Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Tufanbeyli, Feke ve Aladağ İlçe Kongreleri Yapıldı

MHP Tufanbeyli, Feke ve Aladağ İlçe Kongreleri Yapıldı28 Ocak 2012 Cumartesi 16:41

Tufanbeyli’de Kubilay Gönen güven tazelerken, Feke’de Muhammed Yazan yeni ilçe başkanı seçildi. Aladağ’da ise mevcut Başkan Ali Demir’in yeniden aday olduğu liste ile kongreye gidildi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana ilçe teşkilatlarında kongreler devam ediyor. 28 Ocak 2012 Cumartesi günü yapılan kongrelerde Feke’de Muhammed Yazan yeni ilçe başkanı seçilirken, Tufanbeyli'de Kubilay Gönen, Aladağ'da ise Ali Demir güven tazeledi. 
 

FEKE’DE YAZAN’LA YENİ DÖNEM
Feke’de Divan başkanlığını İl Disiplin Kurulu Başkanı Kutlu Sönmez, yardımcılığını İl Sekreteri İlker Timur Alıç, katip üyeliğini İl Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Özer’in yaptığı kongrede İl Başkanı A. Kadir Üçkardeşler, Milletvekili Muharrem Varlı, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel, Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı da hazır bulundu. Feke’de gerçekleştirilen kongrede Muhammed Yazan ve Osman Altınok’un  aday oldukları iki liste oylandı. Oylama sonucunda Yazan’ın 71, Altınok’un listesi ise 55 oy aldı. Bu sonuçla Muhammed Yazan Feke’de yeni ilçe başkanı seçildi.
 

TUFANBEYLİ’DE GÖNEN’LE DEVAM
Tufanbeyli’de ise mevcut başkan Kubilay Gönen’in yeniden aday olduğu liste oylandı. Divan Başkanlığını 24. Dönem Adana Milletvekili Adayı Cahit Öztok, yardımcılığını İl Genel Meclis Üyesi Kazım Karaşoğlu’nun yaptığı kongredeki seçim sonucunda Kubilay Gönen güven tazeleyen isim oldu. 
 

ALADAĞ’DA TEK ADAY ALİ DEMİR
Aladağ ilçesinde ise mevcut Başkan Ali Demir’in yeniden aday olduğu tek liste ile kongreye gidildi. Divan başkanlığını MYK Üyesi Metanet Çulhaoğlu’nun, katip üyeliklerini İl Sekreteri İlker Timur Alıç, İl Disiplin Kurulu Başkanı  Kutlu Sönmez’in yaptığı kongrede, İl Başkanı A. Kadir Üçkardeşler, milletvekilleri Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz, Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Kanat hazır bulundu. Kongrede, Üçkardeşler, Varlı ve Yılmaz birer konuşma yaptılar.
 

ÜÇKARDEŞLER’İN DEĞERLENDİRMESİ
MHP Adana İl Başkanı A. Kadir Üçkardeşler, yaptığı değerlendirmede, ülkenin içinde bulunduğu ağır şartlardan kurtuluşun adresinin ve Türk milletinin umudunun MHP olduğunu ifade etti. Üçkardeşler “Türkiye sadece iklim bakımından değil siyasi, içtimai ve iktisadi yönden de çok ağır şartları ihtiva eden bir süreçten geçiyor. İçeride bölücü taleplerin Meclis kürsüsüne kadar çıktığı, halkın açlık ve yokluk içinde adeta kıvrandığı bu dönemde, dışarıda ise savaş tamtamları çalıyor. Ne yazık ki, bu tamtam sesleri birilerinin kulağına hoş gelirken, Türkiye ateşin içine atılıyor” ifadesini kullandı.
 

BU VUSLAT GERÇEKLEŞECEK
Üçkardeşler “İşte böyle bir dönemde MHP ise sadece milletimizin bekasını düşünüyor. Dolayısıyla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde Türk milliyetçilerinin içeride kardeşliği, barış ve huzuru önceliğine alan, dışarıda bağımsız, güçlü ve başı dik bir Türkiye sevdasıyla ortaya koyduğu irade mübarektir, taktire şayandır. İnanıyorum ki 43 yıldır bıkmadan, usanmadan, başını eğmeden yoluna devam eden bu irade sarsılmaz azmimizle, büyük sevdamızla tek başına iktidar olacak kudrete de sahiptir. Ve Allah’ın izni, aziz milletimizin desteğiyle bu vuslat gerçekleşecektir” diye konuştu.  
Üçkardeşler, “Kongrelerimizin, milletimiz için, ülkemiz için, partimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederken, yeni göreve seçilen arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi. 

Kongrelerde;
Feke İlçe Başkanlığına seçilen Muhammet Yazan bey,
Tufanbeyli İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Kubilay Gönen bey,
Aladağ İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Ali Demir bey ve
yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim.
Başkanlık görevini yürütürken aday olmayan Feke İlçe Başkanımız Mahmut Özkara beye bu güne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonra alacağı görevlerde başarılar, özel hayatında da sağlık ve esenlikler dilerim. Ali TÜRKMEN
Okunma Sayısı: 5087
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim