Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (25, 26, 27 Haziran 2017)

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJIM (25, 26, 27 Haziran 2017)25 Haziran 2017 Pazar 08:01

 

Uzunca bir zamandır olduğu gibi bu Ramazan'ı da Türk ve İslam dünyası çesitli sıkıntılar, savaşlar, tabiî veya insanî felaketlerle geride bırakıyoruz. 

Vatandaşlarımız için bir yadan çağımızın hastalığı olan bireyselleşme devam ederken, başta Suriye ve Irak'tan olmak üzere dünyanın birçok yerinden ülkemize gelen çok sayıda YALNIZ ve KİMSESİZ insan birer ibret vesikası olarak karşımızda durmaktadır. 

Bu sıkıntılar sadece ülkemiz için değil tüm insanlık, özellikle de çoğunluğu geri kalmış ülkeler durumunda olan İslam coğrafyasında artarak devam etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti ise, ekonomik geri kalmışlığın sıkıntısı ile tarihî misyonunun kendisine yüklediği, birçoğu geçtiğimiz yüzyılın başında kendi topraklarımız olan, mazlum milletlerin yanında olma istek ve mecburiyeti arasında sıkışmış durumdadır.      

Olumsuzlukları bir kenara bırakacak olursak bayramlar; birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendiren, küçüklerin sevindirildiği, büyüklerin, eş ve dostların hatırlandığı önemli günler olma özelliğini hâlâ korumaktadır.

İnşallah bu bayram bireysellikten kurtulmanın, aile ve millet olmanın, insanlığı kucaklamanın bir başlangıcı ve vesilesi olur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı hemşehrilerim olmak üzere, aziz milletimizin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın Türk-İslâm âlemine huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini, Ülkemiz ve yakın coğrafyalardaki belirsizliklerin giderilmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

                                                                                                                                                        Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 1553
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim