Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sertan Duran MHP Çukurova İlçe Başkanlığına Yeniden Seçildi

Sertan Duran MHP Çukurova İlçe Başkanlığına Yeniden Seçildi19 Mart 2017 Pazar 18:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresi, birlik ve beraberliğin perçinlendiği bir buluşmaya ve kucaklaşmaya sahne oldu. Kongredeki seçimde, mevcut İlçe Başkanı Sertan Duran’ın çıkardığı liste oylandı.

Merkez ilçe Çukurova’da bir düğün salonunda gerçekleştirilen kongrede, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Soner Deniz ile il ve ilçelerin eski-yeni yöneticileri ve çok sayıda partili hazır bulundu. Tüm şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılan kongrede, mehteran ekibinin icra ettiği marşlar ise ayrı bir coşku kattı.

BAŞ: ALLAH, CAMİAMIZIN BİRLİĞİNİ DAİM EYLESİN

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Türkiye ve Türk milleti için MHP’nin vazgeçilmez olduğunu kaydetti. Son bir yıllık gelişmeler ışığında Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin bilge liderliğinde üretilip hayata geçirilen devletin izlediği birçok uygulamayla Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu öneminin dost ve düşman tarafından tüm kesimlerce kabul gördüğünü belirten Baş, “Bu dava; karşılıksız gönül vermeyi, sadakati, vefayı, mütevazılığı ve samimiyeti, birbirimizi daha çok sevip saymayı gerektiriyor. Bizler de hep onu yaparak bu günlere geldik. Bundan sonra da aynı yolda hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Kongremiz hayırlı, uğurlu olsun. Allah camiamızın birlik ve dirliğini her zaman daim eylesin” diye konuştu.

MUHARREM VARLI’DAN ‘TEK LİSTE’ VURGUSU

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, kongrelerde tek liste çıkarılmasının önemine değindi. Varlı “Gördüğümüz kadarıyla tek liste var. İnşallah bundan sonra yapacağımız kongrelerimizi de tek liste halinde partimize yakışacak, partimizi büyütecek, güçlendirecek bir şekilde, bu fikirle yola çıkan arkadaşlarımızla gerçekleştireceğiz. Geçmiş yıllarda da birçok listenin yarıştığı kongreler yaptık ama her defasında kırılanlar, küsenler oldu. O yüzden tek liste halinde gidilen kongreler kırılmaları, darılmaları önler, başarıyı artırır. Bu manada da Çukurova ilçesinde görev yapan değerli ilçe başkanımıza ve yöneticilerimize böyle güzel bir kongreyi hazırladıkları için çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” ifadesini kullandı.

TÜRKEŞ, ÇİLLER’E DESTEK VERMİŞTİ

Partisinin AKP’ye değil, devletin bekasına destek verdiğini bir kez daha yineleyen Muharrem Varlı, bu konuda geçmişten bir örnek vererek şunları söyledi:

“Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş, 1993’te Tansu Çiller hükümetine 13 milletvekiliyle destek verdiğinde de şimdiki gibi yaygara koparanlar oldu. O zaman MHP’nin güçlü desteği ve önerileriyle terör örgütünün beli kırılmıştı. Bugün de Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP aynı şeyi yapıyor. Farklı bir şey yok. Klavye kahramanlığı yaparak, ölçüsüzce yazıp çizmenin, çamur atmanın manası yok. Teşkilatımızın istikameti 48 yıl önce ne ise, bugün de liderimizin, teşkilatımızın, bizlerin istikameti aynı. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

SERTAN DURAN: ET İLE TIRNAK MİSALİ DEVAM EDECEĞİZ

Yeniden aday olan MHP Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran da, “Yeni dönemde de bütün teşkilatımız et ile tırnak misali, daha sıkı kenetlenerek inandığı davayı şuurlu bir şekilde sonsuza kadar yaşayacak ve savunacaktır. Hiçbir vatandaşımızı kaybetme lüksümüz yoktur. Bu yuvanın her mensubu gözbebeğimizdir. Millet iradesine olan saygısını ve demokrasiye olan inancını her zaman dile getiren Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dün olduğu gibi bugün ve yarın da emrinde olacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Sertan Duran başkanlığında mevcut ilçe yönetiminin çıkardığı tek liste için oylamaya geçildi.

MHP Çukurova İlçe Yönetimi ve İl Delegeleri şu isimlerden oluştu:

Çukurova İlçe Başkanı : Sertan DURAN

Yönetim Kurulu ASIL Üyeleri

  1.  Arife KAYTANCI
  2.  Cevdet AKSOYAN
  3.  Ergün ÖZLÜ
  4.  Faruk GÜZEL
  5.  Fırat KARAMUT
  6.  Fırat BORUM
  7.  Hacı ŞAHPAZ
  8.  Harun KAYA
  9.  Hasan DAYANIKLI
10.  Hüseyin MEMİŞ
11.  Kemal ÖZBEK
12.  Kubilay ARIKAN
13.  Kürşat AKTAŞ
14.  Necmi GEREKGİL
15.  Orhan KAYMAZ
16.  Özgür ATEŞ
17.  Ramazan ÇELİK
18.  Recai DAĞLI
19.  Recep KOCA
20.  Süleyman ÖZSOY
21. 
22.  Yunus DOĞAN

Kongrede Çukurova İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Sertan Duran bey ve yönetim kurulu üyeleri ile il delegelerini tebrik eder, bu sonucun partimize ve kendilerine hayırlı olmasını diler, çalışmalarında başarılar temenni ederim. Ali TÜRKMEN

Okunma Sayısı: 10144
© 2011 Ali Türkmen
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım: Capitol Medya - Yazılım: CM Bilişim