Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (15, 16, 17 Haziran 2018)

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (15, 16, 17 Haziran 2018)15 Haziran 2018 Cuma 07:01

Cenab-ı Allah'ın bizlere bir lütfu olan mübarek Ramazan ayını geride bırakmış ve bayrama kavuşmuş bulunuyoruz.

Uzunca bir zamandır olduğu gibi bu Ramazan'ı da Türk ve İslam dünyası çeşitli sıkıntılar, savaşlar, tabiî veya insanî felaketlerle geride bırakarak, çok şükür bayrama ulaştık.

İnsanlarımız için bir yandan çağımızın hastalığı olan bireyselleşme devam ederken, başta Suriye ve Irak'tan olmak üzere dünyanın birçok yerinden ülkemize gelen çok sayıda YALNIZ ve KİMSESİZ insan birer ibret vesikası olarak karşımızda durmaktadır.

Bu sıkıntılar sadece ülkemiz için değil tüm insanlık, özellikle de çoğunluğu geri kalmış ülkeler durumunda olan İslam coğrafyasında artarak devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti ise, ekonomik geri kalmışlığın sıkıntısı ile tarihî misyonunun kendisine yüklediği, birçoğu geçtiğimiz yüzyılın başında kendi topraklarımız olan, mazlum milletlerin yanında olma istek ve mecburiyeti arasında sıkışmış durumdadır.

Bayramın hemen ardından 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri vatandaşlarımız için bir ümit olarak karşımızda dururken, ülkemiz için yeni bir başlangıç, aydınlık ve müreffeh bir geleceğe açılan bir kapı olacaktır.

Olumsuzlukları bir kenara bırakacak olursak bayramlar; birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendiren, küçüklerin sevindirildiği, büyüklerin, eş ve dostların hatırlandığı önemli günler olma özelliğini hâlâ korumaktadır.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının ardından ulaştığımız bu bayram inşallah, bireysellikten kurtulmanın, aile ve millet olmanın, insanlığı kucaklamanın bir başlangıcı ve vesilesi olur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı hemşehrilerim olmak üzere, aziz milletimizin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın Türk-İslâm âlemine huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini, Ülkemiz ve gönül coğrafyamızdaki belirsizliklerin giderilmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

                                                        Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 1228
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim