmiyoruz. Biz, fikrimizi, beynimizi kiraya verenlerden değiliz. Biz, Şeyh Edebali’nin, Osman Gazi’nin, Fatih’in, Kanuni’nin, Atatürk’ün, Alparslan Türkeş’in inanç ve felsefesini bayrak yapan Türk milliyetçileriyiz.”

          KONGREYE KATILAN İSİMLER

          Kongrede, MYK Üyesi M.Metanet Çulhaoğlu, İl Başkanı Abdülkadir Üçkardeşler, milletvekilleri Seyfettin Yılmaz, Muharrem Varlı, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Kanat, İl Kadın KollarıBaşkanı İnci Çelik Mahmat, ilçe başkanları Yusuf Kanlı, İbrahim Kara, Hüseyin Tumlukolcu, Kadir Topak, Nurettin Çetiner belediye başkanları Hüseyin Sözlü, Yusuf Baş, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, 24’ncü Dönem milletvekili adayları/aday adayları Cahit Öztok, Süleyman Şimşir, Salih Gökçe, Yılmaz Tankut Neslihan Uzun, Türkan Cengiz Yılmaz, Hamit Yılmaz, Ali Türkmen, Fatih Mehmet Zorba, Mehmet Ali Ün, Şehmus Uçar ile delegasyon, belediye ve il genel meclis üyeleri, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları teşkilat temsilcileri hazır bulundu.

          ÖZCAN, GÜVEN TAZELEDİ…

          MHP Sarıçam’da mevcut İlçe Başkanı ve yeni dönem adayı Mehmet Özcan ile Ahmet Ünsal’ın iki ayrı listesiyle gidilen seçimde 401 geçerli oyun 270’ini alan Özcan güven tazeledi. Ünsal’ın listesi ise 131 oy aldı. Yönetim kuruluna şu isimler seçildi:

Sarıçam İlçe Başkanı :  Mehmet ÖZCAN

Yönetim Kurulu ASIL Üyeleri

Yönetim Kurulu YEDEK Üyeleri

1.

  İsmail GÜLHAN

1.

  Arif BOZKURT

2.

  Bilal ULUDAĞ

2.

  Kudret ÖZCOŞGUN

3.

  Mehmet KOCA

3.

  Erdal DÜŞGÜN

4.

  İsmail ALTINÖZ

4.

  Nebi ERDOĞAN

5.

  Mehmet KURT

5.

  Süleyman YILDIRIM

6.

  Mehmet ÇİLİNGİR

6.

  Mustafa TUĞ

7.

  Ömer ÇELİK

7.

  İbrahim KALAT

8.

  Sayım TORUK

8.

  Şükrü ADAMHASAN

9.

  Murat TOKGÖZ

9.

  Mehmet DAYANIKLI

10.

  İbrahim YAVUZ

10.

  Abdullah DOĞAN

11.

  Ahmet YAVAŞ

11.

  Mahmut YENEL

12.

  Resul ERGİN

12.

  Erol OMAY

13.

  Cemal ELMALI

13.

  Peyami ŞİMŞEK

14.

  Ahmet KÖSE

14.

  Resul ÇINAR

15.

  Mahmut SERT

15.

  Mustafa RÜZGAR

16.

  Ercan TEBERİK

16.

  Tahsin DEMİRCİ

17.

  Mustafa GÜLHAN

17.

  Hüseyin YILMAZ

18.

  Ahmet YILMAZ

18.

  Cahit KARACA

                                      İl Delegesi ASIL Üyeler

1.

  Abdullah KÖYLÜ

29.

  Mehmet Ercan İNCE

2.

  Ahmet YAVAŞ

30.

  Mehmet COP

3.

  Ahmet KÖSE

31.

  Melik Gazi KOÇ

4.

  Ahmet YILMAZ

32.

  Mehmet YILMAZ

5.

  Ali ÖZDEMİR

33.

  Mesut ÖZEN

6.

  Ali YAŞAR

34.

  Murat TOKGÖZ

7.

  Arif BOZKURT

35.

  Mustafa KIZILELMA

8.

  Bayram EROĞLU

36.

  Mustafa GÜNDOĞDU

9.

  Bekir SÜLÜN

37.

  Mustafa TUĞ

10.

  Bilal GÜNGÖRMÜŞ

38.

  Nazmiye DEDE

11.

  Bilal ULUDAĞ

39.

  Nazım ÖZATA

12.

  Cemal ELMALI

40.

  Necmiye PAK KILINÇ

13.

  Erdal DÜŞGÜN

41.

  Nevin SEĞMEN

14.

  Gülcan YAŞAR

42.

  Osman Nuri YAĞAN

15.

  Hazım KÜÇÜKŞENER

43.

  Ömer ÇELİK

16.

  Hüdaverdi ÖZDEMİR

44.

  Ömer Seyfettin TURHAN

17.

  Hüseyin BULUT

45.

  Resul ERGİN

18.

  İbrahim YAVUZ

46.

  Sayım TORUK

19.

  İbrahim ŞAHİN

47.

  Selim COŞKUN

20.

  İsa TOKER

48.

  Sinan GÜL

21.

  İsmail ALTINÖZ

49.

  Süleyman YILDIRIM

22.

  İsmail GÜLHAN

50.

  Ülkü GÖKTAŞ

23.

  Kazım BİLCAN

51.

  Vedat CENGİZ

24.

  Mahmut YENEL

52.

  Vahdettin SOLMAZ

25.

  Mehmet ÖZCAN

53.

  Yusuf SİNEREN

26.

  Mehmet KOCA

54.

  Yusuf OĞUZ

27.

  Mehmet ÇİLİNGİR

55.

  Zekiye DÜŞKÜN

28.

  Mehmet KURT

 

 

                                               İl Delegesi YEDEK Üyeler

1.

  Mehmet Rauf YILMAZ

13.

  Durmuş YILDIRIM

2.

  Yunis TEKERLEK

14.

  Ender ŞAHİN

3.

  Abdullah ÖZDEMİR

15.

  Emre ÇALIK

4.

  Ali BULUT

16.

  Fevzi BOLAT

5.

  Ekrem DİLER

17.

  Hidayet SERT

6.

  Ahmet IŞIK

18.

  Hanifi AY

7.

  Ali CEYLAN

19.

  Hasan KAYACI

8.

  Adem YILMAZ

20.

  İsmail KARAYILAN

9.

  Ali DOĞAN

21.

  İrfan YILDIZ

10.

  Bülent CANGÜVEN

22.

  Kadir YILANLI

11.

  Cemal AYDIN

23.

  Mustafa YILMAZOĞLU

12.

  Deniz DEMİREL

24.

  Mehmet GÜL

          Kongrede Sarıçam İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Özcan bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Ali TÜRKMEN

 

Okunma Sayısı: 7431
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim