Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Seyhan’da yeni başkan Bünyamin KAYA

MHP Seyhan’da yeni başkan Bünyamin KAYA06 Aralık 2014 Cumartesi 20:32

MHP Seyhan İlçe Kongresi 6 Aralık 2014 tarihinde yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Adana’da ilk ilçe kongresini bugün (6 Aralık 2014) Seyhan’da yaptı. Büyükşehir Belediyesi tiyatro salonunda saat 11.00 sıralarında delegeler ve çok sayıda partilinin katılımıyla başlayan kongrede mevcut ilçe başkanı Yusuf KANLI aday olmazken Bünyamin KAYA ve Mustafa EREN başkan adayı olarak yönetim ve il delegesi listeleri ile yarıştılar.

MHP Seyhan İlçe Olağan Kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Divan seçimi gerçekleştirildi. Kongreyi MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’un başkanlığında oluşan divan yönetti. Bünyamin Kaya ve Mustafa Eren, birer konuşma yaparak delegelerin desteğini istediler.

İL BAŞKANI MUSTAFA İZGİOĞLU

Kongrenin açılış konuşmasını iki adayı da yanına alarak yapan MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Türkiye genelinde 17 Kasım’da başlayıp 26 Şubat 2014 tarihinde, Adana’da ise bugün başlayan ve 8 Şubat 2015 tarihinde sona erecek kongre sürecine ilişkin olarak “Bu süreç sonunda tazelenen ve kuvvetlenen teşkilat yapımızla Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin liderliğinde Milliyetçi Hareket’in kutlu iktidar yürüyüşünü hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bugün bu kongre salonunda demokrasinin ikiz kardeşi olarak kabul ettiğimiz milliyetçilik anlayışımızla ilçe kongremizi tamamlayarak Milliyetçi Hareket’in gücüne güç katacağız ve Aziz milletimizin umudu olmaya devam edeceğiz” dedi.

İzgioğlu devamla “Bu kongrelerimiz birlik ve bütünlüğümüzün perçinlendiği, 30 Mart seçimlerinde Adana’da partimizin kazandığı zaferin taçlandığı, kaybedenin asla olmadığı ama tek kazananın ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin olduğu kurultaylarımız olacaktır” diye konuştu.

YUSUF KANLI’YA PLAKET

Bu arada yeniden aday olmayan MHP Seyhan İlçe eski Başkanı Yusuf Kanlı’ya hizmetlerinden ötürü yönetim kurulu adına plaket verildi.

KONGREDE HAZIR BULUNAN İSİMLER

MHP MDK Başkanı Adnan Fatin Özdemir, MHP MYK Üyeleri, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Uzunlular, İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu, Partinin ak saçlılarından Nurettin Pakyürek ile Mehmet Ali Ün, Ali Türkmen, ilçe başkaları, belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, kadın kolları yöneticileri ve meclis üyeleri katıldı.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

423 delegenin bulunduğu kongrede 391 geçerli oy kullanıldı. Seçimde Bünyamin Kaya'nın listesi 286 delegenin, Mustafa Eren'in listesi ise 105 delegenin desteğini aldı. Bu sonuca göreyeni MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin Kaya oldu.

Seyhan İlçe Başkanı :  Bünyamin KAYA

 

Yönetim Kurulu ASIL Üyeleri

Yönetim Kurulu YEDEK Üyeleri

1.

  M.Fatih AKKAŞ

12.

  Zafer Yunus KILIÇ

1.

  Betül LOĞOĞLU

12.

  Tufan EĞRİPARMAK

2.

  Mustafa DEMİRCİ

13.

  Cengiz SEDEFOĞLU

2.

  Muhammed KOYUNCU

13.

  Ahmet GÜNAY

3.

  Abdulkadir DÖNMEZ

14.

  Ömer ÖZDOĞAN

3.

  Hakan BOYACI

14.

  Mert ÖZATAY

4.

  Cemalettin ÇETİNKIRAN

15.

  Hasan KÜLAHLIOĞLU

4.

  Zati Durna

15.

  Kamil ESEN

5.

  Osman EMİR

16.

  Ali ÖZEL

5.

  Hacı KÖSE

16.

  Fahrettin KETRE

6.

  Mücella KARA

17.

  Mustafa BİRBİÇER

6.

  Nuri KAYA

17.

  Aysun YILDIZHAN

7.

  Ruhi ÇİNÇİK

18.

  Doğan ŞAHİN

7.

  Gürsel KIZILARSLAN

18.

  Yunus Emre KÖRKÜN

8.

  Cengiz ÜNALDI

19.

  Tarık PALAMUT

8.

  Mehmet ÇİÇEK

19.

  Mustafa YILMAZ

9.

  Feridun CESUR

20.

  Emrah ALTUNDAĞ

9.

  Mustafa ÖKTEN

20.

  Ruhi ÇETİN

10.

  Adem ÇETİN

21.

  Gülay ALPARSLAN

10.

  Emin SERİNER

21.

  İsmail TOPCULARDAN

11.

  Baha Murat BENER

22.

  Mustafa ÖZKAYA

11.

  Cemil PERÇİN

22.

  Burak ÖZBEK

Kongrede Seyhan İlçe Başkanlığına seçilen Bünyamin Kaya bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Başkanlık görevini yürütürken aday olmayan Yusuf Kanlı beye bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonra alacağı görevlerde başarılar, özel hayatında da sağlık ve esenlikler dilerim. Ali TÜRKMEN

 

Okunma Sayısı: 5522
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim