Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Seyhan İlçe Kongresi: Yusuf Kanlı ile devam...

MHP Seyhan İlçe Kongresi: Yusuf Kanlı ile devam...14 Ocak 2012 Cumartesi 22:02

MHP Seyhan İlçe Kongresi 14 Ocak 2012 tarihinde yapıldı.

 

          Adana’da Milliyetçi Hareket Partisi Ceyhan’dan sonra ikinci ilçe kongresini bugün (14 Ocak 2012) Seyhan’da yaptı. Gar civarında bir düğün salonunda saat 10.45 sıralarında delegeler ve çok sayıda partilinin katılımıyla başlayan kongrede mevcut ilçe başkanı Yusuf KANLI ile Haydar ÇOLAK başkan adayı olarak yönetim ve il delegesi listeleri ile yarıştılar.

          Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ, dün Hakk’ın rahmetine kavuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf DENKTAŞ, şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve müteakiben İstiklâl Marşımızın okunması ile kongrenin açılışı yapıldı. Daha sonra Halilibrahim CANSIZ tarafından Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.

          Başkanlık Divanı için teklif edilen; MHP Genel Başkan Yardımcılarından Gaziantep Milletvekili Edip Semih YALÇIN’ın başkanlığında M.Metanet ÇULHAOĞLU, İbrahim KARA, Aysel GÜNTÜRK ve İlker ALICI’dan oluşan heyet, delegelerin tamamının oyunu alarak seçildi.

          Divan Başkanı olarak açılış konuşmasını yapan Gn.Bşk.Yrd. Prof.Dr.E.Semih YALÇIN “Ceyhan’dan başlayan Büyük Kongre sürecinin ilçe kongreleri safhası dün akşam itibariyle 113 ilçemizde tamamlanmıştır. Seyhan 114’üncü ilçe kongremizdir. Bugün 28 yarın da 30 ilçede yapılacaklarla beraber ilçe kongreleri Şubat ayı sonunda tamamlanacaktır. Mart-Haziran döneminde ise il kongreleri tamamlanacak ve 08 Kasım 2012 tarihine kadar da partimizin 10’uncu Büyük Kongresi yapılacaktır.” şeklinde konuşarak kongre sürecini özetlemiştir.

          Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP’nin farkını ortaya koyduğu değerlendirmesinde “Biz, başka siyasi partiler gibi belirli menfaat ilkeleri üzerine doğup, belli bir müddet saadet zincirleri oyunu oynayıp, sonra ortadan kalkan siyasi partilerden değiliz. Biz bir ideoloji partisiyiz. Dolayısıyla bu hüviyetimiz, bu kimliğimiz kırk üç yıldır arzu ettiğimiz veya idealimiz olan iktidarı yakalayamamış olsak ta, hala ayakta durmamızı sağlamaktadır.” diye konuştu.

          Yalçın şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün itibarıyla geldiği nokta uçurumun kıyısıdır. Bir siyasi partinin iktidarı yüzde 49 gibi bir oranla ele geçirmiş olmasına rağmen son dokuz yıla baktığımızda ülkeyi götürmek istediği yer, konum artık aşikârdır, bellidir ve bizzat kendi yöneticileri tarafından ne yapmak istedikleri alenen ifade edilmektedir. En son tıpkı Cumhuriyet Bayramı’nda yaptıkları gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerini iptal de, esasında kafalarının ardında ne olduğunu ortaya koymaktadır. Esasında Cumhuriyetin kimliği ile ritüelleriyle oynanmaktadır.”

          Semih Yalçın, “Yaptıkları belki çok sıradan, çok masumane bir iş gibi görünebilir. Ancak milli bayramlar gelecek nesillere, genç nesillere aktardığımız kıymet bütünlerinin yıldönümleridir. Eğer millet olacaksanız, millet olmaya devam edecekseniz kültürünüzü yaşatmak zorundasınız. Türk kültürü bu güzel günlerde yaşanır. Bu güzel günlerdeki anmalar vesilesiyle gelecek nesillere bir değer aktarımı olarak intikal eder. Bunun için önemlidir. Orada gençlerimizin yaşadığı bir heyecan, şuur altında anlam bulacak, yıllar sonrasında kültür anlamında, Türk kültürünün kendisini koruması anlamında bir karşı duruş sergileyecektir.” ifadesini kullandı.

          Yalçın sözlerini şöyle tamamladı: “Bu işlem, bir milleti yok etmektir. Dikkat ederseniz dokuz yıldır adım adım bir millet yok ediliyor. Yeni kimlikler üretiliyor ve Cumhuriyetin değerleriyle oynanıyor. Böyle bir ortamda Milliyetçi Hareket Partisi ayakta kalmış tek güç, tek kıymetli siyasî parti. Bu anlamda MHP’nin temsil edilme kabiliyetinin olması ayrı bir anlamdır. O halde önümüzdeki süreçte, şu içinde bulunduğumuz kongre dönemiyle birlikte 10. olağan kongremizi büyük bir coşkuyla kutlayacağız ve MHP’nin geleneği olan ve geçmişte birliktelikle çıktığı bu kongreler sürecinden, inşallah hep beraber başarıyla ve huzurlu bir şekilde çıkacağız. Böylelikle bundan sonraki süreçte de MHP’nin bu ülkenin son kalesi, tek gücü, tek siyasi partisi olduğunu ispat etmiş olacağız.”

          Gn.Bşk.Yrd. Prof.Dr.E.Semih YALÇIN tarafından bizzat okunan Genel Başkan Devlet BAHÇELİ’nin mesajı salonda bulunanlar tarafından ayakta alkışlandı. Bahçeli mesajında devam eden kongre sürecinin birlik ve beraberlik içinde devam ettiğini, Seyhan kongresinin de hayırlı ve uğurlu olması dileklerini ileterek “Ülküleriniz, heyecanlarınız ve özlemleriniz yurdumun gökyüzünde toplanarak tıpkı hilâl gibi, Türkiye’nin üzerine çöken karanlığı aydınlatacaktır” dedi.

          Bahçeli devamla “Bugün bu salondan taşacak kudret; hırsızlar ve hainler için kâbus olacaktır. Teröristle müzakere eden, canilere ‘sayın’ diyen densizlere demir yumruk olacaktır. Türk milletini bölmeyi, Türkiye’yi parçalamayı isteyenlere bin yıllık kardeşlik duygusunun şamarı olacaktır. Milletimizin kutsallarına dil uzatan, mukadderatı üzerinde bahis oynayan gafillere millî bir cevap olacaktır. Ve milletin gönül rızasını kazanıp mutlaka iktidar olacaktır.” mesajı verdi.

          Daha sonra Seyhan İlçe Başkanlığının faaliyet raporları okunarak oy birliği ile ibra edildi.

          Gündemin bir maddesi olarak yapılan siyasi konuşmalar kapsamında ilk konuşmayı mevcut Seyhan İlçe Başkanı Yusuf KANLI yaptı. Kanlı, “Devletimizin ve milletimizin üzerinde oynanan bütün sinsi hesapların boşa çıkarılması, devletimizin ve milletimizin yeniden ayağa kaldırılması için, bu ülkeyi, bu milleti seven herkesin yürekleri toplu atmalıdır. Bu hususta hepimiz üzerimize düşeni yapmalı, her türlü fedakârlığı göstermeliyiz. Biz Türk milliyetçileri olarak milletimize, devletimize yönelik her türlü saldırılara karşı dimdik ayaktayız ve her türlü bedeli ödemeye de hazırız” diye konuştu.

          MHP Adana İl Başkanı Abdulkadir ÜÇKARDEŞLER de, devletlerin ve onu idare eden hükümetlerin üretmesi gereken en önemli üç şey bulunduğuna işaret ederek “Güvenlik, adalet ve refah üretecekler. Bu üretim savaşını verirken, artık eskiden olduğu gibi savaşlar tankla, topla yapılmıyor. Artık bütün savaşlar ekonomik ve siyasi olarak yapılıyor. Biz hepimiz kutsal bir davanın neferleriyiz. Derler ki ‘büyük savaşlar kutsal davalar ister’. Ben de diyorum ki ‘Büyük davalar büyük savaşlar ister. İşte bu büyük savaşta iktisadi ve siyasi olarak vereceğimiz ve dünyaya ‘Yeni dünya düzeni’ adı altında yeni bir düzeni oturtmak isteyenlerin bizim coğrafyamız üzerinde geliştirdikleri projelere göre dünyadaki iki yüz devletin mümkünse iki bin tane olsun diye karar verenler, bu emellerine bizim coğrafyamızda ulaşabilmek için devletleri küçültmek, milletleri bölmek istemektedirler” şeklinde konuştu.

          Üçkardeşler şöyle devam etti: “İşte böyle bir ortamda bizim coğrafyamıza ve bizim ülkemize böyle bir sinsi projenin karşısında dik duran tek siyasi hareket Milliyetçi Hareket’tir. Onun için bu egemen güçlerin karşısında kaya gibi, kale gibi duran ve ona karşı savaş veren tek hareket Ülkücü harekettir. Ülkücü hareket bu tavrından kaynaklı bütün saldırılara maruz kalmakta, medyanın, paranın ve diğer bütün argümanların kullanılarak siyasi arenadan silinmek istenmektedir. İşte biz bu mücadeleyi verirken bu kutsal dava için büyük savaşı verirken, şimdi bir güven tazeleme, saflarımızı daha da sıklaştırma ve savaşta organize olabilmenin anlamını ifade ettiği bir kongreyi yapıyoruz. Bu kongrenin davamıza, partimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

          MHP Seyhan İlçe Başkanlığına aday olan Haydar ÇOLAK ise, daha önce ilçe başkanlığı yaptığı dönemdeki çalışmaları anlattı. Çolak, seçilmesi halinde Seyhan ilçesinde yerel yönetimi kazanmak için çalışacağı mesajını verdi.

          MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz da, konuşmasında MHP’ye yönelik kin ve garezli bir siyasetin devam ettiğini vurguladı. Yılmaz, AKP’li belediyelerdeki yüzlerce yolsuzlukların üzerine gidilmezken MHP’li belediyelerin hedef seçildiğini, yine bu yüzden MHP’nin kazandığı Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yolsuzluk iddiaları üretilerek gasp edildiğini kaydederek “Ayak oyunlarıyla elimizden aldılar. Adanalının oylarına ipotek konulmuştur” ifadesini kullandı. Yılmaz, yılmayacaklarını, hedeflerinde Adana’da 16 belediyeyi kazanmak olduğunu ve bunun için mücadele edeceklerini bildirdi.

          MHP Adana Milletvekili Muharrem VARLI da, Türkiye’nin çok tehlikeli bir virajın eşiğine getirildiğini, büyük bir girdabın içine sokulduğunu anlattı. Dış siyasetteki tutarsızlığın içeride de büyük bir istikrarsızlık olarak yansıdığını vurgulayan Varlı, komşu ülkelerle önceleri hedeflenen ‘sıfır sorun’ politikasının ABD’nin direktifleriyle bozularak Türkiye’nin hemen herkesle düşman konumuna sokulduğunu ifade etti. Varlı “Esat bugün mü diktatör oldu? Bizim Libya ile, Mısır ile, Tunus ile ne sıkıntımız vardı? İsrail’i korumak için İran’ı karşımıza alarak radar kurdular. Böyle bir tutarsız politika olur mu? Bütün bunları ABD’nin talimatları ile yapıyorlar” dedi.

          Oylamaya geçilmesiyle birlikte, kurulan sandıklarda 348 delege oy kullandı. Mevcut ilçe başkanı Yusuf KANLI 306 oy alarak yeniden ilçe başkanı seçildi. Diğer aday Haydar ÇOLAK ise 36 oy aldı, 6 oy da geçersiz sayıldı.

          Büyük coşkunun hâkim olduğu kongrede MYK Üyesi M.Metanet ÇULHAOĞLU, Osmaniye İl Başkanı Murat KANLI, ilçe başkanları Mustafa İZGİOĞLU, İbrahim Kara, Mehmet ÖZCAN, Ender ÇULHACI, Aziz ŞEN, Kadir TOPAK, Nurettin Çetiner, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Serhat KANAT, 23. Dönem Adana Milletvekili Yılmaz TANKUT, partili belediye başkanları Hüseyin SÖZLÜ, Mustafa ÇAY; Yusuf BAŞ, 24’ncü Dönem milletvekili adayları Cahit ÖZTOK, Süleyman ŞİMŞİR, Neslihan UZUN, Ali TÜRKMEN, Mehmet KÜLAHLIOĞLU, Hamit YILMAZ, belediye ve il genel meclis üyeleri, kadın kolları mensupları ile çok sayıda partili hazır bulundu.

 

Seyhan İlçe Başkanı :  Yusuf KANLI

 

Yönetim Kurulu ASIL Üyeleri

Yönetim Kurulu YEDEK Üyeleri

1.

  Bünyamin KAYA

12.

  Adem ÇETİN

1.

  Mücella KAYA

12.

  Soner GÜNSEL

2.

  Hamza AYDIN

13.

  Oğuz DEMİR

2.

  Elif ÖZÇELİK DEMİR

13.

  Murat ATLI

3.

  Devlet KORKUTAN

14.

  Ahmet ARSLAN

3.

  Cem YILMAZ

14.

  Yusuf TUNÇ

4.

  Mustafa DEMİRCİ

15.

  Tamer ALTAŞ

4.

  Hasan AĞLIÇ

15.

  Mustafa ATİLLA

5.

  Cemalettin ÇETİNKIRAN

16.

  Gürsel KIZILARSLAN

5.

  Baha Murat BENER

16.

  Umman DENİZ

6.

  Lütfü TAŞÇI

17.

  Osman EMİR

6.

  Feridun CESUR

17.

  Kürşat KARSLIOĞLU

7.

  M.Fatih AKKAŞ

18.

  Diren ÖZGÜL

7.

  Cengiz ÜNALDI

18.

  Yunus EKEN

8.

  H.Can ALTUNOĞLU

19.

  Ali ÇETİNKAYA

8.

  Ruhi ÇİNÇİK

19.

  Mehmet ÇİÇEK

9.

  Abdulkadir DÖNMEZ

20.

  Gökhan TUPA

9.

  Mehmet İLKER

20.

  Bekir KARAKUŞ

10.

  Şehmus UÇAR

21.

  Murat AŞKIR

10.

  Zafer Yunus KILIÇ

21.

  Hakan BOYACI

11.

  Mehmet SAĞLAM

22.

  Bilen TURGUT

11.

  Mustafa ÖKTEM

22.

  Muhammet KOYUNCU

İl Delegesi ASIL Üyeler

1.

  H.Hüseyin ÇULHAOĞLU

39.

  İbrahim ÖZDEMİR

77.

  Bünyamin KAYA

115.

  Berna AYDIN

2.

  Nurettin PAKYÜREK

40.

  Recai ÖZLÜ

78.

  Halil KARADAĞLI

116.

  Mehmet ATAŞ

3.

  Mustafa USLU

41.

  Şahin ÇETİN

79.

  Mehmet BOYACI

117.

  Oğuzalp ERDOĞAN

4.

  A.Aydın ÇÖLKESEN

42.

  Ali Rıza İZMİR

80.

  Metin USANMAZ

118.

  Adem DEMİRBAŞ

5.

  Ahmet Akın ÖZGÜR

43.

  Cemal DEMİRDAĞ

81.

  Necip OKAN

119.

  Bekir KAYA

6.

  Sezai ÇİFTÇİ

44.

  H.İbrahim CANSIZ

82.

  Nuri KAYA

120.

  Hürü EKEN

7.

  Ülkü KAYAGİL

45.

  İdris KOŞCAĞIZ

83.

  Cumhur AKDEMİRBEY

121.

  Ömer AKGÖZ

8.

  Ahmet GÜL

46.

  Mehmet TEMİZ

84.

  Devlet KORKUTAN

122.

  Süleyman YAŞAR

9.

  Hamza AYDIN

47.

  Mustafa DEMİRCİ

85.

  Muhammet KARATEPE

123.

  Akın İNCEOĞLU

10.

  Mehmet ÖZTÜRK

48.

  Muzaffer KORKMAZ

86.

  Özdemir ÖZVEREN

124.

  Doğan ÜLKÜ

11.

  Celal ORHAN

49.

  Hasan KÜLAHLIOĞLU

87.

  Sıdıka UĞURLUGÜNGÖR

125.

  Eray YILMAZ

12.

  İsa KARATAŞ

50.

  Rahmi BENLİ

88.

  Mahir ADIGÜZEL

126.

  Fatih MUŞLU

13.

  Hüsnü EKİCİ

51.

  Yaşar KARSANDIK

89.

  Mehmet AY

127.

  Hakan GİŞİ

14.

  Mehmet ÇOPUROĞLU

52.

  Yücel ŞENER

90.

  Turgay ÇAKIN

128.

  Kürşat UZUNLULAR

15.

  Mustafa TOPAL

53.

  Halil ÖZDEMİR

91.

  Ahmet GÜNAY

129.

  Mustafa CURA

16.

  Alper PİŞKİN

54.

  Hasan YAMAN

92.

  Metehan AKDEMİRBEY

130.

  Sait KARACA

17.

  Mümtaz TOPAL

55.

  Tahsin BAYSAL

93.

  Cumali YILDIZ

131.

  Atilla ÇELİK

18.

  Şevki Okan TOPALOĞLU

56.

  Yusuf KANLI

94.

  İbrahim ÇELİK

132.

  Gökhan TUPA

19.

  Ahmet Asaf USLU

57.

  Cumali ÇELİK

95.

  Metin ERÇOBAN

133.

  Selçuk TÜRKAN

20.

  Saffet GÜLER

58.

  Hacı KÖSE

96.

  Mustafa AVCI

134.

  Basri ACAR

21.

  Salih GÖKÇE

59.

  Yusuf KURTOĞLU

97.

  Orhan ÇOLAK

135.

  Emrah KARABULUT

22.

  M.Metanet ÇULHAOĞLU

60.

  Yüksel ALTINTOP

98.

  Şehmus UÇAR

136.

  Erkan TABAK

23.

  Mustafa ADAR

61.

  Ali GENÇ

99.

  Kenan DOĞAN

137.

  İsa ÖZBEK

24.

  Nebile YOL

62.

  Azmi AY

100.

  Ramazan ÖĞÜT

138.

  Serhat KANAT

25.

  Zekeriya BÜLBÜL

63.

  İsmet CENGİ

101.

  Zafer Yunus KILIÇ

139.

  Tolga ÖZŞAHİN

26.

  Ali KANAT

64.

  M.Fatih AKKAŞ

102.

  Ahmet KOPKİ

140.

  Nalan KIROĞLU

27.

  Nazım ÇAKIR

65.

  Muhammet KOYUNCU

103.

  Mehmet YARAR

141.

  Yaşar AKHAVUZ

28.

  Ali ADIRBELLİ

66.

  Mustafa BENLİ

104.

  Murat AŞKIN

142.

  Sezer ANAGÜL

29.

  Mustafa UZUN

67.

  Şaban BURAK

105.

  Osman SAYAR

143.

  Adem ÖZCAN

30.

  M.Sait KIRMACI

68.

  Adem ÇETİN

106.

  Alper ALTINÖZ

144.

  Gökhan KÖSE

31.

  Yusuf Ziya ÜÇDAĞ

69.

  Hasan Ali DOĞAN

107.

  Durdu GÖKDOĞAN

145.

  Selda TUBLUK

32.

  Bahtiyar GEDİK

70.

  Kadir DİLCİ

108.

  Mehmet KURTOĞLU

146.

  Tahsin GÜNDOĞDU

33.

  H.Can ALTUNOĞLU

71.

  Onur KARADAĞ

109.

  Murat KARAÇAM

147.

  Ali TOPAL

34.

  Hüseyin KARAKUŞ

72.

  Harun DEMİRKAZIK

110.

  Mutlu BAŞIBÜYÜK

148.

  Umut KAPUÇUGİL

35.

  Mustafa AKKUŞ

73.

  İbrahim AKIN

111.

  Muzaffer ÖCAL

149.

  Cengiz ÜNALDI

36.

  Hatice Nazlı YAKICI

74.

  M.Ali MİDOLAR

112.

  Nurdoğan ERZURUMLU

150.

  Sercan GÜZELMERİÇ

37.

  Lütfü YAVAN

75.

  Şerif TÜMER

113.

  Ramazan ŞEKEROĞLU

151.

  Murat YILDIRIM

38.

 Hatice DOĞRU

76.

  Adnan KÖSE

114.

  Savaş UKA

152.

  Haluk Nijat ÖY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Delegesi YEDEK Üyeler

1.

  Gani ÇAYLAK

5.

  Duran BİÇER

9.

  İsa ECEMİŞ

13.

  Ayhan ALÇI

2.

  Mehmet ATIL

6.

  Ergün GÜDER

10.

  M.Hakan ŞİMŞEK

14.

  Hasan SÜRÜCÜ

3.

  Hilmi BAŞIBÜYÜK

7.

  Erol ÇİL

11.

  Hakkı YANAKLAR

15.

  Hüseyin GÜRGEN

4.

  Emrullah ÖZLÜ

8.

  Mesut TEMEL

12.

  Aydın ADLI

16.

  Gökhan YANIK

         

NOT: İsimler oy pusulasındaki sıralamaya göre yazılmıştır.

          Kongrede Seyhan İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Yusuf Kanlı bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Ali TÜRKMEN

 

 

 

Okunma Sayısı: 6391
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim