Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (13, 14, 15 Mayıs 2021)

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (13, 14, 15 Mayıs 2021)13 Mayıs 2021 Perşembe 00:03

Binlerce şükürler olsun ki; Cenab-ı Allah'ın bizlere bir lütfu olan, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir gecesini barındıran, mübarek Ramazan ayını geride bırakmış ve bayrama kavuşmuş bulunuyoruz.

Ülkemiz, İslâm âlemi ve bütün dünya bu Ramazan'ı geçen yılki gibi evlerimizde, sessiz, Kovid-19 denilen bir virüs ile mücadele ederek geçirmiştir.

Buna rağmen dünya genelinde ülkelerin güç mücadelesi biraz daha derinden, olanca hızıyla, Libya ve Suriye gibi bazı yerlerde ise açıktan devam etmektedir. FETÖ-PKK vs terör örgütleri ise gerek silâhlı gerekse basın yayın ve sosyal medya saldırılarına mübarek günlerde de devam etmişlerdir.

Devletimiz bir yandan salgınla mücadele ederken diğer yandan da salgın sonrası yeni dünya düzeninde etkin rol almaya, medeniyetimizi yeniden canlandırmaya, maddî ve manevî olarak bu süreçten en kârlı çıkacak ülke olmak için gerekli girişimlerde bulunmaya çalışmaktadır.

Esas itibariyle daha ziyade evde kaldığımız bu günlerde sadece idarî mekanizmada bulunanlar değil bütün vatandaşlarımız için şapkalarını önlerine koyma ve daha fazla tefekküre/düşünmeye fırsat vermiş ve inşallah bir çok kişi için verimli bir dönem olmuş/olmaya da devam etmektedir.

Hepimizin zamanı, zamanın ruhunu anlamaya ihtiyacımız var. Geçmiş dönemin düşünce kalıpları ile geleceği inşa etmemiz, geleceğe hükmetmemiz düşünülemez.

Bu kapsamda hepimiz kendi medeniyetimizi referans olarak alıp, aklın ve bilimin ışığında gelecekle ilgili planlar yapmalı, önceliğimizi yapay zekaya vermeliyiz.

Olumsuzlukları bir kenara bırakacak olursak bayramlar; birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendiren, küçüklerin sevindirildiği, büyüklerin, eş ve dostların hatırlandığı önemli günlerdir.

Bu bayramı evlerimizde geçiriyoruz, sevdiklerimizle, hısım ve akrabalarımızla kucaklaşamıyoruz ama gelecek için ümitliyiz, inşallah Kurban Bayramında bu özlemlerimizi gideririz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı hemşehrilerim olmak üzere, aziz milletimizin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın Türk-İslâm âlemine huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini, tüm dünyayı saran salgının önüne geçilmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

                    Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 2082
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim